פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
photo1
 
ליסה סו הייתה הגורם משנה המצב שהיה נחוץ ל-AMD. ההחלטות שקיבלה המנכ"לית להכנס לתחומים חדשים השתלמו. כך אומרים אנליסטים בעקבות דוחות שהוציאו שתי החברות בשבוע שעבר.


המניה של יצרנית השבבים AMD עלתה ב-103 אחוזים מתחילת השנה והגיעה לשיא של 11 שנים - $22.29. התוצאות שלה ברבעון השני של 2018 מראות שהמכירות עלו ב-53 אחוזים לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, בגלל ההצלחה של חומרת חישוב וגרפיקה וחומרה ארגונית. לעומת זאת, היריבה הוותיקה שלה אינטל עלתה השנה רק ב-1.8 אחוזים, ודיווחה על גידול של 15 אחוזים במכירות ברבעון השני לעומת השנה הקודמת. תפנית שהתחילה ב-2014 מתחילה להשתלם לבעלי המניות של Advanced Micro Devices.

במקביל, המחיר של היריבה אינטל ירד ב-3% ל-$53.22 ביום הדיווח, וב-15% מתחילת השנה. אינטל השיגה כמעט את כל המכירות שלה משבבי מעבדים שמפעילים מחשבי שרתים ארגוניים ומבוססי ענן בשנים האחרונות וגם את חלק הארי של השווקים המשתלמים של מחשבים שולחניים וניידים. בשנה שעברה AMD חשפה קו שבבים יותר תחרותי כדי להתחרות באינטל והאנליסטים אומרים שהנשרכת מאחור מתחילה סופסוף לצמצם קצת את הפער.


גאס ריצ'רד, אנליסט ב-Northland Capital Markets, הוריד את הציון שלו למניה של אינטל ל"ביצועי חסר" עם יעד מחיר בערך 20% מתחת למחיר הסגירה של אינטל ביום שישי. תחרות מוגברת מצד AMD, שימוש רב יותר בשבבים גרפיים במרכזי נתונים רבים (לביצוע משימות בינה מלאכותית), ויכולת הולכת ופוחתת של אינטל לחשוף התפתחויות בייצור שבבים לפני המתחרים - כל אלה פוגעים, ציין ריצ'רד.
AMD מעדכנת לאחרונה את קו השבבים המחודש שלה בחידושים מהדור השני בשבב Ryzen למחשבים אישיים ובשבב Epyc לשרתים.
"פער הביצועים בין אינטל ו-AMD הצטמצם משמעותית", לדברי ריצ'רד. "AMD ממוצבת היטב עכשיו בשוקי המחשבים השולחניים והניידים. החלקים שלה נמכרים אולי בהנחה יחסית לאלה של אינטל, אבל ההנחה קטנה והמחירים עולים".
אינטל אמרה שהיא מוכנה לתחרות. "אנחנו מוכנים לסביבה יותר תחרותית בהמשך 2018, וכבר הבאנו זאת בחשבון בתחזית הפיננסית שלנו ואנחנו במצב מצוין להתחרות", אמרה אינטל בהודעה. "אנחנו מאוד בטוחים במוצרים, במפת הדרכים ובמעמד התחרותי שלנו". החברה ציינה כדוגמאות לכך את משפחת המעבדים המדרגיים שלה Xeon ואת הזיכרון המתמיד וטכנולוגיית האחסון החדשים Intel Optane DC.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה מאבדת משוויה בבורסה בשל הודעתה של אינטל על הפסקת פיתוח מודמים סלולריים לדור החמישי
כזכור, הודעתה של אינטל נמסרה על רקע הסכם הפיוס בין קוואלקום לאפל, שמסגרתו תשוב קוואלקום לספק שבבי מודם לאפל...
קרא עוד
שבבים
פרס החדשנות לשנת 2019 של איגוד יצרני המכוניות הוענק ליובל ויסגלס מחטיבת הגנת הסייבר של HARMAN
הפרס הוענק על ״פיתוח טכנולוגיות פורצות דרך בתחומי אבטחת סייבר לתעשיית האוטומוטיב, המלוות את ההגנה על מכוניות...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות