פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
qualcomm snapdragon1
 


קוואלקום הכריזה בתערוכת CES המתקיימת בימים אלה בלאס וגאס את השבב החדש בסדרת סנפדרגון, Snapdragon 835 ועל שיתוף פעולה עם יצרני מכוניות בפיתוח מכוניות אוטונומיות.

לדברי קית' קרסין Keith Kressin סגן נשיא בכיר והטכנולוג הראשי של חברת קוואלקום, Snapdragon 835 הוא השבב הראשון המיוצר בתהליך ייצור 10 ננומטר. השבב יאפשר ליצרני המכשירים לפתח מכשירים ניידים קטנים יותר ויעילים יותר בצריכת החשמל. הוא הבטיח שהמכשירים שישתמשו במעבד החדש יוכלו לספק זמן סוללה של 24 שעות בין הטענה להטענה, ולהפחית האצ היחס בין אות לרעש בקול ובכך לאפשר הוספת רכיב מרחבי לאודיו.


ליכולת העיבוד של שבב Snapdragon 835 תהיה גם השפעה על תחום ההדמיה. "בכל סקר צרכנים שעשינו, הציבור רוצה שיפור משנה לשנה באיכות המצלמה שבטלפון הסלולארי."


למרות ההתרגשות הגדולה בתעשייה לקראת הדור הסלולארי החמישי, השבב החדש כולל בתוכו מודם LTE התומך בקטגוריה 16 של תקן LTE שמשמעותה מהירויות הודה של עד גיגהביט אחד לשניה ובקטגוריה 13 – עד 150 מגהביט לשניה. גם ה-WIFI המשולב בשבב יוכל להגיע למהירות של 4.6 גיגהביט בזמני שיא. באשר לאבטחת המידע, ניתן יהיה להשתמש במכשירים מבוססי השבב במערכות ביומטריות לצורך אימות זהות המשתמש כגון טביעות אצבעות, סריקת קשתית העיין וזיהוי פנים.
וכאמור ההכרזה השניה היתה על שיתוף פעולה של קוואלקום עם יצרני הרכב. "תעשיית הרכב נמתאץת כעת במצב של שינוי" אומר פטריק ליטל, סגן נשיא הבכיר ומנהל חטיבת הרכב. "תעשיית הרכב מונעת על ידי השאיפה להעלות את הבטיחות לדרגה הבאה. והיום הטכנולוגיה מסוגלת לאפשר בניית מערכות מיחשוב מהירות, קישוריות רחבת סרט, חישמול , התרחקות מדלק מאובנים וכמובן נהיגה אוטונומית.
"ליבה של הטרנספורמציה הזו היא התבונה המלאכותית המחברת כל דבר במכונית" אמר ליטל במסיבת העיתונאים, "תקשורת למכונית הנוסעת לפניה תאפשר בלימה בטוחה בשעת חרום, וכמובן היכולת להכנס לענן. דברים אלה בסיסיים להתקדמות של תעשיית הרכב לקראת אוטונומיות,
"קוואלקום עובדת עם יצרניות רכב רבים במטרה מערכות מיחשוב הטרוגניות שתספק יכולת רוחבית לחוש את הסביבה ולהגיב לשינויים בה ."
"המשמעות האמיתית של נהיגה אוטונומית תהיה בתחילה מבלבלת ולכן כולנו חוברים לפתח כמה שיותר מערכות אקולוגיות (אקוסיסטם) שאנו יכולים כדי להפוך את הנהיגה האוטונומית למציאות." סיכם ליטל.
בביתן החברה הציגה קוואלקום מערכות מבוססות שבב Snapdragon 835 שהצליחו להעביר שידורים של סרטים 360 מעלות, 60 פריימים לשניה – דבר הדורש יכולת קליטת נתונים ועיבוד חזקות וכן את החזון שלה לדור הסלולארי החמישי.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
Imec וקיידנס מכריזים על הטייפאאוט של שבב הבדיקות הראשון ב-3 ננומטר
Imec השתמשה במעבד 64 ביט סטנדרטי בתעשייה עבור שבב הבדיקה, עם ספריית תאים סטנדרטיים תפורה במיוחד של 3 ננומטר והליך מתכת מסוג TRIM שבה הוקטן...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אמזון רוכשת את יצרנית פעמוני הדלת החכמים רינג בכמיליארד דולרים
בכך מרחיבה אמזון את אחיזתה בתחום הבית החכם והאינטרנט של הדברים
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות