פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
מאמרים ומחקרים
EVENT CES 2018 21
 

האינטרנט של הדברים כל כך רחב שהוא מכסה כמעט כל חברה, בין אם היא בטכנולוגיה וגם אם לא. אתר EETIMES הכין רשימה של כמה חברות מבוססות וחברות הזנק ששווה לעקוב אחריהן כברומטרים לאינטרנט של הדברים באופן כללי או לחלק אסטרטגי כלשהו ממנו.

ג'נרל אלקטריק
GE, שהוקמה ב-1889 על ידי תומס אדיסון, היא אחת החברות הגדולות ביותר באמריקה, ואני בטוח שהיא יכולה להיות ביורוקרטית ולנוע באיטיות. אבל ראיתי את GE מאמצת את האינטרנט של הדברים כאמצעי להמציא את עצמה מחדש ולהישאר רלבנטית.
בתחילת 2014, GE הייתה אחת החברות המייסדות של קונסורציום האינטרנט התעשייתי שכותב הנחיות להבאת האינטרנט של הדברים לריצפת הייצור. היא עיצבה מחדש רבים ממוצריה ממנועי סילון ועד לבקרים לוגיים ניתנים לתכנות כדי לתת להם חיים חדשים כמוצרים חכמים מרושתים שיוצרים זרימות נתונים שנראות בעלות ערך כמו המוצרים עצמם.
ואכן, GE מתכוונת להיות ספקית עבור האינטרנט של הדברים התעשייתי עם חבילת מוצרים שהושקה בסוף 2016. בליבתה, תוכנת Predix של GE מיועדת לסנן את מאגרי הביג דאטה שהאינטרנט של הדברים התעשייתי ייצור באמצעות טכנולוגיות הרשתות העצביות האחרונות, ולעזור לחברות לחפש פיסות של תובנות.

שניידר אלקטריק
כמו GE, שניידר היא חברת טכנולוגיה ותיקה בעסק הוותיק של חשמל. וכמו GE, היא מאמצת את האינטרנט של הדברים כאופן להמריץ את עסקיה ואת העסקים של לקוחותיה. במאי 2016 שניידר הודיעה על שירות ענן של האינטרנט של הדברים שמחבר בין מוצרים בתיק מוצרי המתגים, המפסקים והחלוקה החשמליים שלה.
החברה הפכה את האינטרנט של הדברים לעדיפות עבור מנהלים בכירים שצופים שהוא יעצב מחדש את המוצרים והמודלים העסקיים שהיא מציעה. בנוסף, המהנדסים שלה בוחרים בחירות קשות לגבי הטכנולוגיות שבהן היא תומכת, כגון Zigbee עבור רשתות אריג לריצפת הייצור, ומשכנעים אחרים ללכת בעקבותיהם.
הנה כמה מהבחירות שלי בחברות מבוססות שכדאי לעקוב אחריהן מחוץ לעולם יצרני הציוד המקורי ברכיבים וערוצים.

ARM

בהיותה השחקנית הדומיננטית בטכנולוגיות מיקרו בקרים, האינטרנט של הדברים הוא הקרב שבו ארם יכולה להפסיד -- ועד כה היא נלחמת במרץ. בשלב מוקדם מתכננת הליבות זיהתה את האבטחה כבטן הרכה של האינטרנט של הדברים והתחילה במסע רב שנתי לבנות תיק של אפשרויות אבטחה ללקוחותיה.
באירוע השנתי האחרון שלה באוקטובר, החבר'ה הטכניים של ארם התכנסו כדי לשתף מחשבות בשאלה איך האינטרנט של הדברים ישפיע על העתיד בטווח הארוך של כל דבר ממיקרו בקרים ועד לזיכרונות, חיישנים, אלחוט ואריזה. בבירור, ארם מתכוונת לתפוס עמדות הובלה בתחומים האלה.

רוברט בוש
בתקופה שבה מספר החברות שבונות מפעלים ליצור שבבים מצטמצם, רוברט בוש גרמה להרמת גבות ביוני עם התוכנית שלה להוציא 1.1 מיליארד דולר על מפעל שבבים חדש -- ההשקעה הגדולה ביותר ב-130 שנות ההיסטוריה שלה. המפעל בדרזדן ייצר מערכות מיקרו אלקטרו מכניות, שמיועדות לנוכחות הגדלה של האינטרנט של הדברים.
המפעל החדש לא יתחיל לפעול לפני 2021. למרות זאת, זה סימן לכך שבוש מהמרת בחלק גדול של ההון לטווח ארוך שלה על האינטרנט של הדברים.
בשנים האחרונות, הסמארטפונים הפכו את החיישנים לסקסיים. האינטרנט של הדברים יפזר את השוק הזה בכל הכיוונים. יהיה הרבה מקום לחידושים לקבוצת המתחרים הרחבה והגדלה של בוש. אבל אם אתם רוצים מבט על המגזר הזה ממישהו עם אופקים יותר רחבים מהרבעון הבא, תסתכלו על האנשים בשטוטגרט.

הערוץ
אין חברה אחת שכדאי לעקוב אחריה בערוץ ההפצה בנוגע לעתיד האינטרנט של הדברים -- וזה חלק מהבעיה. כדי שהאינטרנט של הדברים יגיע לפוטנציאל שלו, יהיה צורך בעשרות, אם לא מאות, משלבי מערכות שיאספו ביחד את הצמתים, הרשתות, השערים, השרתים והיישומים שנחוצים כדי לשרת חברות בשווקים ומקומות ג"ג שונים.
חברות כמו Accenture, Deloitte ו-IBM יעזרו לשחקנים גדולים רבים להיכנס לאינטרנט של הדברים. אבל גם החברות הרבות הנוספות מהדרג השני והשלישי צריכות שותפים. אני חושב שישרת אותן צבא קטן של מומחים מקומיים שעולים באיטיות, שלרבים מהם אולי לעולם לא יהיו טווח הגעה או הכרה גלובליים רחבים - או צורך בכך.
בינתיים, המפיצים מחפשים את התפקיד שלהם באינטרנט של הדברים. גם Arrow Electronics (המוציאה לאור של EE Times) וגם המתחרה Avnet ביצעו מהלכים ראשונים מעניינים בשנתיים האחרונות.

ההצעה של Arrow ב-2 בינואר לרכוש את eInfochips ההודית היא צעד מעניין בכיוון של הפיכה למשלבת מערכות. כיום מפיצים בדרך כלל מספקים את כל חלקי החומרה, אבל הם מתרחקים מתוכנת הלקוח שמחברת את הכל ביחד, ונותנת את התשואה על ההשקעה. כמו שהלונדונים אומרים בתחנות הרכבת התחתית שלהם - שימו לב למרווח!

ראיוט מיקרו
ראיוט מיקרו ניצבת בנקודה אמיצה במיוחד עם חברות כמו קוואלקום ויצרניות אחרות של שבבי פס רחב לסלולר. היא יצרה שבב עם צריכת חשמל נמוכה ביותר כדי להפעיל תת-קבוצה של מחסנית הפרוטוקול LTE שהיא פיתחה.
אם השבבים של חברת ההזנק ייבדקו ויאושרו על ידי חברות התקשורת לפני שקוואלקום והחברות האחרות יצליחו להגיב, היא תוכל להגיע מאפס למקום משמעותי בשוק ה-M2M (מכונה למכונה). בינתיים, היא יכולה לשמש כמובילת הדרך לחברות התקשורת באימוץ של תקני האינטרנט של הדברים הסלולרי החדשים -- Cat M1 ו-Narrowband-IoT.


zGlue
אריזה מתקדמת היא מאיץ מפתח לאור הקצב המאט של חוק מור בשבבים המתקדמים, ועכשיו היא גם הופכת לבעלת ברית חשובה של האינטרנט של הדברים. חברת ההזנק zGlue הדגישה את ההזדמנות הזאת באמצעות חוצץ ה-trailing-edge שלה עם פסיבים משולבים.
המטרה שלה היא לאפשר סוג של מערכות על שבב עם צריכת חשמל נמוכה ומחיר נמוך, עם 3,000 הפינים הניתנים לתכנות שלה ומימשקי 100-MHz. בהחלט שווה לעקוב.

ETA Compute
תשכחו ממעבדים עם הספק נמוך מוואט. ETA Compute מתכוונת לאפשר דור של שבבים עם הספק נמוך ממילי-ואט שיכולים להפיק עבודה מועילה. הארכיטקטורה Dial של החברה מאפשרת לליבות לפעול ב-0.25 V, ופוטנציאלית לספק שיפור פי חמישה ב-MIPS/watt בהשוואה למיקרו בקרים של היום. בפעם האחרונה שבדקנו, הם עדיין בשלב של אחרי הוכחת הרעיון, אבל אם הם יקנו אחיזה וגם אם לא, זה הסוג של חשיבת תכנון שהאינטרנט של הדברים צריך.


Bebop Sensors
חברת ההזנק הזאת השקיעה את השנים האחרונות בשכלול תהליך לייצור חיישני לחץ מבוססי אריגים מחומרים שנעים ממשי מלאכותי ועד לקוולאר ודנים. המטרה היא כל דבר ממושבים של מכוניות וכסאות גלגלים ועד לכפפות נתונים לשחקני מציאות מדומה ולעובדים בריצפת הייצור, חלקם עם משוב מישוש ניתן להתאמה אישית.
אלה עדיין הימים הראשונים של החברה הזאת עם עשרים איש שיכולה להיות מאפשרת משמעותית של לבישים ושימושי אינטרנט של הדברים אחרים. היעד שלה לגייס עד 5 מיליון דולר השנה כדי לממן ייצור של כמה מהתכנונים שלה ואת המו"פ של תכנונים אחרים.


TrackNet
חברת ההזנק הזה מתכוונת להביא את רשת ה-LoRa לשוק התעשייתי ולשוק הצרכני בשביל מעקב אחרי נכסים ושימושים אחרים. שווה לעקוב אחריה משתי סיבות: LoRa היא אחת מסוג מתפתח של רשתות מרחביות עם צריכת חשמל נמוכה שפותחות מקרי שימוש חדשים. וגם, המייסד שלה היה מתכנן מוביל בשני הדורות הראשונים של שבבי LoRa בסמטק ויש לו הבנה עמוקה גם בטכנולוגיה וגם במגזר השווקים שבתחילת דרכם.תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות