פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
בלוגים
מאת שלמה גרדמן שישי, 06 מאי 2016 00:21

האם הגענו לשלב בו מחשב יכול לנצח את המוח האנושי?

Shlomo_Gradman_2

ב-12 לחודש מרץ החולף נפל דבר. בתחרות שהתקיימה בין מחשב ה- AlphaGo של גוגל לבין אלוף העולם במשחק ה- Go  הסיני ניצח המחשב כהצליח להביס את רב האמן הקוריאני Lee Se-Dol, בתוצאה 4:1 בסדרה של הטוב מחמישה משחקים. הייתה זו הפעם הראשונה שמומחה ברמת דאן-9 מתחרה נגד מחשב בינה מלאכותית במשחק שעד לא מזמן נחשב כאחד שמחשבים לא יוכלו לשחק אותו ברמה הגבוהה ביותר בגלל מספר האפשרויות העצום הקיים במשחק וסוג החשיבה המופעל בו.

   
מאת אבי בליזובסקי רביעי, 04 מאי 2016 18:29

ענקית השבבים החדשה

Shlomo_Gradman_2

בשנה החולפת (2015 ) חווינו כמה מיזוגים ורכישות משמעותיות ביותר בשוק השבבים כולל רכישת חב' פריסקייל ע"י NXP, רכישת ברודקום ע"י אווגו, רכישת סנדיסק ע"י וסטרן דיגטל ורכישת פירצ'יילד עי ON Semiconductor. כל הרכישות הללו לא ישפיעו על שוק השבבים כפי שמנסה לעשות חברה סינית אחת שאולי אפילו לא שמעתם את שמה.
מדובר ב-)  Tsinghua Unigroup בעברית: צ'ינגווה(  אשר אינה מסתירה את כוונותיה להפוך לאחת משלושת החברות הגדולות ביותר בשוק השבבים. מאחר ומדובר בחברת השבבים הגדולה ביותר בסין שמאחוריה עומדת ממשלת סין והיו"ר שלה Zhao Weiguo מכריז כי "כסף איננו בעיה", כדאי מאד לשים לב למה שהיא עושה ואומרת.
   
מאת עדי כתב רביעי, 25 נובמבר 2015 22:40

היכן נפתח משרד פיתוח ושיווק כאשר פנינו לסין ושווקי אסיה?

ADI_KATAV עדי כתב, Bs.C.ee MAMM
מנכ"ל כאל טכנולוגיות סיליקון

מכירה בשווקי המזרח מצריכה שיווק ותמיכה בשפה המקומית. במיוחד תמיכה במנדרין, יפנית וקוריאנית. באופן אידיאלי היינו רוצים שיהיה לנו משרד ועובדים בכל האזורים דוברים את כל השפות. אולם בהתחשב בהשקעה והסיכון נתחיל קודם בבחינה של שוק היעד המרכזי.

   
מאת שלמה גרדמן שישי, 06 נובמבר 2015 23:03

מה שהיה הוא לא מה שיהיה  - גם בשוק האלקטרוניקה

Shlomo_Gradman_2

לאחרונה נפגשתי עם מנהל בכיר בחברת אפל – חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם ושאלתי אותו : האם אפל היא חברת מחשבים, טלפונים או  מוצרי צריכה? "אנחנו חברת סיסטמס" ענה. גם אם תנסו להגדיר מה היא גוגל? חברת תוכנה, חברת שרותים או חברת אינטרנט תגלו שגוגל עוסקת כיום יותר ויותר בפיתוח מערכות שיאפשרו להפעיל את כל ישומי התוכנות שעליהן גאוותה . וכמו גוגל כך גם אמזון, פייסבוק, מיקרוסופט ושחקניות מרכזיות אחרות מבינות כעת שללא ציוד חומרה מתאים, הישומים המתקדמים שלהן לא יוכלו להעביר במהירות האור כמיות נתונים גדולות ומרכזי המיחשוב העצומים המאחסנים את המידע ומעבדים אותו לפי דרישת המשתמשים לא יוכלו לעמוד בקצב ולספק את כל המידע הנדרש.

   
מאת עדי כתב שני, 07 ספטמבר 2015 22:44

הכשרת עובדים במזרח הרחוק - איך מתגברים על כן כן כן....

ADI_KATAVעדי כתב
מנכ"ל כאל טכנולוגיות סיליקון

שיווק במזרח הרחוק מתאפיין בשונות גדולה מזה במערב. אחד האתגרים העומדים בפנינו הוא הכשרת עובדים בכלל והכשרה של צוותי מכירות בפרט, כגון אנשי מכירות ישירים, משווקים ונציגים למיניהם במדינות אסיה.

איננו דוברים את השפה המקומית ולכן אנו צריכים להתמודד עם תרגום בשתי השפות העיקריות, מנדרין ויפנית.  . אם כך איך אנחנו מכשירים עובדים כאשר אנחנו מדברים את השפה האנגלית?

   
מאת שלמה גרדמן ראשון, 02 אוגוסט 2015 13:55

מה באמת מחפשות החברות הרב לאומיות בישראל

Shlomo_Gradman_2בחודש פברואר החולף ביקר בישראל טים קוק, מנכ"ל חברת אפל, חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם. למרות שאפל ידועה כחברה סודית שאינה משתפת פעולה עם התקשורת דווקא בביקורו של קוק בישראל הוא הקפיד לשתף פעולה ולהיות פתוח וגלוי ככל יכולתו. מעניין במיוחד היה לראות את הקטע ששחררה חברת אפל אחרי מפגש פנימי שקיים קוק עם עובדי חברת אפל בישראל. לגמרי לא במקרה הקטע ששוחרר הוא הקטע בו אומר קוק: "אפל נמצאת בישראל בגלל כישורי ההנדסה המדהימים ובזכות המהנדסים המבריקים הנמצאים כאן".  "אתם, (פונה אליהם קוק ישירות ואומר) "חשובים בצורה מדהימה לכל פיתוח שאנו עושים ולכל מוצר שאנחנו מייצרים".

   
מאת ישראל פרקר שני, 27 יולי 2015 00:42
israel_preker1

אהבה ליין ועולמו
ישראל פרקר

הקשר של רבים לעולם היין הוא מן תשוקה, מן אהבה שאפשר להסביר, שעושה להם רק טוב.עובדה זו אני יודע כבר מזמן וזה מה שסוחף אותי לנושא כבר 16 שנים. ניראה שסיפורי היין וחוויותיו לא ייתמו לעולם.

ביקב שורק נערך יריד יקבים ביתיים, קטנים, וזו הייתה הזדמנות מצוינת עבורי לבדוק ולהבין מה עושה היין ליוצריו, ומדוע הם בכלל מקדישים כל כך הרבה זמן לעיסוקם בעולם היין, למרות שהם יודעים שלרובם לא יהיו רווחים כספיים מעיסוק זה. 
אני רוצה לשתף גם אתכם, הקוראים, בתחושות וברגשות של אוהבי יין, שגם מייצרים אותו להנאתם הרבה.

   
מאת עדי כתב ראשון, 19 יולי 2015 00:35

פיתוח עסקי במזרח הרחוק – בנית מערך מכירות

ADI_KATAV
עבודת מכירות, שיווק ופיתוח עסקי במזרח הרחוק שונה ממדינה למדינה בעיקר בשל התרבות והשפה. לכולם ברור, כי פיתוח עסקי במזרח שונה ומחייב הערכות שונה מזו במערב אבל איזה הערכות טובה לארגון שלי? מה יביא את התוצאות הטובות ביותר?

בפתח הדברים אציין כי מאפייני התרבות של המזרח שונים ולפיכך מחזור הפיתוח העסקי עד לקבלת הזמנה גדול יותר מזה במערב במיוחד בשל השוני בתרבות המקומית.

 

   
מאת ג'ואל שוורץ ראשון, 12 יולי 2015 22:23

 

JOEL_SHCWARTZלמה להשקיע במחקר ופיתוח גלובלי?

ג'ואל שוורץ, סגן נשיא בכיר לפיתוח עסקי גלובלי ב-EMC, מסביר לעמיתיו האמריקאים על היתרונות המהותיים של השקעה במרכזי פיתוחחדשנות במדינות שונות בעולם – ובאותה הזדמנות מחמיא להיי-טק הישראלי

אין כמו לקבל שיחת טלפון מחו"ל ב-11:00 בלילה עם העדכון האחרון בפרויקט פיתוח חשוב. או לקבל סקירה על נושאים שמתבצעים במרחק 10 אזורי-זמן ממך, בשפה שאתה בכלל לא בטוח שהיא מובנת על ידי הצד השני. או להישאל על ידי הבוס שלך מה הסבירות שהפרויקט יסתיים במועד שנקבע כשצוות הפיתוח נמצא בברזיל ובעוד יומיים מתחיל אצלם הקרנבל.

 

   
מאת עדי כתב שני, 18 מאי 2015 23:04

שיווק הי-טק במזרח הרחוק – באיזה שפה?

ADI_KATAVעדי כתב
מנכ"ל כאל טכנולוגיות סיליקון

מדינות שונות שפות שונות ובפרט בסין דיאלקטים שונים. למרות זאת יש מדינות בהן המהנדסים כותבים אנגלית אולם ברובן ההנדסה כתובה בשפה המקומית. אף על פי כן השפה השיווקית בחלקת מהמדינות היא אנגלית. ביפן, סין וטייוון מפרטים טכניים יכתבו ביפנית/מנדרין אולם בקוריאה הדרומית והודו באנגלית.

   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות