פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מג ויטמן פורשת מ-HPE,נשיא החברה אנטוניו נרי יחליף אותה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
Meg Whitman crop
 מג ויטמן בכנס בסן חוזה בשנת 2009. צילום: Max Morse. מתוך ויקיפדיה

מג ויטמן, מנכ"לית HPE, הודיעה שלשלום (ג') על התפטרותה מהתפקיד.

ויטמן שימשה בתפקיד יותר משש שנים. היא תעזוב את תפקידה בראשית השנה הבאה, ואנטוניו נרי, נשיא החברה, יחליף אותה.

נרי, בכיר ב-HPE, שבתפקידו האחרון הוביל את קבוצת ארגוני האנטרפרייז – סומן כיורשה של ויטמן, אחרי שביוני השנה מונה לנשיא. השניים יהפכו לחברים בדירקטוריון החברה החל מה-1 בפברואר.

למרות שוול סטריט ציפתה זה כמה חודשים להודעה, וזו לא הגיעה בהפתעה, המשקיעים הגיבו בשלילה לחדשות. מניות החברה ירדו ביותר מ-7% בשעות שלאחר ההודעה. זאת, למרות שתוצאותיה הרבעוניות של החברה היכו את תחזיות האנליסטים.

"עכשיו זה הזמן שאנטוניו, ועימו דור חדש של מנהיגים, יהיו אלה האוחזים במושכות החברה", אמרה ויטמן, "יש לי אמון גדול שהם ימשיכו לבנות חברה גדולה, שתמשיך לשגשג בעתיד". באחרונה שורבב שמה של ויטמן כמועמדת לתפקיד מנכ"לית אובר (Uber), אולם היא הכחישה זאת. ויטמן הייתה מהמשקיעים המוקדמים באובר.

 

ויטמן  שותפה לאחד הפיצולים העסקיים המסעירים – והפיצול העסקי הגדול ביותר אי פעם (במדד הרווח) – שנעשו בתאגידים בשנים האחרונות.

היא נכנסה לתפקידה כמנכ"לית HP בשנת 2011, בנקודת השפל הגרועה ביותר אי פעם של החברה. ב-2015 היא עמדה בראש פיצול HP לשתי חברות. האחת, HPE, אשר פונה למגזר הארגוני, ומציעה שרתים, רישות, אחסון ותמיכה. השניה, HP Inc., העוסקת בדפוס, מדפסות ומחשבים אישיים, ופונה, ברובה, למגזר הפרטי-צרכני.

במהלך שנות כהונתה היא הייתה מעורבת במכירה, שלא לומר בהיפטרות, של רבים מנכסי החברה, לפני ולאחר הפיצול. בזמנה של ויטמן פוטרו עשרות אלפים מעובדי החברה. "אני המנכ"ל היחיד באמריקה שרצה להוביל חברה קטנה יותר", נהגה ויטמן לצחוק על עצמה.

 

ויטמן, בת 61, היא האשה היחידה שכיהנה כמנכ"לית של יותר מחברה אחת מפורצ'ן 500 (500 Fortune). היא עמדה בראש eBay במשך כעשור, עד 2008, והיא זו האחראית לצמיחתה של החברה בצורה מטאורית.

אנליסטים היו חלוקים לגבי מורשתה העסקית של ויטמן. מחד, היא הצליחה לחלץ חברה כושלת ולהצעידה קדימה. מאידך, המחיר היה כבד, בהיפרדות מכוח אדם ומנכסים עסקיים רבים, לפני ולאחר הפיצול.

ויטמן עזבה את הנהלת HP Inc. ביולי השנה. בספטמבר היא הצטרפה להנהלת דרופבוקס (Dropbox). בעקבות ההודעה על עזיבתה את התפקיד, ויטמן הודיעה כי לא תתמודד על משרה ציבורית נוספת. "אמשיך לתרום מניסיוני למועמדים משני הצדדים, אולם לא אכנס ישירות לפוליטיקה", ציינה.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
הערכות בשוק: מיקרוסופט נכנסת למירוץ לרכישת מלאנוקס
כך מוסר הבוקר אתר THE MARKER. מיקרוסופט היא אחת מהלקוחות המשמעותיים של מלאנוקס, תתחרה בזיילינקס שעליה דווח לפני כשישה שבועות כי היא נערכת...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
WSTS מעלה את תחזית המכירות של שבבים ב-2018 ל-478 מיליארד דולר
עם זאת בשנה הבאה צופה הארגון העולמי לסטטיסטיקה של המסחר בשבבים כי העליה בשנת 2019 תהיה צנועה בהרבה - רק 2.6%
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות