פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

מה השתנה ב- ScaleMP שגרם ללאומי פרטנרס להשקיע בה כ- 10 מליון דולר?

חברת ScaleMP אינה חברה צעירה. היא נוסדה בשנת 2003 ע"י שי פולטהיים (המשמש כמנכ"ל החברה עד היום) והרב זלוטוגורסקי (חבר מועדון השבבים) אך עדיין נחשבת לחברת הזנק. הרעיון של ScaleMP מאד אטראקטיבי על הנייר: להאיץ את ביצועיהם של מחשבים ע"י ביצוע אופטימיזציה בתוכנה של משאבי מערכות מחשבים מרובות מעבדים. בשנת 2006 כבר החלה למכור את מוצריה אך קצב המכירות היה איטי מהרצוי. למרות שפתרונות החברה הראו הוזלה של מעל 30% בעלויות ציוד המחשוב ביחס לעלות הוספת מחשבים בעלי ביצועים דומים, פתרונות החברה הוטמעו רק בכמות מוגבלת יחסית של חברות. בשנת 2013 , 10 שנים לאחר הקמתה ולאור עליה משמעותית במחירי הזכרונות, הורחבו פתרונות החברה גם לתחום הזיכרונות ואיפשרו למעבד הראשי להשתמש לא רק בזיכרון הפנימי מסוג DRAM , אלא אף בהתקני אחסון חיצוניים וזולים יותר כמו SSD . הטכנולוגיה של ScaleMP נקראת Versatile SMP) vSMP) והיא מנצלת את משאבי ה-DRAM ואת ה- SSD כדי לספק כ-90% מהביצועים בכרבע מהמחיר הנדרש עבור רכיבי הזיכרון במבנה המקובל.

עם השנים הראתה החברה גידול בהכנסות ובהתקנות אצל לקוחות מרכזים כדוגמת חברות המחשוב הרב לאומיות בינהן Lenovo HP, Dell  ו -Fujitsu. אך השינוי המשמעותי במצבה של החברה חל לפני כשנה כאשר אינטל הכריזה על שילוב ScalMP בקו מוצרי Optane שלה והחברות טושיבה ו-WD הציגו מוצרים ראשוניים עם פתרונות החברה. כיום יש לחברה כ-6,000 התקנות בכ-37 מדינות כולל בחלק נכבד מהמערכות המובילות בעולם. הפתרון של החברה מספק יחס עלות-תועלת טוב משמעותית ללקוחות ומסוגל לחסוך בין 30% ל-75% בעלויות ניהול מערכי המחשבים שלהם.

השבוע הכריזה ScaleMP על השלמת גיוס בסך 10 מליון דולר. זהו סבב הגיוס השישי של החברה ובסה"כ גייסה עד כה 50 מליון דולר. הסבב הנוכחי נעשה בהובלת לאומי פרטנרס, זרוע הבנקאות להשקעות של קבוצת לאומי. ולצידה השתתפו בסבב גם המשקיעים הקודמים ומשקיעים פרטיים. משקיעי החברה הנוספים כוללים את היו"ר דן ברנע) לשעבר בכיר ב-BMC וממייסדי המימד החדיש, יחיעם ימיני ממיייסדי קומברס, עמירם לוינברג מייסד גילת, רמי ליפמן מייסד ליפמן/ווריפון, וכן קרנות הון סיכון ובראשן Evolution ואביב VC.לאחר השלמת הגיוס תחזיק לאומי פרטנרס בכ-5% ממניות החברה.

הגיוס החדש נועד לתמוך בהסכמים אסטרטגיים מהותיים עם שותפי OEM בתחום השרתים והאחסון, וכן יסייע להאצת הצמיחה של החברה, להרחבת קווי המוצרים שלה, ולהגדלת התמיכה בלקוחותיה ע"י הוספת כח אדם לחברה.

בעקבות ההשקעה החדשה אמר ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס, כי ההשקעה בחברת ScaleMP תואמת את פרופיל ההשקעות שהקרן מחפשתScaleMP. " היא חברה צומחת ומובילה בתחומה והיקף הפעילות שלה צפוי להמשיך לצמוח הודות להסכמי OEM שנחתמו לאחרונה ולחוזים נוספים הצפויים להיחתם בקרוב. אלה, ביחד עם הצמיחה המואצת של תחומי ה-Big Data Analysis והבינה המלאכותית, נותנים לנו בטחון בנוגע לפעילות החברה, ליכולותיה ולצמיחתה המואצת בשנים הקרובות".


שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות