פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אמזון נכנסת רשמית לתחום השבבים – מתכננת שבב AI לאלקסה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

Amazon-Web-Services
 

אמזון החלה לתכנן שבב בינה מלאכותית מותאם אישית שישפיע על התקני אקו עתידיים וישפר את איכות התגובה וזמן התגובה של העוזר האישי הקולי של אלקסה, כך עולה מדו"ח שפורסם השבוע.
מדובר בתגובה למתחרים אפל וגוגל ששניהם כבר פיתחו חומרה מותאמת אישית באמצעות תבונה מלאכותית. מכיוון שמשימות AI דורשות עוצמת חישוב גבוהה, הן נדרשות לשבבים מותאמים אישית עבור המכשירים עצמם ואפילו לשרתים מותאמים אישית במרכזי נתונים שבהם מפותחים ומאומנים אלגוריתמים של AI ולאחר מכן נפרשים לענןץ,

עם זאת אמזון הסבירה כי לא סביר שהיא תייצר בעצמה את השבבים, בהינתן חוסר הנסיון שלה בייצור שבבים והקשר שלה עם יצרני שבבים בסין, שהמומחיות שלהם ב-AI עדיין בשלבי פיתוח, גורמים בענף חוששים כי אמזון תתחרה באנבידיה ובאינטל שהעבירו את ההתמחות שלהם בייצור שבבים לעבר התבונה המלאכותית מתוך כוונה גם לתכנן וגם לייצר את השבבים עבור חברות כמו אפל אמזון ואחרים.

לאמזון, המבקשת להישאר תחרותית בשוק החומרה הביתית החכמה ובמגוון מוצרי ה- AI הצרכניים, יש כמעט 450 אנשים עם מומחיות בתחום השבבים עודות לסדרת רכישות שערכה ובהן ברכישה בשווי 350 מיליון דולר של מפתחת המעבדים הישראלית אנפורנה, ב -2015, כמו גם רכישת יצרנית מערכות האבטחה בלינק בסוף השנה שעברה. התוכנית של אמזון לפתח שבבי AI שלה עבור קו מוצרי אלקסה מיועדת להעביר כמה שיותר כוח עיבוד למכשיר עצמו ולהפחית את הצורך להתקשר לענן, דבר המגביר את קצב התגובה של המכשירים.

לפני חודשים אחדים שכרה אמזון משרדים בשטח כולל של 37,000 בשתי עסקות גדולות, בתל אביב ובחיפה. החברה מתכוונת להעמיק את פעילותה בישראל בתחומים שונים.  החברה שכרה 25,000 מ"ר במגדל עזריאלי החדש בת"א ב-110 שקל למ"ר לחודש שכרה מגב-ים ומעיריית . חיפה 12,000 מ"ר בכ-65 שקל למ"ר לחודש תעביר מעבדות מיקנעם ומהרצליה לבניינים החדשים תשכור עד 2,500 עובדים. מעבדות המחקר בהרצליה יעברו למגדל בתל אביב, ופעילותן תגדל.

שני חוזי השכירות הם מן הגדולים שנחתמו בתל אביב ובחיפה, ומעידים על עוצמתה הכלכלית של אמזון. חברה זו נכנסה לפעילות בישראל לפני שלוש שנים וחצי, וגדלה כאן במהירות.

 עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
סיכום 2018 ותחזית ל-2019: דרום קוריאה ממשיכה בהשקעות נועזות במגזר הזיכרונות
IC INSIGHT  חוזה כי תשע מ-15 ספקיות השבבים הגדולות ביותר של 2018 ירשמו גידול דו ספרתי
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
IBM חשפה ב-CES מערכת מחשוב קוונטי משולבת ראשונה מסוגה לשימוש מסחרי
IBM Q System One כוללת אלפי רכיבים הנתונים בתוך מארז ייחודי: תא זכוכית של 3X3 מטר המאפשר לסיביות הקוונטיות הרגישות לפעול ללא הפרעות ובתנאי קור...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות