פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

samsung-logo
 

אחרי קרוב לרבע מאה, תעשיית השבבים תוכל לראות ספקית מספר אחד חדשה ברבעון השני של 2017. אם המחירים בשוק הזיכרונות ימשיכו להישמר או יעלו ברבעון הזה, סמסונג תוכל להסתער על המקום הראשון ולהדיח את אינטל, שהחזיקה במקום הראשון מאז 1993, לפי IC Insights.
על סמך אמצע תחום הצפי של המכירות ברבעון השני שקבעה אינטל וגידול צנוע אבל טיפוסי של 7.5% במכירות של סמסונג ברבעון השני, הספקית מדרום קוריאה תדיח את אינטל כספקית השבבים המובילה בעולם ברבעון השני של 2017. אם ההישג הזה יקרה, הוא יהיה ציון דרך לא רק לסמסונג ספציפית אלא גם לכל יצרני השבבים המתחרים האחרים שמנסים כבר שנים לתפוס את מקומה של אינטל כספק הגדול ביותר בעולם, זיהה IC Insights.
ברבעון הראשון של 2016 המכירות של אינטל היו גדולות ב-40% מאלה של סמסונג, אבל תוך קצת יותר משנה ההובלה הזאת עשויה להימחק ואינטל עשויה למצוא את עצמה מאחור במכירות הרבעוניות, לדברי IC Insights.
הגידול הגדול במכירות של סמסונג נגרם בגלל עלייה מדהימה במחירי המכירה הממוצעים של זיכרונות DRAM ו-NAND. IC Insights צופה שהעלייה הכבירה במחירי זיכרונות DRAM ו-NAND שהייתה לאורך 2016 ולתוך הרבעון הראשון של 2017 תתחיל להצטנן במחצית השנייה של השנה, אבל יש עדיין פוטנציאל עלייה יציב יחסית לתחזית הנוכחית של IC Insights שהיא גידול של 39% בשוק ה-DRAM ב-2017 וגידול של 25% בשוק זיכרונות ה-NAND.
אינטל ננעלה כיצרנית השבבים מספר אחד בעולם מאז 1993 כשהציגה את המעבד שלה 486 וזמן קצר לאחר מכן את המעבד המהפכני שלה פנטיום, ששלח את המכירות של מחשבים אישיים להרקיע לגבהים חדשים.
ב-24 השנים האחרונות, כמה חברות צמצמו את הפער במכירות בינן לבין אינטל, אבל הן מעולם לא עברו את ענקית המעבדים. אם מחירי הזיכרונות לא ייפלו במחצית השנייה של 2017, אפשרי בהחלט שסמסונג תוכל להדיח את אינטל גם בתוצאות של מכירות שבבים בשנה המלאה. כעת שתי החברות נעות לכיוון של מכירות שבבים בסביבות 60 מיליארד דולר ב-2017.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מלאנוקס מודיעה על הסכם עם סטארבורד. ז'ק לזר, ג'ון אולסון וגרג ווטרס יצטרפו לדירקטוריון
סטארבורד מקבלת זכות למינוי נציג מטעמה לדירקטוריון במידה ומלאנוקס לא תעמוד ביעדי ביצוע תפעוליים מסוימים בשנים 2018 ו -2019. סטארבורד...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
נציג Chiportal מדווח מ CES Asia: "כל דבר שיכול להיות חכם יכיל ממשק קולי"
כך אמרה מיפי צ'ן (Miffi Chen) ראש מעבדות התבונה המלאכותית בעליבאבא (Alibaba). צ'ן דיברה בהרצאת מליאה שהתקיימה בכנס CES Asia 2018 AV שהתקיים בשנגחאי שבסין
קרא עוד


)


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות