פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

הסיבה האמיתית לביקורו של אילון מאסק בישראל והאם השמועות על יהדותו נכונות?

השבוע ביקר בישראל היזם הנמרץ אילון מאסק. אילון הוא יזם סדרתי שמאחוריו שורה של חברות הייטק מצליחות אותן יזם, ניהל, ומכר בינהן Zip2 , חברת ישומי אינטרנט אותה מכר ב-1999 לחברת קומפאק ב-340 מליון דולר וחברת X.com שעסקה בתשלומי און ליין באינטרנט, התאחדה עם חברת Confinity כדי להפוך ביחד לחברת Paypal ונמכרה ב-1.5 מילארד דולר ל- eBay בשנת 2002.

כיום מזוהה מאסק עם חברת שילוח החלליות Space X שהקים ב-2002 ועם חברת המכוניות החשמליות טסלה אותה הקים ב-2003 . בנוסף הקים את מיזם התחבורה המהירה הייפרלופ ואת חברת Neuralink שהוקמה ב-2016 ועוסקת בפיתוח ממשק חדשני המחבר בין המוח האנושי למחשבים. מאסק מנהל במקביל את כל החברות הנ"ל וכמו כן עוסק בפיתוח פתרונות ליצור אנרגיות ירוקות בחברת SolarCity העוסקת בהקמת חוות סולאריות ברחבי העולם.

ביקורו הנוכחי בישראל אינו הראשון. לפני כשנתיים בתקופה בה עבדה טסלה עם חברת מובילאיי הירושלמית הגיעה אילון לראשונה לישראל כדי לבקר את אנשי מובילאיי. לפי מידע שהגיע לצ'יפסים הביקור הנוכחי קשור להתענינותו ההולכת וגוברת בחברת קורטיקה הישראלית. קורטיקה עוסקת בפיתוח טכנולוגיה מבוססת לימוד מכונה בלתי מונחית המוסגלת להבין את סביבת הרכב בעת נהיגה ולזהות אוביקטים שונים סביבו. קורטיקה הוקמה ע"י יגאל רייחלגאוז (המשמש כמנכ"ל החברה) וכן ע"י קארינה אודינייב ופרופ' שוקה זאבי. מאז הקמתה בשנת 2007 הספיקה החברה לגייס כ-70 מליון דולר ממשקיעים פרטים ומוסדים ורשמה כ-200 פטנטים על הטכנולוגיות שלה. קורטיקה נחשבת כאחת החברות המעניניות והמבטיחות ביותר בתחום הבינה המלאכותית. חברות רכב רבות מתכוננות לאמץ את הטכנולוגיות שלה, בין השאר קבוצת פולקסווגן, ולכן לא פלא כי אילון מוצא בה ענין רב.

רבים תוהים אם אילון ששמו הפרטי נשמע מאד ישראלי הוא ישראלי לשעבר או לפחות יהודי. ובכן האמת קצת מסובכת יותר. השם אילון אכן נמצא בשימוש בשפה העברית. על כביש הצפון במורדות הגליל המערבי בין הנחלים בצת וכזיב נמצא ישוב הנקרא אילון וככל הנראה זהו שם המשלב בתוכו שני עצים מהחורש הים תיכוני הנקראים האלון המצוי והאלה הארצישראלית. אך אילון לא גדל בישראל אלא בדרום אפריקה ולמרות שלמד בבית ספר יהודי זה לא קרה בגלל יהדותו אלא מכיוון שהוריו האמינו כי יקבל חינוך טוב יותר בבית הספר זה. המקור האמיתי לשמו הוא סבו מצד אמו שנקרא John Elon Haldeman . אילון אף פעם לא הצהיר על דתו אך לפי מקורות משפחתו אינו יהודי. יחד עם זאת נראה שהוא מכיר ומוקיר יהודים וישראלים רבים ובמשרדי חברת טסלה בסן פרנציסקו עובדים ישראלים לא מעטים.

כאמור ביקר אילון בישראל לפני כשנתיים כדי להיפגש עם אנשי חברת הטכנולוגיה הירושלמית מובילאייוגם ביקור זה הוקדש בעיקרו לבחינת טכנולוגיות ישראליות לתחום הרכב, הפעם מתוצרת חב' קורטיקה.

מנכ"ל קורטיקה, יגאל רייכלגאוז יציג את הטכנולגיות החדשניות ביותר של חברתו בכנס ChipEx2018 אשר יערך בגני התערוכה בת"א ב-1 במאי, 2018.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות