פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
בלוגים

מה שהיה הוא לא מה שיהיה  - גם בשוק האלקטרוניקה

לאחרונה נפגשתי עם מנהל בכיר בחברת אפל – חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם ושאלתי אותו : האם אפל היא חברת מחשבים, טלפונים או  מוצרי צריכה? "אנחנו חברת סיסטמס" ענה. גם אם תנסו להגדיר מה היא גוגל? חברת תוכנה, חברת שרותים או חברת אינטרנט תגלו שגוגל עוסקת כיום יותר ויותר בפיתוח מערכות שיאפשרו להפעיל את כל ישומי התוכנות שעליהן גאוותה . וכמו גוגל כך גם אמזון, פייסבוק, מיקרוסופט ושחקניות מרכזיות אחרות מבינות כעת שללא ציוד חומרה מתאים, הישומים המתקדמים שלהן לא יוכלו להעביר במהירות האור כמיות נתונים גדולות ומרכזי המיחשוב העצומים המאחסנים את המידע ומעבדים אותו לפי דרישת המשתמשים לא יוכלו לעמוד בקצב ולספק את כל המידע הנדרש.

בעבר, כאשר העולם הדיגיטלי התבסס על מחשבים אישים דאגה אינטל להוציא מדי שנתיים דור מעבדים חזק יותר שהצליח לתמוך בעוד ועוד עיבודים. במקביל, חברות כמו סיסקו וג'וניפר האיצו את קצב הגלישה ברשתות הקוויות והסלולריות.

עם מהפכת הטלפונים החכמים נוספו מאות מליוני משתמשים אשר נעזרים ברשתות האינטרנט והסלולאר להעברת קבצי קול, וידאו ונתונים. כך בנוסף למעבדים חזקים ויכולת תקשורת מהירה נוצר צורך חיוני במעבדים חסכונים באנרגיה וזולים יותר במחיר.

הופעת האייפון של אפל (בשנת 2007) שברה למעשה את המונופול של אינטל והפכה מפתחי שבבים כגון קוואלקום, סמסונג ו- ARM לשחקניות מובילות בתחום. באותה עת, הבינו ספקים ראשים בתעשיה כי כדי לעמוד ביכולות הביצוע הגבוהות תוך שמירה על מחיר אטראקטיבי וביצועים אופטימלים עליהן לפתח את השבבים שבלב מוצריהן בעצמם.

במקביל לתהליך שבו המכשירים הניידים הפכו חכמים יותר, גם הרשת עצמה נעשתה חכמה יותר. להבדיל מעידן המחשב האישי כיום חלק ניכר מאחסון המידע ועיבודו נעשה במרכזי מחשוב גדולים הנמצאים במרחק של מאות ואף אלפי קילומטרים ממקום מושבו של המשתמש. תופעה זו הידועה בשם מחשוב הענן, גרמה אף היא לשינוי משמעותי בעולם החומרה. התפתחות מרכזי המידע (data centers)  יצרה ביקוש גדול למעבדים חזקים, אמצעי אחסון מתוחכמים, אמצעי תקשורת מהירים, תוכנות לניהול נתונים ואמצעי אבטחת מידע. כל אלו הם למעשה מערכות אלקטרוניות חכמות המתבססות על ציוד חומרה המסוגל לתמוך בכמיות האדירות של מידע הזורם בסיבים אופטים מהירים.

השינויים שתוארו לעיל הביאו גם לשינוי מהותי מאד בשוק בו אנו פועלים. בגלל העלויות העצומות בפיתוח שבב יעודי יש כיום הרבה פחות חברות סטארטאפ המפתחות שבבים יעודיים. לעומת זאת יש יותר ויותר חברות העוסקות בפיתוח מערכות תוך שימוש ברכיבים מהמדף.  חברות אלה הופכות לחברות סיסטם אשר יחודן בישום הרכיבים על גבי מעגלים מודפסים ואריזתם במכשירים חכמים המשמשים למגוון ישומים החל מתחום המכשור הרפואי, תעשיית הרכב, ציוד צבאי ו- IOT.

לאור שינוי מהותי זה יזמנו כנס חדש בשם Developex המפגיש את הספקים המרכזים עם החברות והמהנדסים העוסקים בפיתוח דור החומרה הבאה –או במילים אחרות: רבים מכם ומעמיתכם בתעשיית האלקטרוניקה. בכנס ישתתפו כ-50 מרצים ומנחים המייצגים את השחקנים המרכזים ואת החברות בעלות הטכנולוגיות החדשניות ביותר בתעשיה.

אתם מוזמנים לכנס הראשון אשר יערך ב-11 בנובמבר, 2015 במרכז הכנסים AVENUE שבאירפורט סיטי. השנה ההשתפות בכנס היא ללא תשלום (לנרשמים מראש).

להרשמה לחצו על הלינק הזה

 

 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות