פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
autotalks 2
הדגמת מערכת אוטוטוקס מתוך סרטון הדגמה של החברה

הכתבות הרבות על מהפיכת הרכבים האטונומים נתנה תחושה כי הפיכתם של רכבים אוטונומים למשהו ממשי בכבישנו היא ענין של חודשים ספורים אך כעת מתחילות לצוף גם הבעיות הכרוכות במימוש הרעיון להעלאת רכבים אוטונומים לכבישים. "היעדר תיאום בין כלי רכב אוטונומיים לכלי רכב מאוישים עלול להכשיל את חזון המכונית ללא נהג" אומר חגי זיס, מנכ"ל חברת אוטוטוקס הישראלית, אשר פיתחה טכנולוגיה למניעת תאונות באמצעות שימוש בטכנולוגיית (DSRC V2X (Dedicated Short Range Communications Vehicle-to-Everything. זיס, המשתתף השבוע בתערוכת Automobili-D בדטרויט, יישא דברים בנושא מחר יום ד' (17.1) תחת הכותרת "מניעים את עתיד כלי הרכב המקושרים".

לדברי זיס: "בעיית התיאום בין כלי רכב אוטונומיים לכלי רכב מאוישים חייבת להדאיג מאד את קובעי המדיניות ואת תעשיית הרכב. מקבלי החלטות חייבים לקדם טכנולוגיות רכב שימנעו תאונות ויצילו חיים. פתרון בעיית התיאום יהיה אחד האתגרים המרכזיים של תעשיית הרכב בשנים הבאות. רבים בתעשייה קופצים בדמיונם לנקודת הזמן שבה כל כלי הרכב בכבישים יהיו אוטונומיים, אבל לא כולם שמים לב לאתגרים העצומים בתקופת המעבר הארוכה, שבה רוב כלי הרכב יהיו מאוישים ואנחנו נצטרך לשלב בכבישים שלנו כלי רכב אוטונומיים".

לדבריו, "לבעיית התיאום יש ביטויים רבים, אבל שני נושאים מרכזיים מדגימים עד כמה הבעיה חמורה. הנושא הראשון הוא העובדה שתאונות בין כלי רכב אוטונומיים לבין כלי רכב מאוישים כבר התרחשו. שנית, קיים קושי מובנה מצד נהגים אנושיים להבין כלי רכב אוטונומיים וקושי של כלי רכב אוטונומיים להבין נהגים אנושיים. מעבר לעובדה שנהגים אנושיים נלחצים כשהם רואים כלי רכב אוטונומי, נהגים אנושיים עלולים לשנות נתיב באופן פתאומי, לקחת זכות קדימה שלא מגיעה להם או לעבור באור אדום באופן שמקשה על כלי רכב אוטונומיים לצפות אותו ולהגיב לו. בהקשר זה, חשוב להבין ששילוב של טכנולוגיות V2X מבוססות תקשורת DSRC יכול לפתור את בעיית התיאום ההרמוני בין רכבים אוטונומיים למאוישים. אנחנו באוטוטוקס ממלאים תפקיד מפתח בהתמודדות עם אתגר זה. במטרה לתמוך במהלך זה ולממש את חזון הרכב האוטונומי, חשוב להניח תשתית של חקיקה ורגולציה, אשר יחד עם טכנולוגיות נוספות יבטיחו שהשילוב של כלי רכב אוטונומיים בכבישים שלנו ימנע תאונות במקום לגרום תאונות".

בשנה שעברה הכריזה אוטוטוקס על סבב גיוס הון של 40 מיליון דולר, שאותו הובילה זרוע ההשקעות של ענקית הרכב טויוטה, Mirai Creation Investment Fund. אוטוטוקס משתפת פעולה עם כמה שחקני מפתח בתעשיית הרכב, ביניהם שיתוף פעולה עם ענקית מערכות הרכב היפנית דנסו שתשלב את מערך השבבים של אוטוטוקס בתוך פלטפורמת ה-V2X שהיא מספקת ליצרני רכב, ועם חברת Bosch, עמה אוטוטוקס מבצעת פרויקט משותף לפיתוח טכנולוגיית תקשורת למניעה של תאונות אופנועים (Bike-to-Vehicle – B2V).

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה סיפקה לאוטוטוקס מעבד אותות ששולב בפתרון לתקשורת בין כלי רכב
במהלך הרבעון חתמה סיוה על 13 הסכמי רישוי חדשים, בהם אחד הגדולים בתולדותיה לאספקת טכנולוגיות לדור 5; מוצרי...
קרא עוד
שבבים
החללית בראשית תמריא ביום שישי לפנות בוקר בדרכה לירח
מסעה יימשך כחודשיים עד למועד הנחיתה המתוכנן ב-11 באפריל 2019
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות