פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
toshiba_SATELLITE_L30
טושיבה

 

 

טושיבה שוקלת תוכנית לפצל את עסקי השבבים שלה ולמכור החזקה חלקית בחטיבה לווסטרן דיגיטל, דיווח העיתון הפיננסי היומי היפני ניקיי.

התאגיד היפני ניצב בפני קשיים פיננסיים שנגרמו בגלל הפחתת ערך שתהיה כנראה בפעילות ייצור החשמל הגרעיני שלו בארה"ב בגלל סיכונים של גידול בעלויות הבנייה של תחנות כוח.

טושיבה לא מתכוונת למכור את עסקי השבבים שלה בשלמותם. במקום זאת היא מציעה החזקה של בערך 20 אחוז תמורת 1.77-2.66 מיליארד דולר תוך שמירה על החזקת רוב, דווח בניקיי. בעיתון נאמר גם: "טושיבה מתכננת להשאיר את החברה החדשה ברווח של הקבוצה. החטיבה תוכל לשקול רישום בבורסה בעתיד".

החדשות על התוכנית למכור כבר צוברות עניין מצד ווסטרן דיגיטל וכמה קרנות השקעות, לפי ניקיי. טושיבה מקווה להקים את חברת עסקי השבבים החדשה כבר במחצית השנייה של השנה הזאת.


זיכרון פלאש 3D NAND

היהלום שבכתר בעסקי השבבים של טושיבה הוא טכנולוגיית ה-3D NAND שלה. טושיבה ו ווסטרן דיגיטל הפעילו במשותף מפעל לזיכרונות פלאש בעיר יוקאיצ'י במחוז מיה.
שתי החברות שיתפו פעולה בפיתוח BiCS3, שהיא לטענתם "טכנולוגיית ה-3D NAND הראשונה בעולם עם 64 שכבות", עלייה לעומת 48 שכבות בטכנולוגיית BiCS2 הקודמת. הטכנולוגיה נמצאת עכשיו בייצור, וכמויות מסחריות של BiCS3 צפויות להיות זמינות עד אמצע 2017.
הפיצול צפוי לספק לטושיבה כספים בטווח הקצר. ויותר חשוב, הוא יקל עליה לקבל הלוואות בנקאיות ומימון אחר להשקעות הוניות. ידוע שעסקי הזיכרונות של טושיבה, למרות שהם מאוד רווחיים, שורפים מזומנים בהשקעה חוזרת.
שבבי זיכרון היוו את רוב המכירות בסך 1.57 טריליון ין של עסקי השבבים של טושיבה בשנת הכספים 2015.
כשהחברה פרסמה בנובמבר האחרון את התוצאות העסקיות המאוחדות שלה ברבעון השני של שנת הכספים 2016, טושיבה קראה לעסקי הזיכרונות שלה "עסק ליבתי" ודיווחה: "עסקי הזיכרונות השיגו שולי רווח תפעולי של 12%, מעבר לציפיות".
בשנים האחרונות טושיבה הייתה עסוקה בניקוי עסקי השבבים שלה. ב-2015 היא פרשה מעסקי שבבי ה-CMOS של חיישני תמונות ומכרה לסוני נכסים שקשורים לקו ייצור של פרוסות 300mm בפעילות שלה באואיטה. טושיבה העבירה את ההתמקדות שלה למעגלים משולבים אנלוגיים ודרייברי בקרה של מנועים לרכב ולמגזרים אחרים.
באופן דומה ב-2015, בעסקי השבבים הבדידים, טושיבה החליטה להפסיק את עסקי הלדים הלבנים שלה. החברה אומרת שהיא משקיעה יותר משאבים בעסקי שבבי החשמל, המכשירים האופטיים והמכשירים עם אותות קטנים.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
סינופסיס רוכשת את Silicon and Beyond במטרה להרחיב את קו מוצרי ה-SerDes IP במהירות גבוהה
הרכישה מצרפת לסינופסיס צוות מהנדסי מו"פ בעלי ניסיון רב, שיאיץ את הפיתוח של מוצרי ה-SerDes IP במהירות גבוהה
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
סין מגייסת קרן שבבים שניה של 47 מיליארד דולר
הממשלה תקצה את המימון, בין היתר, לשיפור היכולת של סין לתכנן ולייצר מעבדים ומעבדים גרפיים מתקדמים. הגודל של הקרן, ששוויה הוערך קודם בין 19...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות