פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

דרפ"א חושפת פרויקט EDA של 100 מיליון דולר

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

SEM_island_big1
ננו מבנים מסיליקון
  
ארה"ב תזרים 100 מיליון דולר לשתי תוכניות מחקר בארבע השנים הבאות כדי ליצור את שווה הערך של קומפיילר סיליקון במטרה להנמיך משמעותית את החסמים בתכנון שבבים. התוכניות, שמעורבים בהן 15 חברות ויותר מ-200 חוקרים, תוארו לראשונה בשיחה בכנס האוטומציה של התכנון (DAC).
שתי התוכניות הן רק חלק מיוזמת התחייה של האלקטרוניקה (ERI) שצפויה לקבל 1.5 מיליארד דולר בחמש השנים הבאות כדי לקדם את תעשיית האלקטרוניקה האמריקנית. ERI תמסור פרטים על התוכניות האחרות שלה באירוע בעמק הסיליקון בסוף יולי.
הקונגרס הוסיף לאחרונה 150 מיליון דולר לשנה למימון של ERI. היוזמה, שמנוהלת על ידי הסוכנות לפרויקטי מחקר צבאיים מתקדמים (דרפ"א), הודיעה ביום שני שהאירוע ביולי יכלול גם סדנאות כדי להעלות רעיונות לתוכניות מחקר עתידיות בחמישה תחומים שנעים בין בינה מלאכותית לפוטוניקה.
ERI השתמשה בבמה של DAC כדי לעורר את התיאבון של הענף במה שהיא עושה בתחומים שקשורים ל-EDA. האירוע ביולי יהיה מסיבת חשיפה לפרויקטים בחומרים וארכיטקטורות של שבבים.
עם מימון של 100 מיליון דולר, התוכניות IDEAS ו-POSH הן "בין תוכניות המחקר של EDA הגדולות ביותר אי פעם", אמר אנדריאס אולופסון, שמנהל את שתי התוכניות.
ביחד, מטרתן להיאבק במורכבות והעלות הגדלות של תכנון שבבים, שמתקרבות עכשיו ל-500 מיליון דולר למערכת על שבב חדישה עד סיכון (bleeding-edge). למעשה, המטרה של POSH היא ליצור ספריית קוד פתוח של בלוקי סיליקון, ו-IDEAS מקווה ליצור מגוון של כלים בקוד פתוח ומסחריים שיבצעו אוטומציה של הבדיקות של הבלוקים האלה ויחברו אותם למערכות על שבב ולוחות מעגלים מודפסים.
אם הן יצליחו, התוכניות "ישנו את הנתונים הכלכליים של הענף", ויאפשרו לחברות לתכנן שבבים עם כמויות קטנות יחסית, דבר שאינו אפשרי היום. זה גם ייתן אפשרות למתכננים שעובדים במשטר מאובטח בממשלה ליצור מערכות על שבב משלהם כשהיעד השהיות של ננו שניות שאין להן קיום מסחרי, אמר אולופסון.
"והכי חשוב, אנחנו צריכים לשנות את התרבות של תכנון חומרה. כיום אין לנו שיתוף פתוח... אבל בתוכנה זה כבר קרה עם לינוקס. שיתוף בעלויות התוכנה היה האפשרות הטובה ביותר עבור הענף, ואנו יכולים לשתף גם חלק מרכיבי החומרה".
אולופסון קרא לשלב יותר מומחיות ישירות בכלי התכנון. יעדי התוכנית מאמצים יותר כלים דיגיטליים ואנלוגיים אוטומטיים עבור שבבים ולוחות.
"תכננתי כמה לוחות ומצאתי שזה גורם לסבל רב", אמר. [תכנונים של לוחות במהרה] מתפרקים למאות פרטים שצריך לדאוג להם בנגדים, קבלים, גודל הלוח... ואין כלי אופטימיזציה, כך שלעיתים קרובות יש לך פתרון פחות מאופטימלי. לאור מספר הלוחות שמתוכננים בכל שנה, הפוטנציאל כאן עצום".עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אינפיניבנד מאיצה ששה מתוך עשרת מחשבי העל המהירים בעולם
פתרונות האינפיניבנד והאיתרנט של מלאנוקס מקשרים 296 מערכות או 59% מתוך כלל פלטפורמות ה- TOP500, המייצגים 37% צמיחה תוך 12 חודשים (יוני 2018-יוני 2019)
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דיווח, אפל עדיין מבקשת לרכוש את פעילות המודמים לדור החמישי של אינטל
זאת למרות ההסדר אליו הגיעה עם קוואלקום באשר לשימוש במודמים של האחרונה.
קרא עוד 
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות