פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

פיצול וסיכוני אבטחה מעכבים את התפתחות האינטרנט של הדברים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
learning 3245793 1280
 איור מתוך pixabay.com

מחקר עבור "הדוח המיוחד על האבטחה של האינטרנט של הדברים התעשייתי" מהזמן האחרון גילה חוסר מודעות יסודי בקרב הסביבה הרחבה יותר לגבי החשיבות של אבטחה והצורך להתקין אותה במכשירים מחוברים. כעת סקר חדש מאשר שהבעיות הגדולות באינטרנט של הדברים ממשיכות להיות קשורות לפיצול ואבטחה.
המחקר, שהוזמן על ידי חברת המו"פ הסלולרי InterDigital ובוצע על ידי GSMA, גילה שלמרות הפוטנציאל של האינטרנט של הדברים, יש אתגרים משמעותיים. מחצית מהמשיבים זיהו את הפיתוח של מודלים עסקיים בני קיימא כאתגר הראשון או השני הגדול ביותר, ואילו הזמינות של החיבוריות (42%), חששות אבטחה (30%) ואי תאימות טכנית (30%) הודגשו אף הן כאתגרים משמעותיים.
אי תאימות טכנית או יכולת פעולה הדדית הוא בבירור חשש בענף הסלולר - 92% מהמשיבים זיהו את הפיצול כבעיה גדולה או מתונה. המשיבים זיהו את טכנולוגיות החיבוריות וניהול החיבוריות כתחומים שהכי צריכים תיקנון.


הייתם מצפים שקהל של אנשים בענף הסלולר יטילו ספק בקיימות של מודלים עסקיים -- כי המפעילים בבירור עוד לא מצאו את המצב האופטימלי לחלק שלהם בסביבת האינטרנט של הדברים שמביא רווחיות -- אבל אתגרי האבטחה ויכולת הפעולה ההדדית הם בבירור נושאים נפוצים בסביבת האינטרנט של הדברים.
ממצאים אחרים בדוח, סלולר והאינטרנט של הדברים: אחדות דעים לגבי הפיצול, הפתעות בחיבוריות ובגיאוגרפיה, הדגשת תפקיד המפתח שימלאו טכנולוגיות מבוססות תקני 3GPP באינטרנט של הדברים, הציפיות שצפון אמריקה תוביל את העולם באימוץ, וקנה המידה הקטן כיום של הכנסות מהאינטרנט של הדברים בתוך תקוות לצמיחה מהירה.


מסקנת הדוח היא שפריסה מוצלחת של האינטרנט של הדברים תהיה תלויה במידה רבה בטכנולוגיות סלולר כמו 5G, LTE, NB-IoT ו-GSM. מבין טכנולוגיות החיבוריות שצוינו כחשובות לאינטרנט של הדברים, שש משבע הראשונות התפתחו מתקני 3GPP - ורק 4% מהמשיבים החשיבו את Wi-Fi כאפשרות חיבוריות חשובה לאינטרנט של הדברים. שליש מהמשיבים הסכימו שעד 2023, 5G תהפוך כנראה לטכנולוגיות החיבוריות הכי חשובה באינטרנט של הדברים.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט נפטר מסרטן בגיל 65
רק לפני שבועיים בישר אלן לעולם על חזרת מחלת הסרטן שלו, הבטיח להילחם בה בכל כוחו ואמר שרופאיו אופטימיים בנוגע לסיכוייו להחלים שוב. אלא...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אנליסטים צופים שינויים בשרשרת האספקה הגלובלית בעקבות פרשת הריגול הסינית
הממשלה תקצה את המימון, בין היתר, לשיפור היכולת של סין לתכנן ולייצר מעבדים ומעבדים גרפיים מתקדמים. הגודל של הקרן, ששוויה הוערך קודם בין 19...
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות