פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
wally rhines
 ד"ר וולי ריינס, מנכ"ל חב' מנטור

לפני כמה שבועות ביקר בישראל ד"ר וולי ריינס, מנכ"ל חברת ה-EDA מנטור מקבוצת סימנס. נפגשנו איתו כדי לשמע מה הוא חושב על התמורות והשינויים בתעשיית השבבים וכיצד השפיעה הרכישה של חברתו ע"י חב' סימנס.

נראה שאנחנו נמצאים בתקופת פריחה בתעשיית השבבים. איך אתה רואה את מה שקורה בתעשיה?

אכן התעשיה בתנופה ובגידול שנתי (לשנת 2017) של כ- 20% לתעשיה כולה ומעל 50% גידול בתחום הזכרונות. גם בתחום חברות חדשות אני רואה גידול משמעותי עם השקעות של מעל 900 מליון דולר ברבעון האחרון של 2017. זהו הרבעון בו השקיעו הכי הרבה כסף בחברות פאבלס וזה לא כולל את ההשקעות בסין. ישראל בלטה אף היא לטובה עם השקעות של 123 מליון דולר ברבעון אחד וגם פה מדובר בגידול של פי חמש לעומת רבעונים קודמים.

מה הסיבות לקפיצה הגדולה בהכנסות ובהשקעות בתעשיה?

הסיבה העיקרית לדעתי היא ישומי בינה מלאכותית( (AI ולימוד מכונה ( (Machine learning אלו מנועי צמיחה שאף ימשיכו לגדול בעתיד הנראה לעין. מגזרים כמו תחום הרכב, זקוקים לישומים המשתמשים בטכנולוגיות של זיהוי עצמים, זיהוי דמיות, ורשתות ניורונים. בעבר חשבו שאפשר לעשות את כל העיבודים הגדולים והמורכבים הללו במרכזי הדאטה ולהעביר את המידע דרך הענן אך כיום מבינים כי בישומים קריטים כמו מערכות בטיחות לרכב או רכבים אוטונומים אי אפשר לבצע את העיבודים בענן וחייבים מעבדים חזקים המוטמעים בתוך המכוניות.

סיבה נוספת היא כניסתן של ענקיות האינטרנט לתחום השבבים. אמזון, גוגל, ופייסבוק הופכות לשחקניות משמעותיות בתחום השבבים. מה שהן עושות היום הוא לאסוף מידע על הצרכנים שלהם וכדי לא לחלוק את כמיות המידע העצומות הללו עם אחרים הן מפתחות את כל מרכיבי המערכות שלהן בעצמן כולל שבבים.

בשנים האחרונות חווינו קונסלידציות משמעותיות מאד בענף השבבים ונראה שכיום יש הרבה פחות שחקניות מבעבר. האם זה ישפיע על הביקושים והמחירים בענף?

המצב היום מזכירלי את שנות ה-90 המאוחרות כאשר 50% מההכנסות שלנו באו מחברות סטרטאפ לכן אני לא מודאג. גם תחום הרכב עבר בעבר קונסולדציה ענקית אבל כיום יש כ-330 חברות שהצהירו על כוונתן לייצר מכונית חשמלית או משאית חשמלית.

כיצד השפיעה עליכם הרכישה של סימנס ?

אנחנו ממשיכים לעסוק בתחומים העיקריים של תכנון שבבים ( ICs ) ותכנון מערכות אלקטרוניות. מבחינת מגזרי שוק אנחנו פעילים בתחום השבבים, המעגלים המודפסים והכבלים. שוק האמולציה שלנו גדל אבל הפסקנו לעשות תכנונים פיזים ( (Physical Design . הפעילות של Valor לא כל כך סינרגית עם שאר הפעיליות שלנו ולכן תעבור לחטיבה אחרת בסימנס. כרגע אנחנו ממשכיים לפעול בצורה די עצמאית ואני חושב שאנשי סימנס מאד מרוצים ממה שקורה אצלינו. הם אפילו תיקנו את התחזיות שלהם ל -2018 על סמך הביצועים שלנו.

מה דעתך על השוק הישראלי?

תמיד היתה לי הערכה גדולה למהנדסים הישראלים וכל פעם שאני מגיע לביקור אני שמח לראות חברות חדשות וחדשניות. החדשנות כאן הרשימה אותי מאד בעבר ונראה לי שזה לא יפסק בקרוב.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
ST תקנה ספקית שוודית של פרוסות סיליקון קרביד
בגלל מחסור עולמי בפרוסות סיליקון קרביד (ס"ק), STMicroelectronics רוצה להבטיח שתוכל לעמוד בביקוש של הלקוחות על ידי רכישת החזקת רוב ביצרנית פרוסות...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מתכנני שבבים נתונים ללחץ גובר מהלקוחות הגדולים להוריד מחירים
כשלקוחות ה-OEM ו-ODM שלהם שבסוף התהליך בטאיוואן וסין השעו לקיחת משלוחים בגלל השתחררות היצע קיבולת הייצור של מפעלי הפרוסות ולחצי מלאי, לדברי...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות