פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
broadcom_logo
 
 
 

חברת ברודקום רכשה את CA Technologies האמריקנית תמורת 18.9 מיליארד דולר במזומן. הדבר המפתיע הוא ש-CA אינה חברת חומרה, כפי שהורגלנו ברכישות הקודמות של ברודקום, כולל זו של ברודקום עצמה בידי אווגו (שאימצה את שמה של החברה הנרכשת) תמורת 37 מיליארד דולר, אלא חברת תוכנה המתמקדת בעיקר בתחום ה-IT.

כזכור במשך כשנה היינו עדים לסאגת נסיון רכישת קוואלקום על ידי ברודקום, בסכום שהגיע בשיא ההצעות ל-117 מיליארד דולרים, אך נשיא ארה"ב טראמפ הוציא צו שמנע את המכירה עקב הערכתו שהמכירה עלולה להוביל לפעולות שיסכנו את הביטחון הלאומי של ארה"ב, משום שתחום חשוב כמו פיתוח שבבים עלול היה לעבור החוצה לחברה שאינה מחוייבת לארה"ב. (ברודקום היא כיום חברה בבעלות סינגפורית).

כעת מדובר ברכישה של חברת IT שישומיה נזקקים פעמים רבות לפתרונות חומרה חזקים, במיוחד ליישומי תבונה מלאכותית.
לפי ברודקום, הרכישה תהפוך אותה לאחת מחברות טכנולוגיית התשתית המובילות בשוק, בזכות היצע פתרונות ותוכנות ניהול ה-IT של CA. החברה הנרכשת היא חברה ותיקה בשוק. יש לה בסיס לקוחות גדול והיא מתמקדת בשוק תוכנות התשתית הצומח. הן CA והן ברודקום דיברו על "סינרגיה" ועל "השלמת פעילות". מייק גרגורי, מנכ"ל CA אומר: "השילוב בינינו לבין ברודקום מביא לשולחן את המומחיות שלנו בתוכנה עם המובילות שלה בתעשיית השבבים, ואנחנו שותפים לערכי החדשנות, שיתוף הפעולה והמצוינות ההנדסית שלה".

ההסבר היחידי לרכישה הוא שברודקום רוצה לעלות בשרשרת הערך ולספק פתרונות ניהול כוללים". אומרים אנליסטים. "זה שינוי אסטרטגי מעניין. טראמפ חסם את רכישת קוואלקום, כשהחיבור בין שתי החברות נראה טבעי. ברכישה הנוכחית, נראה שברודקום קיבלה החלטה לשנות כיוון – לקחת את יכולותיה הקיימות ולחבר להן יכולות ניהול IT. בדרך זו, היא מאמינה שהיא תוכל להביא לשוק פתרונות עם ערך מוסף לעסקי הליבה שלה".
מצד שני, CA נשארה ממוקדת בתחום תשתיות ה-IT וכל נסיונותיה לחפש אחר מנועי צמיחה והגדלת סל מוצריה ושירותיה לא צלחו. החברה ירדה לאט מגדולתה, והמתחרות נגסו בה בתחומים בהם היתה ראשונה כגון כלכלת אפליקציות ו- DevOps.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה סיימה את הרבעון הרביעי של 2018 עם רווח נקי של 5.2 מיליון דולר על הכנסות של 21.4 מיליון דולר
במהלך הרבעון חתמה סיוה על 13 הסכמי רישוי חדשים, בהם אחד הגדולים בתולדותיה לאספקת טכנולוגיות לדור 5; מוצרי...
קרא עוד
‫שבבים‬
גוגל מתכננת לפתח בעצמה את השבבים לטלפונים החכמים שלה * פתחה מרכז בבנגלור
כך עולה מדיווחים המסתמכים על פוסטים בדף הלינקדאין של מחלקת משאבי האנוש
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות