פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
TOSHIBA LOGO
 הצרות של טושיבה הולכות וגדלות. החברה, שכבר בחודש שעבר הודיעה שייתכן שהחובות המצטברים יביאו להתרסקותה, צריכה כעת להתמודד עם תביעה נוספת שהוגשה כנגדה בידי קבוצה של משקיעים זרים מוסדיים ופרטיים כאחד.

מדובר בתביעה שמתייחסת לנזקים שנגרמו לחברה ולמשקיעים בה בעקבות שערוריית ניפוח הרווחים שלה שנחשפה ב-2015, אז התברר שהחברה דיווחה על רווחים לא קיימים של 1.2 מיליארד דולר שהצטברו לאורך 7 שנים. התביעה החדשה, שעליה נודע לחברה השבוע, הוגשה לבית המשפט המחוזי בטוקיו בידי 70 בעלי מניות שדורשים פיצויים בסך של כ-399 מיליון דולר. בסך הכל עומדות כנגד החברה כ-26 תביעות בגין השערורייה המסוימת הזו, כשכלל התביעות כנגד טושיבה הצטברו עד כה לכדי כמיליארד דולר פיצויים.

ההשפעה של התביעה החדשה, יחד עם הבעיות שהובילו לפשיטת הרגל של חברת הבת ווסיטנהוס (Westinghouse), גרמו לטושיבה לשחרר אזהרה שלפיה היא צופה השנה הפסד מסתכם בשיעור של כ-8.4 מיליארד דולר.

כזכור מתכוונת הענקית היפנית למכור את חטיבת ייצור הזיכרונות המובילה שלה בסכום שיעמוד לכל הפחות על כ-18.2 מיליארדי דולרים בכדי לכסות על ההפסדים הללו.

 

דל וקינגסטון מצטרפים לקבוצת פוקסקון

גם דל מצטרפת לקואליציית רכישת חטיבת ייצור הזיכרונות של טושיבה. ואכן, לאחר הדיווח כי אפל (Apple) ואמזון (Amazon) עוזרות לפוקסקון לבסס הצעה נכבדה במיוחד, שלפי ההערכות מגיעה עד כדי 28 מיליארד דולר – סכום שגדול בהרבה מהמחיר המינימלי שהנהלת טושיבה פחות או יותר קבועה – כעת מצויות עוד שתי חברות גדולות במשא ומתן להצטרפות לקבוצה, ומדובר ביצרנית המחשבים דל (Dell) וביצרנית הזיכרונות האמריקנית קינגסטון (Kingston).

ויותר מכך, טרי גו, מייסד פוקסקון והמנכ"ל שלה, טוען שהוא פנה גם למיקרוסופט (Microsoft), גוגל (Google) וסיסקו (Cisco) בניסיון כדי שיצטרפו לקבוצת הרכישה וכך יוכלו להבטיח לעצמן באופן מיידי חלק זיכרונות לייצור המכשירים שלהן. עם זאת, עד עתה לא אישרו החברות את ההצטרפות שלהן לפוקסקון, ולמעשה גו טען עד עתה שרק עם אפל יש לו הסכם חתום ומוגדר. כן הוסיף שפוקסקון, יחד עם החברה הבת שלה שארפ (Sharp), לא תחזיק ביותר מ-40% מהשותפות.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
קיידנס משיקה את הדור החמישי של מעבדי Tensilica מבוססי AI
בנוסף, אלגוריתמי זיהוי דיבור מבוססי רשתות נוירונים , מבצעים יותר משימות ברמה המקומית, במקום בענן, כדי להתמודד עם בעיות של השהיה, פרטיות...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מהפך ברשימת 500 מחשבי העל החזקים: IBM עוקפת בחזרה את הסינים
עדיין, ברשימה הכוללת סין מובילה עם 227 מחשבי על לעומת 109 מחשבי על חזקים בארה"ב
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות