פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
פרופ20שעשוע20ואבירם20זיו1
 זיו אבירם ופרופ' אמנון שעשוע. צילום יח"צ מובילאיי

אנחנו נרגשים מהעסקה שדיווחנו עליה אתמול, עסקה מאוד משמעותית. אני רוצה להודות לתקשורת על החיבוק שהבינה את העסקה ופרגנה. היא גם טובה לאינטל וגם טובה לנו. כך אמר מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום בלשכתו של שר התחבורה ישראל כץ, ומאוחר יותר חזר על הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ'.

"כשהקמנו את מובילאיי אני ופרופ' שעשוע לפני 17 שנה, היה לנו חלום – להילחם בתאונות הדרכים. זו מגיפה של העולם המודרני. נהרגים 1.5 מיליון אנשים כל שנה. בישראל כמה מאות. עשיתי סקר, זה יותר מ-15 שנות מלחמה מצטברות. אני מוסיף לזה גם 50 מיליון פצועים. זו אפידמיה שאיכשהו השלמנו איתה.
החזון שלנו הוא להלחם בנגע תאונות הדרכים. העסקה הזו מקדמת אותנו מאוד. רתמנו את המכונה הענקית הזאת לחזון הזה ואיתם יחד נקים את המרכז הגדול ביותר בעולם שישב כאן בירושלים, מהלך שאתה (השר כץ) מוביל אותו להפוך את ישראל למרכז פיתוח של הרכב האוטונומי, וכעת יהיו לנו משאבים הרבה יותר גדולים כדי לפתח אותו.

לשר כץ ההפתעה שכרגע סיפרת עליה שישראל תדרוש התקנת מערכות התראה והגנה בכל רכב חדש שיגיע לארץ, "זו בשורה טובה לכל מדינת ישראל. בעצם הכרזת עכשיו שאתה הולך להילחם בתאונות הדרכים בכל הכוח. מדינת ישראל תיתן דוגמה והתוצאות יגיעו מהר מאוד.

אני זוכר שפעם ראשונה נפגשתי עם השר כץ והוא ראה תוצאות של כמה יורדות תאונות דרכים מגוף זר, לא ממישהו שאנחנו ביקשנו לערוך את המחקר. אני זוכר את הרגע שהוא דפק על השולחן ואמר אני הולך לבצע, ועכשיו השלמת את זה צעד ענק קדימה. התברכנו בזה שאנחנו יושבים במדינת ישראל ויש פה פוליטיקאים שמוכנים לעשות צעדים מרחיקי לכת.

"עסקת מובילאיי הושגה בזכות שילוב של כלכלה חופשית וטכנולוגיה מתקדמת", כך אמר לפני זמן קצר ראש הממשלה בנימין נתניהו. רה"מ אמר את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם ראשי מובילאיי, מייסד ויו"ר החברה פרופ' אמנון שעשוע ומנכ"ל מובילאיי זיו אבירם - זאת במסגרת מסע גזירת הקופון הפוליטי שעורכים ביממה האחרונה בכירי המערכת הפוליטית על עסקת אינטל מובילאי.

בהמשך קיימו ראשי מובילאיי מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא אינטל בריאן קרזניץ'.
לדברי נתניהו הכלכלה החופשית ושיעורי המס הסבירים "באו לידי ביטוי בעסקה הגדולה בתולדות ישראל שחברה עולמית רוכשת חברה ישראלית לא כדי לקחת אותה, אלא כדי להרחיב אותה". נתניהו הבטיח שיעשה הכל כדי לחתוך ברגולציה שתקשה על פיתוח המכונית האוטונומית בישראל.
נתניהו הדגיש שרכישת מובילאיי תביא ליצירת אלפי מקומות עבודה בירושלים וכן תכניס כסף לקופת המדינה שחלקו יילך להפחתת מסים. לטענתו, הורדת שיעור המס תאפשר צמיחה שתטיב עם השכבות החלשות יותר מאשר העברה ישירה של הכסף למטרות חברתיות.

מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ' אמר באותה מסיבת עיתונאים כי רכישת מובילאיי היא השנייה בגודלה שאינטל עשתה בתולדותיה וכי העסקה מעידה על האמונה של אינטל בישראל כמרכז של חדשנות ועל האמונה שלה בפוטנציאל של שוק המכוניות האוטונומיות. "פרופ' שעשוע יוביל מירושלים את מאמצי אינטל בתחום המכונית האוטונומית בכל העולם. זו הזדמנות לישראל להוביל את נושא המכונית האוטונומית וליצור סטנדרטים לעולם כולו". הוא ציין ש"אינטל חושבת על עצמה על חברה ישראלית כמו שהיא חברה אמריקאית".

פרופ' שעשוע אמר באותו מעמד "הכסף חשוב אבל אנחנו רוצים לשנות את העולם ואת פני הערים. אין ספק שנצליח בעקבות המיזוג. "הדבר העיקרי שאנחנו תמיד חותרים אליו הוא לשנות את העולם טכנולוגית. עכשיו אני מאמין שהסיכוי להצלחה כמעט ודאי".

שר הכלכלה אלי כהן אמר שישראל מצפה מהעסקה למיסים בהיקף של יותר ממיליארד דולר. עם זאת טען ש"הבשורה החשובה מבחינת ישראל היא לא כמה מס תקבל ישראל, אלא זה שישראל הופכת למוקד ידע בינלאומי לרכב האוטונומי וכן בשורה על קליטת 3,300 עובדים נוספים בתעשיית ההייטק הישראלית."עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
חברת ההזנק של בינה מלאכותית Wave Computing תקנה את מיפס
המהלך יאפשר ל-Wave Computing להתרחב מאימון של בינה מלאכותית במרכזי נתונים להסקה של בינה מלאכותית במערכות משובצות
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות