פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
amazon go
 מערכת זיהוי לקוח בכניסה לחנות Amazon Go צילום: יחס"צ

הטכנולוגיה מאחורי Amazon Go - החנות ללא קופאים וללא תורים

פעם בשנת 1994 כאשר ג'ף בזוס הקים את חברת אמזון , היתה זו חברה שעסקה במכירת ספרים באינטרנט. כלומר חברת שרותים טהורה העוסקת במסחר בלבד. אך מאז שינה בזוס, בוגר הנדסת חשמל ומדעי המחשב בהצטיינות (מאונב' פרינסטון היוקרתית) את פניה ואמזון כיום היא חברה הנמצאת בשורה הראשונה של חברות הטכנולוגיה בעולם.

השבוע השיק בזוס את Amazon Go – החנות הפיזית הראשונה בעולם ללא קופאים וללא תורים. החנות הושקה לאחר חמש שנים של עבודה מאומצת בה פיתחה אמזון שורה של טכנולוגיות המשלבות בינה מלאכותית, ראיית מכונה, חיישני משקל ותקשורת מהירה .

כדי להבין מה עומד מאחורי החנות החדשנית ננסה לחדור לנבכי הטכנולוגיה המצויה בה.

ראשית, כדאי לציין כי כדי לבצע קניות בחנות כל מה שהמבקרים צריכים לעשות הוא להוריד אפליקציה המאפשרת את זיהויים וחיוב החשבון שלהם ומאותו הרגע הם חופשיים לקחת כל מוצר בכל כמות מכל מדף. כדי לבטל את הצורך בקופאיות יצרה אמזון חנות העוקבת אחר כל קונה בעזרת מאות מצלמות המותקנות בכל פינה, בתקרות, במדפים, ומעל המעברים של מתקני המצרכים.

המצלמות מחוברות למערכת ראיית מכונה מתקדמת המהה אנשים ועצמים. כך יכולה המערכת לזהות כאשר קונה לוקח מוצר מהמדף ומי לקח אותו. המערכת גם יודעת לגרוע את המוצר מחשבון הלקוח במקרה והתחרט והחליט להשיב אותו למדף. מערכת זו עובדת במקביל למערכת חיישנים רגישי משקל היודעת לזהות כאשר לקוח נוטל מוצר מהמדף או מחליט להחזירו.

ע"י שימוש ברשת מצלמות המחוברת בכל רחבי החנות יכולה המערכת לעקוב אחר הקונה כל העת שהוא משוטט בחנות ולחייב אותו בסכום הקניה מיד לאחר שאיתרה כי עזב את החנות. המערכת של אמזון לא משתמש בתוכנת זיהוי פנים. במקום זה היא מבוססת על מע' למידה עמוקה ( (Deep Learning היודעת להסיק מסקנות מניתוח בסיס נתונים ענק.

כל הנתונים המתקבלים מההתקנים המפוזרים בחנות נשלחים דרך רשת האינטרנט למרכז המידע של אמזון לצורך עיבוד וניתוח. כיום, כאשר המערכת עדיין בחיתוליה קיים בחנות צוות אנושי הבודק את המערכת ועוזר לה להבחין במוצר הנכון ללקוח הנכון אך כבר היום רוב הניתוח של המידע הנאסף ע"י המצלמות נעשה בצורה חכמה ואטומטית בדומה למערכת ה Amazon Echo היודעת לאפשר פיקוד קולי ע"י מערכת זיהוי אותות מתקדמת. Amazon Go נראה כמו פתרון העשוי לשנות משמעותית את שוק הקמעונאות וכמו בתחומים אחרים אליהם נכנסה אמזון היא ככל הנראה מובילת המהפיכה.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות