פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
מאמרים ומחקרים
ביתן דאסו CES 2017 768x5761
 ביתן דאסו סיסטמס בתערוכת CES 2017. צילום: אבי בליזובסקי

 

רבות מהתצוגות ב- CES מתמקדות במוצרים ובחוויות המשתמש הסופי. אבל מאחורי כל מוצר מוגמר שמוצג בתערוכה הבינלאומית ומייצג פריצת דרך טכנולוגית, עומדים אלפי רעיונות שנוסו ונכשלו, תהליך יישום שהופך למורכב יותר ויותר בכל שנה, ועשרות סבבים של תיקונים. דאסו סיסטמס, חברת ה- 3DEXEPERIENCE, סיפקה בתערוכה מבט דווקא לאחורי הקלעים של המוצרים ולתהליך המורכב הזה של פיתוח הטכנולוגיה הבאה.

לורן שרפרנה, מנהל בכיר תחום היי טק בדאסו סיסטמס, אילו מגמות אתם רואים בתחום?
אחת המגמות שאנו רואים בעולם ההיי טק היא אינטגרציה של אלקטרוניקה אל תוך מערכות פלסטיק. פלסטרוניקה היא אבולוציה הנובעת מהדפוס התלת ממדי שמאפשר לשלב את האלקטרוניקה בתוך המכשיר.

אנחנו עובדים עם חברות כמו miele הגרמנית, ו V-ZUGבשווייץ. הן מפתחות מכשירים חכמים כמו מכונות כביסה, מדיחי כלים ותנורים. כעת יש לך את המוח במכונה עצמה, אבל גם בענן נמצא מוח שהולך לחשב נתונים כדי לספק שירותים נוספים לצרכן הסופי, למשל לחבר את מכונת הכביסה לטלפון הסלולארי, שירותים לאחזקת מנע, תחזוקה ועוד.

מה ההשפעה של מגמות אלו?
"מה שחשוב הוא לראות את הטרנספורמציה העסקית המתרחשת השוק, במסגרתה חברות עוברות ממכירת מכשירים למכירת שירותי ערך מוסף. לדוגמא, בשימוש במכונת הכביסה אפשר לשלם לפי השימוש שעושים במכונה ולא לשלם עבור המכונה עצמה. כמו שנספרסו עושים. זה טרנד גדול בשוק שנוגע בכל התעשיות, כך אנו רואים חברות רכב עוברות מיצרניות רכב לספקיות שירותי תחבורה וניידות"

"ההשלכות תהיינה, שצריך לחשוב על המערכות באופן שונה. לחשוב לא רק על המוצר אלא על החוויה הגלובלית, ולא להיות רק בעלים של החברה אלא חלק מאקוסיסטם של חברות ושירותים. דוגמה לכך – שירותי תחבורה יחוברו לעיר, יחוברו לתשתיות ולמשתמש הסופי דרך טלפונים ניידים. כל זה דורש אפליקציות שונות כדי למדל חוויה של מערכות כוללות אלה".

המגמה הזו של שילוב מחשוב במכשירים ביתיים, כגון עוזרים אישיים ורכיבי IoT, מייצרת עבור היצרנים היא מייצרת אתגרים חדשים. יש צורך ברמה חדשה של שיתוף פעולה בין צוותים מתחומים שונים כדי להצליח ולייצר מוצר מורכב שכזה – לדוגמא בין צוות פיתוח האלקטרוניקה, פיתוח תוכנה וההנדסה המכנית.

מה המענה שלכם למגמה זו?
"אנחנו עוזרים לחברות לבצע את האינטגרציה האלקטרומכנית של המוצר שלהם, באמצעות היכולת לשלב את הלוח האלקטרוני לתוך המכשיר המכאני, כאשר יש יותר ויותר בעיות מורכבות לפתור בשל מזעור המוצרים והופעת טכנולוגיות חדשות כגון פלסטרוניקס"

"אנו עושים זאת באמצעות מערכת שמאפשרת קודם כל להבין מהן דרישות הלוקחות שלהם, ולאחר מכן לתכנן ולאמת את ההיתכנות של רעיונות חדשים לחוויית משתמש. יש לנו אפליקציות שמאפשרות להבין את השוק, באמצעות מידע המגיע ממנו, אפליקציות לחיבור בין ישויות שונות בארגון כדי להמציא רעיונות חדשים, ולאחר מכן היא תומכת בכימות של הרעיונות והנדסת החוויה – החל מתיאור פונקציונלי כדי להגדיר מהם השירותים שתרצו לתת ללקוחות, ועד להנדסה מלאה של המערכות כך שיספקו את התכונות ואת היכולות האלה. אנחנו גם מספקים אפליקציות לאימות החוויות הללו – באמצעות ביצוע סימולציה ריאליסטית ומציאות מדומה. כאן בכנס CES אנחנו מציגים שילוב של מציאות מדומה עם טכנולוגיות אחרות כגון HTC מדובר בחוויית חוצת תעשיות".

חיבור פשוט בין אפליקציות העיצוב והתכנון של דאסו סיסטמס למערכת המציאות הוירטואלית של HTC, מאפשר למהנדסים וללקוחות לחוות את העיצובים שלהם בתלת מימד בשלב מוקדם של התכנון: "המציאות המדומה התרחבה אל מעבר לאפליקציות צרכניות. כעת היא מבססת עצמה כבעלת ערך אסטרטגי בתעשייה ובעסקים לקבלת החלטות מושכלות יותר", אמר אוליבייה ריבט, סגן נשיא תעשיית היי טק, דאסו סיסטמס, בהתייחס לשיתוף הפעולה החדש עם HTC. "מציאות מדומה, בשילוב הפתרונות הייעודיים שלנו לתעשייה על גבי פלטפורמת 3DEXPERIENCE, מספקת דרך חדשה ואינטואטיבית כדי לפרוץ את גבולות היצירתיות. מעצבים ומהנדסים יכולים ליצור חיבור הדוק יותר בין אסתטיקה של מוצר לבין הדרישות הטכניות שלו, בעוד משווקים יכולים להשפיע יותר על חווית המשתמש עם הוספה של מגע אישי ורגשי".

יכולות הסימולציה הריאליסטית היא מהכלים העוצמתיים שמעמידה דאסו סיסטמס לרשות היצרנים, במיוחד בעקבות רכישת חברת CST לסימולציה אלקטרומגנטית. כך לדוגמא, מתאפשר ליצרן לאמת את זרימת הנתונים במוליך המחבר בין מסך של מחשב נייד לגוף המחשב כאשר המחשב מקופל או כאשר הוא במצב עבודה. ניתן גם לבדוק התחממות של מערכות והשפעות של קרינה אלקטרומגנטית על המשתמש ועל מערכות בסביבה הקרובה.

איך יצרני המדפסות התלת ממדיות משתלבים בתחום?
הדפסת תלת ממד משנהה את הדרך שבה מוצרים מתוכננים ואנחנו מספקים טכנולוגיות ייחודיות שיוכלו להגדיר תכונות של רכיב, מהם הלחצים שהרכיב יעמוד בהם, מהם הלחצים במובן של התנגדות, כך שהטכנולוגיה שלנו יכולה באופן אוטומטי לספק את התכנון הטוב ביותר לפי המגבלות הללו ל-תלת ממד.

דאסו סיסטמס היא למעשה חברה שצמחה באופן מסורתי בעולמות של רכבים ומטוסים, כיצד דאסו הפכה לשחקנית בעולם ההיי טק?

שרפרנה: דאסו סיסטמס היא כיום חברה המספקת תוכנות לפיתוח חוויות – אנו עוזרים לחברות להגדיר חוויות מתחום הרעיון ועד לתכנון, דרך אימות ועד לתפעול חווית המשתמש. בתעשיית ההיי טק במיוחד, אנו מספקים פתרונות המאפשרים ליצור שיתוף פעולה וקשר בין תחומים וגורמים שונים בחברה, וגם עם הספקים. בכך אנו מאפשרים לדמיין חוויות חדשות, לחלוק רעיונות חדשים בין הגורמים, ולחבר ביניהם כדי להפוך אותם למוצר.

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות