פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
Amit Gupta
עמית גופטה, מנכ"ל ומייסד Solido תמונה: מתוך אתר החברה  

מה מסתתר מאחורי רכישת Solido Design Automation ע"י מנטור

חברת מנטור/סימנס הודיעה אמש על רכישת חברת כלי התכנון Solido Design Automation . לפי מידע שהגיע לג'ון קולי, מנהל אתר Deepchip, העסקה תהיה בהיקף של פי 7 לעומת הכסף שהושקע בה (מאחר והחברה גייסה עד כה כ-20 מליון דולר מדובר בעסקה של כ-150 מליון דולר).

מוצרי  Solidoמתמקדים בשיפור נצילות השבבים ע"י איתור בעיות אלקטרוניות הבאות לדיי ביטוי במהלך יצור השבבים ופתרונן מסייע גם לשדרוג ביצועים, צריכת מתח ושטח. המוצרים של Solido מיועדים לשיפור יצור השבבים וכוללים יכולות לימוד מכונה כלומר התוכנה לומדת מטעויות העבר ומשפרת את ביצועיה ככל שעובר הזמן. כלי Solido חשובים במיוחד בשבבים לתחום הזכרונות, שבבים אנלוגים ו- RF ונמצאים כיום בשימוש של חברות שבבים המפתחות פתרונות לתחומי המובייל, IOT, אוטומטיב, וHPC – (High-performance computing ).

הרכישה של Solido ע"י מנטור קצת מפתיעה כיוון שמנטור נמצאת כיום בבעלות חברת סימנס ונראה היה כי סימנס מתכוונת להתמקד דווקא בתחומי ה-  PCB  וה- PLM.לכן רכישה של חברה הממוקדת בתחום ה- EDA היא גם הצהרת כוונות מצידן של מנטור/סימנס על רצונן להישאר שחקן מרכזי בתחום ה- EDA. נראה כי התמריץ לרכישה היה לא רק רכישת חברה נוספת אלא כדי למנוע ממתחרותיה הגדולות סינופיס וקיידנס לרכוש את Solido  ולהפוך לבעלי המוצרים האטראקטיבים שפיתחה  Solido לשוק ה- EDA. ואכן, לפי דיווחו של ג'ון קולי היו כמה מתמודדים על הרכישה אך מנטור נתנה את ההצעה המשמעותית ביותר.

חברת Solido הוקמה בשנת 2005 ע"י עמית גופטה (Amit Gupta). עמית כבר הקים חברה קודמת בשם Analog Design Automation אותה מכר ב -2004 לחברת סינופסיס. יו"ר החברה הוא גי'ם הוגן (Jim Hogan) אחד מבכירי וותיקי תעשיית ה- EDA בארה"ב. החברה גייסה כאמור כ-20 מליון דולר מקרנות הון סיכון BDC Capital, Golden Opportunities Fund   וכן ממשקיעים פרטים וקרנות ממשלתיות. בשש השנים האחרונות צמחה החברה בקצב של 50%-70% לשנה מה שמצביע על נחיצות הפתרונות שלה לבעיות בהם נתקלים כיום מתכנני השבבים. סביר להניח כי הגידול המהיר והתגובות החיוביות למוצריה בשוק משכו את תשומת ליבן של אריות התעשיה וגרמו לרצונן לרכוש אותה.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות