פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

בכיר באפל חשף הטכנולוגיות שהיא מפתחת לרכב האוטונומי

אפל ידועה זה מכבר כחברה חשאית ביותר שלא נוהגת לפרסם מידע על מוצריה העתידים ומנהליה אף נרתעים מהופעה בכנסים. לכן לפני כשבוע כשעלה פרופ' רולסאן סלקוטדינוב (Ruslan Salakhutdinov ), פרופסור באונב' קרנגי מלון המשמש כיום כמנהל קבוצת המחקר לתחום בינה מלאכותית (AI) באפל והחל לתאר את הפרויקטים של אפל בתחום ה- AI תהו רבים האם מדובר בטעות תמימה של מנהל צעיר או בשינוי משמעותי במדיניות החברה?

בהרצאתו גילה פרופ' סלקוטדינוב פרטים מענינים מאד על כמה פרויקטים חדשים של אפל המיועדים לתחום הרכב האוטונומי. אחד המוצרים עליהם שוקדת אפל אמור לנתח קבצי מידע גדולים שהצטברו ממצלמות, וחיישנים אחרים כדי לאתר מכוניות והולכי רגל בסביבה עירונית ואז לנווט באיזור בלתי מוכר ולבנות מפה תלת מימדית מפורטת של הערים הרלוונטיות.

כבר הבאפריל האחרון קיבלה אפל אישור ממשרד הרישוי של קליפורניה לבחון את המכונית האוטונומית שלה ומנכ"ל אפל, טים קוק הודה ביוני כי הוא מתעניין בטעכנולוגיה שכזו.

פרופ' סלקוטדינוב, חלק עם כ-200 משתתפים שהגיעו להרצאתו כיצד אימנה אפל מערכת תוכנה המסוגלת לזהות הולכי רגל ורוכבי אופנים ע"י שימוש בסורקים תלת מימדים הנקראים Lidar .

פרויקט אחר שהציג פרופ' סלקוטדינוב לא נחשף כלל בעבר ועוסק בתוכנה המזהה מכוניות, הולכי רגל ועצמים הנעים בכביש מתוך מצלמה אחת או יותר המותקנות ברכב. פרופ' סלקוטדינוב הציג תמונות המדגימות כיצד תיפקדה המערכת גם כאשר החלו לרדת טיפות גשם על העדשה ויכלו לגרום לטעות בהערכה היכן נמצאים הולכי הרגל במיוחד כאשר המערכת היתה צריכה להתמודד גם עם בעיית השתקפות ממכוניות חונות. פרופ' סלקוטדינוב הדגיש כי התוצאות החדשות הן דוגמא לשיפורים האחרונים בתחום לימוד מכונה למשימות יעודיות וציין: "אם הייתם שואלים אותי לפני חמש שנים הייתי מאד ספקן לגבי האפשרות שמערכת מחשב אכן תהיה מסוגלת להתמודד עם הבעיות הללו אבל היום יש פתרונות אמינים".

פרויקט אחר שהציג פרופ' סלקוטדינוב מערב טכניקה הידועה בשם SLAM (Simultaneous Localization and Mapping. ). SLAM משמש ברובוטים וברכבים אוטונומים וגם בפרויקטים של מציאות מדומה. פרויקט נוסף עוסק בעיבוד מידע שנאסף ע"י חיישנים המותקנים מסביב למכונית כדי ליצור מפה סביבתית תלת מימדית מפורטת הכוללת גם תמרורים,רמזורים וסימני תנועה על הכבישים.

ההרצאה של המנהל הבכיר באפל נערכה במהלך כנס בינה מלאכותית ענק בשם 2017 NIPS שנערך בלונג ביץ קליפורניה בהשתתפות כ-8,000 איש. ככל הנראה, הסיבה להסכמתה של אפל לחשוף פרויקטים חדשים שכאלה נובעת ממחסור במהנדסים בתחום הבינה המלאכותית ואכן הכנס משך סטודנטים רבים מאוניברסיטאות מובילות כמו MIT וסטנפורד וכן מהנדסים מחברות הייטק רבות כולל אלפאבית (גוגל) ופייסבוק.



שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות