פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
בלוגים

shlomo gradman

solg

מאינטל ועד אפל

בשנת 1974 החליטה חברת השבבים האמריקאית אינטל להקים בישראל את מרכז הפיתוח הראשון שלה מחוץ לארה"ב. הבחירה בישראל לא היתה מקרית, היא קרתה הרבה בזכות דב פרוהמן שהשתייך לחבורת המייסדים של אינטל בארה"ב וניסה לשכנע את בכירי אינטל ובמיוחד את נשיאה היהודי של החברה לפתוח מרכז פיתוח בישראל. בזכות תמיכתו של דב פרוהמן ובזכות המחסור במהנדסים מוכשרים באינטל החליטה החברה לפתוח בשנת 1974 ממשרד קטן בחוף שמן בחיפה את מרכז הפיתוח הראשון שלה מחוץ לארה"ב. היתה זו החלטה אמיצה וחלוצית שכן באותה עת נמצאה ישראל בתקופת שבר גדולה לאחר מלחמת יום הכיפורים. תעשיית ההייטק לא היתה קיימת כאן שלא לדבר על מרכזי תכנון ופיתוח של חברות רב לאומיות. מאז פותחו בישראל רבים מהשבבים המתקדמים ביותר של אינטל החל ממעבד ה-8088 - המוח של המחשב האישי הראשון, דרך מעבדי הפנטיום עם רכיב ה- MMX, ומעבדי ה- Centrino ועד למשפחת  מעבדי "סנדי ברידג'" החדשה.

החלטתה של חברת אפל לפתוח בישראל את מרכז פיתוח השבבים הראשון שלה מחוץ לארה"ב אינה משתווה לחלוציות בה התאפיינה החלטת אינטל אך היא ללא ספק נסמכת על הצלחותיה של אינטל ועימה חברות שבבים רבות אחרות כגון מרוול, פריסקייל, טקסס אינסטרומנטס, ברודקום, קוולקום ורבות אחרות המפתחות כיום את טכנולוגיות המחר כאן בארץ ישראל.


בחירתה של אפל בישראל באה לאחר בדיקות מעמיקות ונובעת דווקא מסיבות שונות מאלו שהינחו את שאר החברות הרב לאומיות הפועלות כאן. אפל היא חברה סגורה האוהבת לשלוט בכל מרכיבי הפיתוח והיצור של מוצריה. אפל מעוניינת לשלוט בפיתוח השבבים כמו גם בתכנון רכיבי הזכרון המוטמעים במכשירי האייפון והאייפד מתוצרתה, עובדה שהביאה לרכישתה של חברת השבבים אנוביט. אך גם ללא רכישת אנוביט מה שעמד לנגד עיני קברניטי אפל היה רצונם להישאר בקדמת החדשנות העולמית וכשמדובר בחדשנות ויצירתיות קשה למצא מתחרים למהנדסים הישראלים.


הקמת מרכז הפיתוח החדש של אפל היא ללא ספק הבעת אמון מכובדת מאד של חברת הטכנולוגיה בעלת שווי השוק הגדול בעולם ביצירתיות ובחשיבה מחוץ לקופסא המאפיינת את המהנדסים הישראלים. כעת רק נותר להצליח להרגיל את המהנדסים המקומיים לעבוד במדדי האיכות והשלמות המאפיינים את החברה היוקרתית מעמק הסיליקון שבקליפורניה.
ולנו לא נותר אלא לאחל למיודעינו אהרון אהרון ולצוות אפל ישראל להצליח לעמוד גם בסטנדרטים הגבוהים במיוחד של חברת אפל.
תגובות (1)Add Comment
0
צבי סוחה
נובמבר 14, 2012
79.180.194.139
הצבעות +0
מוטב מאוחר מאשר לעולם לא

אפל מבינה שלמרות הרצון שלה להסתגר בתוך חומת סודיות עליה לנצל כשרונות חצוניים אם ברצונה להשאר בקדמת הטכנולוגיה ואין כמו ישראל לספקם.
אנו רואים מגמה דומה של חברות מהמזרח הרחוק.
אני מאחל גם לאפל שידעו מצידם לשלב את את הפעילות בארץ בהצלחה.

כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות