פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
בלוגים

 

JOEL_SHCWARTZלמה להשקיע במחקר ופיתוח גלובלי?

ג'ואל שוורץ, סגן נשיא בכיר לפיתוח עסקי גלובלי ב-EMC, מסביר לעמיתיו האמריקאים על היתרונות המהותיים של השקעה במרכזי פיתוחחדשנות במדינות שונות בעולם – ובאותה הזדמנות מחמיא להיי-טק הישראלי

אין כמו לקבל שיחת טלפון מחו"ל ב-11:00 בלילה עם העדכון האחרון בפרויקט פיתוח חשוב. או לקבל סקירה על נושאים שמתבצעים במרחק 10 אזורי-זמן ממך, בשפה שאתה בכלל לא בטוח שהיא מובנת על ידי הצד השני. או להישאל על ידי הבוס שלך מה הסבירות שהפרויקט יסתיים במועד שנקבע כשצוות הפיתוח נמצא בברזיל ובעוד יומיים מתחיל אצלם הקרנבל.

 

אכן, ניהול אופרציה בינלאומית של מחקר ופיתוח זה דבר מסובך. אז למה לטרוח? החשב של החברה עשוי כמובן לטעון שהעבודה פחות יקרה במדינות אחרות ושהכל עניין של עלויות, אבל הגיע הזמן לעשות סדר בכמה תפיסות מוטעות, ולהתמודד עם המציאות כפי שהיא באמת.

 

אתמקד בשוק ה-IT. כיצד החלה SAP את דרכה? וחברת האבטחה קספרסקי? ומה לגבי הדיסק-און-קי שנמצא היום בכל מקום? וכל אותם אוואטארים שרואים בזמן משחק ב-Xbox? או הצ'יפים של ARM  שנמצאים ב-60% ממכשירי המובייל בעולם? אף אחד מהמוצרים האלה לא הומצא או פותח בארה"ב!

 

העובדה שבסיליקון ואלי, בבוסטון, ניו יורק, סיאטל ובעוד כמה מקומות בארה"ב יש כל כך הרבה סטארט אפים, יותר מאשר כל מקום אחר בעולם, גורמת לחלק מהאנשים לחשוב שדי להסתמך רק על מה שאנחנו יכולים למצוא בארה"ב. זה בהחלט לא המצב, בעיקר אם אתם רוצים טכנולוגיה חדשנית כמו המוצרים שציינתי בפסקה הקודמת, ואשר פותחו בשוק הבינלאומי, חלקן בישראל. אלה מייצגים רק חלק קטן מעולם המוצרים שהומצאו ופותחו מחוץ לגבולות ארה"ב.

 

מלבד חדשנות בפיתוח מוצרים, גם גישה לאנשים מאד מוכשרים היא סיבה נהדרת לפתח חדשנות במקומות כמו ריו דה ז'אנרו, סנט פטרסבורג וישראל. אלה מקצת המקומות ברחבי העולם שבהם EMC מפעילה מרכזי פיתוח ומרכזי מצוינות, ומספר הפטנטים הגדול שנרשם בשלוחות הבינלאומיות שלנו הוא הוכחה חד-משמעית לכך. כך למשל, קו המוצרים הצומח ביותר בכל ההיסטוריה של EMC – מערכת האחסון מבוססת הפלאש XtremIO  – הוא פרי יוזמה ופיתוח של חברה שמקום מושבה בקיבוץ גליל ים בישראל, גם לאחר רכישתה על ידי EMC.

 

על פי התחזיות יותר ממחצית הגידול בשוק ה-IT בעשר השנים הבאות יגיע מכלכלות מתפתחות, שלא להזכיר שבערך חצי מהכנסותיה של EMC מגיעות מחוץ לארה"ב. בעת קבלת החלטות רכישה, מדינות מתפתחות אלה מעדיפות בבירור חברות בעלות מרכזי פיתוח מקומיים ו/או מתקני יצור. כך שאם ברצונכם להיות חברת טכנולוגיה רב לאומית צומחת, עליכם להקים מרכזי מחקר ופיתוח בשווקים אלה המתרחבים במהירות. אגב, לא תמיד הכרחי להקים מרכז פיתוח או מרכז מצוינות. לעיתים מספיק לממן פרויקט מחקר אוניברסיטאי, או להעסיק פרופסור במחקר כדי להתחיל ממשהו. זה בדיוק מה שאנחנו מתכננים לעשות במדינות כמו קולומביה וקזחסטאן.

 

זכרו את השיקולים האלה בפעם הבאה שאתם יושבים בפגישת עדכון בחצות הלילה, על פי השעון המקומי שלכם. מו"פ גלובאלי הוא הכרחי, הן לפיתוח חדשנות והן להגדלת ההכנסות של ארגונכם.

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות