פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

קוואלקום הכריזה על פלטפורמת עיבוד חדשה למציאות משופרת

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

qualcomm_logo
 

קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על פלטפורמת עיבוד חדשה ייעודית לשימוש ביישומי מציאות מורחבת או משופרת.

Snapdragon XR1  , הפלטפורמה החדשה שעליה הכריזה קוואלקום מוצגת על ידי החברה כפתרון המיועד להביא אל משתמשי המיינסטרים חווית מציאות מורחבת – שילוב של מציאות וירטואלית עם מציאות רבודה – באיכות גבוהה, ומצד שני לאפשר ליצרניות OEM את היכולת לפתח התקני מיינסטרים בקלות יחסית, וברמת אינטראקטיביות גבוהה.

Snapdragon XR1 משלבת יחידת עיבוד מרכזית, המבוססת על ליבות של ARM, עם שבב גרפי, יחידת עיבוד וקטורים, מעבד עיבוד אותות דיגיטליים, וכן מנוע בינה מלאכותית ש-קוואלקום פיתחה בעצמה.

במקביל מציעה קוולאקום שכבת תוכנה מתאימה, עם אלגוריתם לימוד מכונה ו-SDK ייעודי. היא תומכת בתצוגת וידיאו באיכות של 4K בקצב של 60 פריימים/לשנייה, וכן משתמשת בטכנולוגיות אודיו תלת-ממדיות בכדי לספק למשתמשים קול כיווני מדויק ואיכותי.

ברמת האינטראקציה יוכלו פתרונות המבוססים של Snapdragon XR1 לעקוב אחר תנועות הראש בשלוש ובשש רמות חופש, וכן לאפשר זמני אחזור הנמוכים באופן משמעותי מ-20 אלפיות-השנייה, כדי להגביר עוד יותר את התגובתיות של המערכת ואת האווירה המציאותית מסביב למשתמש.

לפי החברה, מספר יצרניות כבר הודיעו שהן מפתחות בימים אלו פתרונות המבוססים על Snapdragon X1, וביניהן וייב (Vibe), מטה (Meta) ופיקואר (Picoare).

"עם התפתחות הטכנולוגיה והגידול בדרישה של הצרכנים, אנו צופים שלהתקני XR יהיו תפקידים יותר חשובים ומגוונים בחיי היומיום של הצרכנים והעובדים. באמצעות שילוב בין ויזואליים עוצמתיים, אודיו באיכות HiFi וחוויות עשירות ואינטראקטיביות, XR1 יעזור ליצור עידן חדש של התקני מיינסטרים באיכות גבוהה עבור הצרכנים", אמר אלכס קאטוזיאן, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל ביחידת המובייל העסקית בקוואלקום.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
ערימות שבבים במוקד ההתעניינות ב-Semicon West
מהנדסים מאינטל ומ-TSMC ומחקר ממשלתי הציגו בתערוכה פיתוחים בתחום האריזה ואת האתגרים שלפנינו. הם שואפים ליצור קטלוג של שבבונים (chiplets) שאפשר...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אינטל במו"מ למכירת הפטנטים שלה לקישוריות לקונה יחיד, ההערכה: מדובר באפל
מדובר במכירת הפטנטים הגדולה מאז פשיטת הרגל של נורטל ב-2011. ההערכה שמכירת חבילת הפטנטים כולה תלווה גם במכירות חטיבת המודמים כולה, או לפחות...
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות