פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

TSMC תיהנה מביקוש חזק לשבבי 7nm ו-5nm לבינה מלאכותית

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

TSMCLOGO
 

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) השיגה הזמנות חדשות ל-2019 בעיקר לפתרונות בינה מלאכותית מתקדמים הזקוקים ליכולות תהליכי ה-7nm ו-5nm שלה, לפי מקורות בתעשייה.
TSMC החלה בייצור מסחרי של שבבי 7nm למערכות על שבב לסמארטפונים, ומתכוננת לייצור שבבי 5nm בשנה הבאה. החברה הבטיחה הזמנות חדשות לשבבי 7nm ו-5nm ל-2019 בעיקר ממפתחים של שבבי בינה מלאכותית, ציינו המקורות.
TSMC מצפה שהביקוש לשבבי 7nm ו-5nm מחברות שבבי בינה מלאכותית יהיה חזק יותר ב-2019 לעומת חברות אחרות, כי פתרונות בינה מלאכותית דורשים ביצועי חישוב גדולים יותר וצריכת חשמל נמוכה יותר, אמרו המקורות. היכולת של מפתחי שבבי בינה מלאכותית למשוך עוד הון גם מעודדת את החברות לעסוק בטכנולוגיות צמתים מתחת ל-10nm, המשיכו המקורות.
במקום מערכות על שבב לסמארטפונים, הזמנות לשבבי בינה מלאכותית יהיו הגורם החשוב בביקוש לטכנולוגיות תהליכי ה-7nm ו-5nm של TSMC, מאמינים המקורות.
קוואלקום ומדיהטק הציגו לאחרונה שבבי סמארטפונים תוך שימוש בתהליכי 12/14nm, שמצביעים על המאמצים שלהן לשפר את ההיצע לפלחי השוק האמצעי והאמצעי עליון, ציינו המקורות. יצרני שבבים פאבלס שמים יותר ויותר דגש על הפיתוח של פתרונות משתלמים כלכלית, ומתמקדים פחות בעיסוק בטכנולוגיות השבבים הכי מתקדמות, אמרו המקורות.
הספקים של מערכות על שבב לטלפונים נתקלים בהאטה בשוק הסמארטפונים וירידה במחירי המכירה הממוצעים של המוצרים, ולכן הם זהירים לגבי פיתוח שבבים מתקדמים ונוקטים בבקרת עלויות קשוחה יותר במו"פ לפני שיגיע הדור החמישי, ציינו המקורות.
מצד שני, נראה שתהיה עלייה בביקוש לפתרונות של שבבי בינה מלאכותית ליישומים מתפתחים כמו מרכזי נתונים, ערים חכמות ובריאות מקושרת, וגם יישומים לשוקי נישה כמו נהיגה אוטונומית, ניתוח ביג דאטה, רובוטיקה ופינטק.

.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אינפיניבנד מאיצה ששה מתוך עשרת מחשבי העל המהירים בעולם
פתרונות האינפיניבנד והאיתרנט של מלאנוקס מקשרים 296 מערכות או 59% מתוך כלל פלטפורמות ה- TOP500, המייצגים 37% צמיחה תוך 12 חודשים (יוני 2018-יוני 2019)
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דיווח, אפל עדיין מבקשת לרכוש את פעילות המודמים לדור החמישי של אינטל
זאת למרות ההסדר אליו הגיעה עם קוואלקום באשר לשימוש במודמים של האחרונה.
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות