פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

בלעדי: האקזיט הסודי של אביגדור וילנץ

את אביגדור וילנץ אין צורך להציג. אחרי הצלחותיו בהקמת גלילאו (שנמכרה למרוול ב -2.7 מילארד דולר), אנפרונה לאבס (שנמכרה לאמזון ב -370 מליון דולר) וליבה (שנמכרה לסיסקו ב-320 מליון דולר) הוא כבר נחשב לאחד האנשים המצליחים והמשפיעים ביותר בתעשיית השבבים הישראלית והעולמית.

אך יחד עם זאת רק מתי מעט יודעים כי ממש לפני כחודשיים חגג אביגדור הצלחה נוספת כאשר סטרטאפ צעיר בשם NuSemi נמכר לחברת קיידנס . אולי זה בגלל שהחברה הוקמה בקליפורניה ואולי בגלל שהיזמים אינם ישראלים ואף לא ממוצא ישראלי אך אף אחד מכלי התקשורת הישראלית לא ידע על ה- Exit המהיר הזה וכאן בצ'יפסים אנו מדווחים על כך לראשונה ובאופן בלעדי.

הכל החל בשנת 2015 כאשר סטפנוס סידירופולוס Stefanos Sidiropoulos)) ואטוס קסאפי (Athos Kasapi), שני דוקטורים בוגרי אונב' סטנפורד ממוצא יווני הגיעו לאביגדור וסיפרו לו על הרעיון שלהם. הנסיון הרב של סטפנוס ואטוס בתעשיית השבבים ביחד עם הרעיון היחודי שלהם הדליק את אביגדור והוא החליט להשקיע בחברה עם רון ג'נקוב, מי ששימש כמנכ"ל נט לוג'ק, וסמנכ"ל בכיר בקוולאקום וביחד עם קבוצת משקיעים קטנה השקיעו בחברה כ- 6 מיליון דולר. אביגדור ורון גם הצטרפו לדירקטוריון ו-NuSemi הצעירה יצאה לדרך. המטרה היתה לפתח רכיבי SerDEs מהירים לתחום התקשורת. ואכן בעזרת ארכיטקטורה יחודית הצליחה החברה לפתח פתרונות SerDEs חדשנים המאפשרים תקשורת מהירה במערכות התקשורת ומאפשרים העברת מידע מהיר במרכזי הנתונים ומחשוב ענן ברוחב פס גבוהה תוך שהם מותאמים לדרישות הגבוהות להעברת נתונים מהירה במרכזי תקשורת הנתונים, Edge computing , רשתות תקשורת וטלקום. כל זאת תוך צריכת מינימום מתח ובעליות מופחתות. לאור העובדה כי בד"כ פתרונות אלה מוטמעים בתוך שבבים קיימים עבדה החברה במודל של פיתוח IP (בדומה לשיטת העבודה של חברות כ- ARM ו- CEVA.)

בתחילת נובמבר 2017 הודיעה קיידנס על רכישתה של NuSemi. קיידנס הבינה כי הטכנולוגיה של Nusemi תסייע לה לספק ללקוחותיה פתרונות המותאמים לעידן התקשורת האולטרה מהירה או כפי שציין זאת בבו מנדבה, סגן נשיא בכיר ומנהל קבוצת ה- IP של קיידנס "הביקוש לשרותי תקשורת ומחשוב מהירים דורשים מאיתנו לספק פתרונות חדשנים ומהירים יותר מאשר בעבר. הצוות של Nusemi מביא לנו מומחיות גדולה בתחום ה- SerDes והארכיטקטורה החדשנית שלהם ממוצבת היטב לספק את צרכי הלקוחות. אנו מקדמים בברכה את הצטרפות הצוות של NuSemi לקיידנס".

למרות שסכום הרכישה לא פורסם לצ'יפסים נודע כי החברה נמכרה בסכום נאה אשר הותיר בידי המשקיעים והיזמים רווח מכובד בסה"כ כשנתיים לאחר שנוסדה.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות