פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אינטרנט מהשמים ושבבים בעלי אבטחה הרמטית

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
MASAYOSHI SON
מנכ"ל SoftBank מאסיושי סאן מדבר ב Mobile World Congress 2017 בברצלונה. צילום יחצ: MWC 2017

מזה מספר חודשים מנסה מנכ"ל סופטבנק, מאסיושי סאן להסביר כיצד החזון שלו לעתיד גרם לו לבצע הימורים נועזים.
בשנה האחרונה הפתיע מאסיושי סאן כאשר רכש את יצרנית השבבים המובילה ARM תמורת 31 מיליארד דולר, הקים קרן הון סיכון של 100 מיליארד דולרים. מאז השקיעה סופטבנק מיליארד דולרים ב-OneWeb, החברה המתכננת לשגר קונסטלציה של לוויינים כדי לספק גישה לאינטרנט ברחבי העולם.

באוקטובר הוא אמר כי השילוב של מכונות חכמות יותר מבני אדם והפיצוץ בכמות ההתקנים המחוברים לאינטרנט עומדים לאפס את האנושות באופן יסודי. ב Mobile World Congress בברצלונה השבוע, הסביר סאן כיצד OneWeb משתלבת בתכנית שלו.
"אני מאמין שהסינגולריות תגיע בשלושים השנים הקרובות", אמר. "ובגלל זה אני ממהר."

הוא השתמש בתיאורית הסינגולריות כדי להסביר מדוע רכש את חברת ARM בשנה שעברה. יצרנית השבבים מסרה לאחרונה שהיא מכרה 100 מיליארד שבבים בהיסטוריה בת שלושים השנה שלו והיא מצפה למכור מספר זהה בארבע השנים הבאות. לדברי סאן במהלך עשרים השנים הבאות, הוא מצפה למכירות של טריליון שבבים מה שייצור התפרצות קמבריונית של מכשירים חכמים.

"בזכות הבעלות על ARM, אני יכול לדון עם המהנדסים שלנו מה הם מתכננים להוציא במהלך עשר השנים הבאות", הוא אמר. "אחד השבבים בנעליים שלנו יהיה חכם יותר מהמוח שלנו. אנחנו לא נהיה חכמים כמו הנעליים שלנו. "

כדי להמשיך את ההזדמנויות שמביא עימו הפיצוץ הקמבריוני, אמר סאן כי הקים את קרן מאה מיליארד הדולר – גדול מכל קרנות הון הסיכון האחרות בעולם, אך לדבריו, גם זה מעט מדי. לפני שהקרן אפילו מילאה את הגיוס שלה ביצע סאן את המהלך על OneWeb. וכעת מחזיקה סופטבנק ארבעים אחוזים בחברה.

סרן הסביר כי הוא מאמין רשתות סלולריות יבשתיות לא הולכות להספיק בעידן הייחודי משתי סיבות. ראשית, הוא אמר, שידור אופקי של גלי רדיו גורם לכך שהם יתקלו במכשולים רבים מדי אשר מנחיתים את האות, ושנית, החברות הסלולאריות לא נוטות לכסות אזורים מרוחקים.

OneWeb תשגר בשלב ראשון 800 לוויינים, ולאחר מכן עוד אלפיים, הוא אמר. הם יספקו מהירות הורדה של 200 מגהביט לשניה אותה הגדיר "מהירות סיבים." הוא אמר כי הדבר יאפשר כיסוי גלובלי באמת כאשר האותות יירדו אנכית. שילוב זה יהיה חשוב עבור ישומים כגון כמו כלי רכב אוטונומיים, מזל"טים, ויישומים תעשייתיים שצריכים להיות בטוחים שהם יכולים להיות מחוברים בכל עת, לא משנה היכן הם נמצאים. "זו חברה מרגשת," אמר. "מהחלל, לוויינים אלה יוכלו לשמש מעין מגדלים סלולאריים"
אחד התחומים החשובים שאותם הוא רוצה לפתח ב-ARM זו האבטחה. הוא ציין כי רוב שבב ARM במכוניות לא היו מאובטחים לגמרי כי הם נועדו לעידן אחר. "מספר מקרי הפריצה ממשיך לגדול", הוא אמר. "אנחנו משפרים את אבטחה מהר מאוד. אנחנו צריכים לאבטח את כל השבבים במכונית שלנו."

במשך כל הזמן הזה, לאנשי טכנולוגיה חובה להבין את ההשלכות של ההתפתחויות הללו, ולעצב אותם כך שיועילו לאנשים. הוא נשאר אופטימי ואמר כי התבונה מלאכותית יכולה להיות כוח שישיפר את העולם ואת חייהם של אנשים. "אם נשתמש ב-AI בתום לב, הוא יהיה השותף שלנו," אמר.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
ראדא מדווחת על גידול של 29% בהכנסות ברבעון הראשון ביחס לרבעון המקביל אשתקד
דב סלע, מנכ"ל ראדא: "לאחרונה הקמנו חברה בת בארה"ב וכבר קיבלנו מספר הזמנות ראשוניות מלקוחות בארה"ב"
קרא עוד
שבבים
רדקום - גידול של 36% בהכנסות מעבר לרווח
• הכנסות של 10.9 מיליון דולר ברבעון הראשון - גידול של 36% לעומת הרבעון המקביל אשתקד• מזומנים, שווי מזומנים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות