פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
themachine600 300x2101
 דגם של THE MACHINE בביתן HPE בסביט 2017. צילום: אבי בליזובסקי

 

"הכוונה שלנו ב-The Machine היא שאזכרון והאיחסון יהיו אחד". כך אומר בשיחה עם אנשים ומחשבים אנדרו וילר, עמית HPE, סגן נשיא וסגן מנהל המעבדות, CTO של מעבדות HPE במהלך תערוכת סביט 2017 שהתקיימה במהלך השבוע האחרון בהנובר גרמניה.

כחלק מפרויקט על של מיחשוב מבוסס זיכרון, הפרויקט שאנחנו מפתחים הרבה מהטכנולוגיה שלו, נקרא "המכונה" "The Machine". הרעיון שמאחורי זה הוא לייצר מאגר גדול של זכרון מתעדכן, לחבר אליו את הכמות הנדרשת של כוח עיבוד בהתאם לעבודה שרוצים לבצע."
"זה לא מחשב כללי שיש לו יכולת קבועה של עיבוד ומחברים אותו לכמות קבועה של זכרון. הכוונה בעתיד היא שהזכרון והאיחסון יהיו אותו הדבר, שמעבד היישומים ייגש אליו ישירות ויהיה צורך בפחות פעולות קלט פלט."
"אנחנו רוצים שכל "המידע החם" שלנו יישב בתוך הזכרון. זה ברמת החומרה. ברמת התוכנה אנחנו רוצים לבטל את כמות "ערבובי" הנתונים הנובעת מהעברה הלוך וחזור של נתונים בין שכבות שונות של איחסון. אנחנו רוצים להוריד את התקורה."
"קשה לקרוא לזה אב טיפוס, כי כשאומרים אב טיפוס כולם חושבים שהמוצר עצמו מגיע בקרוב. מנקודת המבט המחקרית אנו מכנים אותו "שדה ניסויים" (TEST BED). יש לנו מכשיר ניסוי פועל של "המכונה". הוא מכיל שלושה מרכיבים עיקריים וחלק מהטכנולוגיה שפיתחנו עבורו כבר מצאה את מקומה במוצרים קיימים."
"המכונה" בנויה מקשרי גומלין בין זכרונות, או מארג זכרונות. הרעיון הוא שכדי לבנות מאגר זכרונות שנוכל לחבר אליו יכולות עיבוד מגוונות, אנו זקוקים לקישור גומלין בין הזכרונות בעוצמה כזו שתאפשר לנו לעשות זאת. כלומר אנחנו עובדים עם LOADSTORE DOMAIN ולא משתמשים ב-Block I/O. זה מה שנותן לנו חלק גדול מהשיפור בביצועים. בתוך כל התקן כזה אנחנו משתמשים באלקטרוניקה לתעבורת הנתונים, אבל אם רוצים זכרון הרבה יותר גדול ולשם כך מחברים מספר התקנים, התעבורה בין ההתקנים עוברת בסיבים אופטיים ולא בחוטי נחושת מכיוון שהדבר נותן לנו שיפור ביעילות האנרגטית, ורוחב פס גבוה יותר על פני מרחק גדול יותר, כך שיש לנו הרבה יותר אפשרויות."

"בדגם המוצג בסביט יש SOC (מערכת על שבב) המאפשר לנו להכנס למארג הזכרון. היינו צריכים להשתמש בלוגית גשר כדי לגרום לזה לקרות. בנינו את המכשיר הראשון לפני כשנה, ובחודשים האחרונים אנחנו מגדילים את יכולותיו בסדרי גודל. הפעולה הזו מאפשרת לנו לתקף שהמערכת מסוגלת להריץ משימות אמיתיות וכבר עשינו עליו סימולציות שמראות שבמקרים רבים, כגון זיהוי תמונות לאחר סריקתם השגנו מהירות הרבה יותר גדולה בוודאי ממיחשוב רגיל אך גם ממיחשוב בתוך הזיכרון. " בתשובה לשאלת אנשים ומחשבים אמר ווילר כי בין היתר נעשה שימוש בטכנולוגיה זו בתהליך סריקת התמונות עבור יד ושם."
"באשר לתוכנה, השינויים שעשינו למערכת ההפעלה כדי לטפל בכמות גדולה של נתונים בתוך הזכרון, כולם נכתבו בלינוקס. כל הקוד שכתבנו, כל ה-APIs, שוחררו לקוד פתוח, וכבר יש למעלה מעשרה פרויקטי קוד פתוח שמשתמשים בקוד שפיתחנו. כל אחד יכול לעשות זאת. הרעיון הוא שאנחנו רוצים שתקום מערכת אקולוגית רחבה סביב הטכנולוגיה הזו."
"אנו מדברים על המימוש הראשון של ארכיקטורת "המכונה". הגרסאות הבאות רק ישתפרו, כאשר יוכלו לעשות שימוש בטכנולוגיות זכרון אחרות לכשיבשילו לפני Memristor אולי Phase-change RAM. היכולת הזו תעביר את תעשיית ה-IT ואת העולם קדימה משום שניתן יהיה לפתור אתגרים בעולם האמיתי שאיננו יכולים אפילו להתקרב אליהם היום."עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
קיידנס ו-TSMC ישתפו פעולה בייצור שבבים למחשבים ניידים ולמיחשוב עתיר ביצועים
חבילת כלי התכנון של קיידנס תומכת מעתה באופן מלא בטכנולוגית הערמות החדשה של TSMC
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
סינופסיס רוכשת את Silicon and Beyond במטרה להרחיב את קו מוצרי ה-SerDes IP במהירות גבוהה
הרכישה מצרפת לסינופסיס צוות מהנדסי מו"פ בעלי ניסיון רב, שיאיץ את הפיתוח של מוצרי ה-SerDes IP במהירות גבוהה
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות