פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

פיצול וסיכוני אבטחה מעכבים את התפתחות האינטרנט של הדברים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
learning 3245793 1280
 איור מתוך pixabay.com

מחקר עבור "הדוח המיוחד על האבטחה של האינטרנט של הדברים התעשייתי" מהזמן האחרון גילה חוסר מודעות יסודי בקרב הסביבה הרחבה יותר לגבי החשיבות של אבטחה והצורך להתקין אותה במכשירים מחוברים. כעת סקר חדש מאשר שהבעיות הגדולות באינטרנט של הדברים ממשיכות להיות קשורות לפיצול ואבטחה.
המחקר, שהוזמן על ידי חברת המו"פ הסלולרי InterDigital ובוצע על ידי GSMA, גילה שלמרות הפוטנציאל של האינטרנט של הדברים, יש אתגרים משמעותיים. מחצית מהמשיבים זיהו את הפיתוח של מודלים עסקיים בני קיימא כאתגר הראשון או השני הגדול ביותר, ואילו הזמינות של החיבוריות (42%), חששות אבטחה (30%) ואי תאימות טכנית (30%) הודגשו אף הן כאתגרים משמעותיים.
אי תאימות טכנית או יכולת פעולה הדדית הוא בבירור חשש בענף הסלולר - 92% מהמשיבים זיהו את הפיצול כבעיה גדולה או מתונה. המשיבים זיהו את טכנולוגיות החיבוריות וניהול החיבוריות כתחומים שהכי צריכים תיקנון.


הייתם מצפים שקהל של אנשים בענף הסלולר יטילו ספק בקיימות של מודלים עסקיים -- כי המפעילים בבירור עוד לא מצאו את המצב האופטימלי לחלק שלהם בסביבת האינטרנט של הדברים שמביא רווחיות -- אבל אתגרי האבטחה ויכולת הפעולה ההדדית הם בבירור נושאים נפוצים בסביבת האינטרנט של הדברים.
ממצאים אחרים בדוח, סלולר והאינטרנט של הדברים: אחדות דעים לגבי הפיצול, הפתעות בחיבוריות ובגיאוגרפיה, הדגשת תפקיד המפתח שימלאו טכנולוגיות מבוססות תקני 3GPP באינטרנט של הדברים, הציפיות שצפון אמריקה תוביל את העולם באימוץ, וקנה המידה הקטן כיום של הכנסות מהאינטרנט של הדברים בתוך תקוות לצמיחה מהירה.


מסקנת הדוח היא שפריסה מוצלחת של האינטרנט של הדברים תהיה תלויה במידה רבה בטכנולוגיות סלולר כמו 5G, LTE, NB-IoT ו-GSM. מבין טכנולוגיות החיבוריות שצוינו כחשובות לאינטרנט של הדברים, שש משבע הראשונות התפתחו מתקני 3GPP - ורק 4% מהמשיבים החשיבו את Wi-Fi כאפשרות חיבוריות חשובה לאינטרנט של הדברים. שליש מהמשיבים הסכימו שעד 2023, 5G תהפוך כנראה לטכנולוגיות החיבוריות הכי חשובה באינטרנט של הדברים.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
WSTS מעלה את תחזית המכירות של שבבים ב-2018 ל-478 מיליארד דולר
עם זאת בשנה הבאה צופה הארגון העולמי לסטטיסטיקה של המסחר בשבבים כי העליה בשנת 2019 תהיה צנועה בהרבה - רק 2.6%
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
GLM היפנית משתפת פעולה עם דאסו סיסטמס לפיתוח הדור הבא של הרכבים החשמליים
טכנולוגיית ה-3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס תסייע להאיץ את פתרונות הפיתוח של הרכב החשמלי ותאפשר לבצע מהלך אסטרטגי לקראת צמיחה בת קיימא
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות