פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
alibaba logo
 

Open Sesame – החברה שפיצחה את הקוד של אליבאבא והצליחה בשוק הסיני

 

הכל החל בשנת 2013 כאשר נבו עלווה מנכ"ל חברת ויז'ואל ליד הוזמן להשתתף בתחרות הסטרטאפים בשם G-Startup (המאורגנת ע"י GMIC) בסין . הוא נסע לסין בפעם הראשונה בחיו, ללא יומרות גדולות ועם מחשבה ברורה שעיקר המכירות של חברתו יגיעו מהעולם המערבי ובמיוחד מארה"ב, אך מה שקרה בכנס טרף את כל הקלפים ושינה את כל התוכניות של הסטארטאפ הצעיר.

ויז'ואל ליד פיתחה מערכת המייצרת קוד סריקה (QR) צבעוני ומעוצב אישית עבור חברות מסחריות ומותגים, וניתן להטמעה בסרטוני וידאו, אנימציה, אתרים ומוצרים. בתחרות הסינית זכתה ויז'ואל ליד במקום הראשון והפכה לידועה ומוערצת בכל סין. עלווה וחבריו הבינו את הפוטנציאל והחליטו למקד את כל מאמצי השיווק שלהם בסין. תוך זמן קצר פתחה החברה סניף בשנחאי (בסיוע חברת PTL ) ואלווה עצמו עברה לגור בשנחאי עם אשתו ותינוקם הצעיר. המעבר לסין עזר לנבו להבין טוב יותר את השוק הסיני הענק ולהעריך את הפוטנציאל הטמון בו. גם החברות הסיניות גילו את יז'ואל ליד ובראשן ענקית הסחר האלקטרוני אליבאבא. תוך תשעה חודשים הפכה אליבאבא ללקוח של ויזואל ליד ותוך חודשיים נוספים החליטה להשקיע בויז'ואל ליד כ-8 מליון דולר ולהפוך את ויז'ואל ליד למרכז הפיתוח שלה בישראל.

כיום פועלת ויז'ואל ליד ממשרדיה בשנגחאי ומשתפת פעולה עם אליבאבא וחברות נוספות בקבוצה כמו Mashangtao (שירות הקודים הסריקים של הקבוצה) וביחד הן מספקות כלים לאתרי הקבוצה כולל Taobao, Tmall.com ו -Ali the Fox-בנוסף לאליבאבא, עובדת ויז'ואל ליד גם עם הרשתות החברתיות Sina Weibo, RenRen ועם מותגים כמו קוקה קולה וקרוקס.

ויז'ואל ליד נוסדה ב-2012 על ידי נבו עלוה, איתמר פרידמן ואוריאל פלד ובישראל היא פועלת ממשרדיה בהרצליה. מאז ההצלחה בסין ממשיכה החברה להרחיב פעילותה באסיה ופועלת כיום גם בטאיוון יפן, דרום קוריאה וארצות נוספות בדרום מזרח אסיה. נבו וחבריו מאד מאמינים בשוק הסיני וגם חושבים שסין מתאימה לחברות סטרטאפ ישראליות הרבה יותר מהשוק האמריקאי. נבו יתארח בפנל המרכזי שיערך במסגרת כנס DevelopEX2017 בנושא "כיצד להצליח בשוק הסיני". בפנל ישתתפו גם נציגי משלחת משקיעים סינים אשר תגיע לישראל לאתר השקעות מענינות בחברות הזנק ישראליות. עבור נבו תהיה זו הזדמנות מצוינת לספר על נסיונו בשוק הסיני ולחלוק את התובנות שרכש עם סטארטאפיסטים רבים התוהים כיצד ניתן לחדור בהצלחה לשוק הסיני. להרשמה לחצו כאןשדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות