פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
מאמרים ומחקרים
board 832155 640
 

 

נראה שתעשיית השבבים צוברת תאוצה עם סיומה של 2016, אבל מנהלים בכירים רבים בחברות השבבים פסימיים לגבי התחזיות לשנים הקרובות, לפי סקר שערכה לאחרונה חברת הייעוץ KPMG LLP.


קרוב למחצית מ-153 מהבכירים בתעשיית השבבים שהשתתפו בסקר התחזית לתעשיית השבבים הגלובלית ב-2017 של KPMG אמרו שהם חושבים שהתעשייה שלהם נמצאת בשלב אחרון של התרחבות ו-20% נוספים חושבים שהתעשייה נמצאת עכשיו בנקודת מפנה מהתרחבות לצמצום.


רק כמחצית מהבכירים שנסקרו מצפים שההכנסות וההוצאה על מו"פ יגדלו בשלוש השנים הבאות, לפי סיכום של התוצאות שפרסמה KPMG. לעומת זאת, רוב המשיבים בסקר של השנה שעברה ציפו שההכנסות והמו"פ יגדלו במשך התחזית התלת שנתית, מסרה KPMG.


לדברי לינקולן קלארק, מנהל תעשיית השבבים הגלובלית ב-KPMG, פסימיות כזאת לגבי הגידול המיידי בהכנסות ובמו"פ הוא סימן לתעשייה בשלה. שיעור צמיחה נמוכים יותר בתעשייה עשויים להיות הנורמה בשנים הקרובות, אמר קלארק.

תוצאות הסקר פורסמו מוקדם יותר החודש. מאז, יש עדויות לכך שהמכירות של שבבים גדלות מהר יותר מהצפוי עם סיומה של 2016, והן מעלות את הסיכוי שהמכירות הכוללות בכל שנת 2016 עשויות להיות ללא שינוי. מוקדם יותר השנה רוב התחזיות חזו קיטון במכירות ב-2016. המשיבים בסקר של KPMG אמרו שהשחיקה במחירי המכירה הממוצעים היא הבעיה מספר אחת שניצבת בפני התעשייה בשלוש השנים הבאות. הצורך להתגוון לתחומים עסקיים חדשים זוהה כעדיפות מספר אחת.
"ההתמקדות בגיוון משמעה שכדי לנצל בהצלחה את מגמות הצמיחה העתידיות, החברות חייבות להשקיע את כספי המו"פ שלהן באופן חכם ויעיל", אמר קלארק. "אבל נראה שחלק מחברות השבבים יתקשו בכך".

הזיכרונות מניעים את הגידול בשבבים


המכירות של שבבי זיכרון יגדלו ב-10% בשנה הבאה לשיא חדש של 85.3 מיליארד דולר, לפי הדוח האחרון של IC Insights. הגידול צפוי להימשך והמכירות יגיעו לקרוב ל-110.0 מיליארד דולר ב-2021.


הודות לעלייה גם במחירי וגם בכמויות המכירה, מגזר הזיכרונות צפוי להוביל לגידול במכירות הכוללות של שבבים. שיעור הגידול השנתי הממוצע בשוק הזיכרונות צפוי להיות 7.3% בין השנים 2016-2021, גבוה ב-2.4 נקודות משוק השבבים הכולל באותה תקופה, חוזה חזאית השוק.
IC Insights חוזה שמספר יחידות הזיכרון שיימכרו יגדל בשיעור מורכב של 5.6%. מחירי המכירה הממוצעים יגדלו בכל השנים פרט לאחת (2020) עד סוף התחזית בשיעור שנתי ממוצע של 1.8%.

מחירי ה-DRAM יעלו בשנה הבאה, וידחפו את קטגוריית המוצרים לגידול כולל של 11% ב-2017, חוזה חזאית השוק. לדבריה, בפלאש NAND יהיה גידול של כמעט 10% בשנה הבאה.
התחזית הזאת היא התאוששות עבור שוק שנפגע בשנתיים האחרונות. "אחרי שגדל ביותר מ-20% ב-2013 וגם ב-2014, שוק הזיכרונות ירד בגלל תקופה קשה ב-2015", אמרה IC Insights במידעון דואל.
הקיטון במכירות של מחשבים אישיים, המשתמשים הכי גדולים בשבבי זיכרון, גרם למלאי עודף והמחירים ירדו בסוף 2015, והובילו לקיטון של 3% בשבבי זיכרון ל-78.0 מיליארד דולר באותה שנה. הירידה באה למרות קונסולידציה של ספקים, היעדר קיבולת ייצור חדשה ושוקים מתעוררים עולים שבדרך כלל דוחפים את מגזר הזיכרונות.
התנאים החלשים בשוק התחילו להשתפר באמצע השנה הזאת, למרות שעדיין צפוי קיטון של 1% במגזר הזיכרונות ב-2016. מחירי המכירה הממוצעים ירדו ב-3% בשנה שעברה וב-10% נוספים השנה. פלאש NAND הוא מגזר הזיכרונות היחיד שצפוי להראות גידול ב-2016
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות