פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
Yaniv Gerti
 יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל צילום: יחס"צ אינטל

האם גל העזיבות בצמרת אינטל ישראל הסתיים?

בחודש דצמבר 2016 התמנה יניב גרטי למנכ"ל אינטל ישראל. גרטי נראה כמינוי מרענן ומבטיח שהעמיד בראש הפירמידה של אינטל ישראל מנהל מנוסה ומוכשר שבא לשם שינוי מתחום הפיתוח אחרי שנים רבות בהן עמדה בראש הארגון המקומי מקסין פסברג שבאה מתחום היצור והתפעול וניהלה את אינטל ישראל מנקודת המבט של מנהלת המומחית בתהליכי יצור אך חסרת כל רקע בתחום פיתוח שבבים. גם נסיון של הנהלת אינטל העולמית להעמיד בראש הפעילות הישראלית את מולי אדן, אחד מהמנהלים הישראלים הבכירים ביותר בתחום הפיתוח , לאחר ששב לישראל מתפקידו בהנהלת אינטל העולמית, נקטע באיבו בעקבות מלחמות פנימיות באינטל שהחזירו לתפקידה את מקסין וגרמו בסופו של דבר לפרישתו של אדן מאינטל.

רבים נוטים לחשוב כי האישיות המוגדרת כמנכ"ל אינטל ישראל היא גם האישיות הבכירה ביותר בארגון המקומי. זו אינה המציאות, אינטל הוא ארגון מטריציוני שבו כמה מנהלים מקומיים המוגדרים כסגני נשיא בכירים אינם כפופים למנכ"ל ישראל ולפעמים אף נמצאים במעמד גבוה ממנו בארגון. תפקידו של המנכ"ל המקומי הוא בין השאר להיות אחראי לתפעול הארגון המונה כיום כ-10,000 עובדים ולשמש דמות מרכזית בכל הקשור לקשרי החוץ של אינטל מול הממשלה הישראלית והתעשיה המקומית. יחד עם זאת, כאשר כ-7,000 מעובדי אינטל בישראל מעורבים בתחום הפיתוח טבעי וחשוב שהמנהל המקומי יבוא מתחום הפיתוח ויפעל ליצוב מצבת כח האדם המקומי ולשימור מקומה של ישראל במפת הפיתוח העולמית של אינטל. תפקיד זה חשוב במיוחד לנוכח השינויים האסטרטגים שביצעה אינטל בשנה האחרונה ואשר פגעו בחלקים לא מעטים של מחלקות הפיתוח של אינטל שהפכו ללא רלוונטיים לעתידה של החברה.

למרות העובדה כי אינטל פועלת, בדומה לארגונים בינלאומים רבים, כארגון מבוזר, קשה להתעלם מהעובדה כי לאחרונה התרחש באינטל גל עזיבות של בכירים אשר לא ברור אם הסתיים אך ללא ספק גרם לחילופים משמעותים מאד בצמרת המקומית של החברה.

בחודש מרץ השנה עזב רוני פרידמן, אשר כיהן כסגן נשיא תאגידי ומנהל כללי של קבוצת טכנולוגיות וקניין רוחני את אינטל והתמנה לתפקיד מנכ"ל אפל ישראל.

ביוני השנה שלומית וייס, מי שששימשה כמנהלת עולמית של פיתוח המעבדים החדישים ביותר של אינטל פרשה והוחלפה ע"י אניטה ראו(Anita Rao) סגנית נשיא להנדסה בחברת אינטל העובדת במשרדי אינטל בפולסום קליפורניה.

בתחילת חודש אוגוסט התבשרנו על עזיבתו של ישי פרקל, מי שהיה מנהל מרכז הפיתוח של החברה בירושלים וכיהן כסגן נשיא בקבוצת הטכנולוגיות החדשות ומנהל חטיבת התוכנה בקבוצת המחשוב התפיסתי בחברה.

והשבוע הודיעה אינטל על עזיבתו של רן סנדרוביץ' , מי ששימש עד לאחרונה כמנכ"ל מרכזי הפיתוח ואחראי על ארבעת קמפוסי הפיתוח של החברה בישראל. סנדרוביץ' קודם לתפקיד בארה"ב ובמקומו מונתה קרין אייבשיץ-סגל.

יתכן כי כל השינוים שבוצעו לאחרונה באינטל נובעים רק מחילופי משמרות בין דור המנהלים הקודם לדור חדש אך גל עזיבות של כמה מהמנהלים החשובים ביותר בצמרת אינטל ישראל עלול ליצור תחושה של חוסר בהירות לגבי עתידה של חברת אינטל בישראל בקרב העובדים ואף בקרב רבים בתעשיית ההייטק המקומית.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות