פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

ארה"ב אוסרת יצוא ליצרנית DRAM סינית

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
pexels photo 1423596
 חומת סין. מתוך pexels.com

משרד המסחר האמריקני הוציא צו שאוסר על חברות אמריקניות למכור ציוד, תוכנה וחומרים ליצרנית השבבים הסינית Fujian Jinhua Integrated Circuit Co., בטענה שהחברה מהווה סיכון לביטחון הלאומי של ארה"ב.


משרד המסחר אמר ש-Fujian Jinhua IC קרובה להשלמת מפעל ה-DRAM שלה בעיר פוג'יאן בדרום סין והטכנולוגיה שלה מקורה כנראה בארה"ב. משרד המסחר לא הציג הוכחות לתמיכה בטענתו, אבל ארה"ב וחברות שבבים מאשימות זמן רב את סין בהתנהלות שכוללת גניבת קניין רוחני והעברה כפויה של טכנולוגיות.


"יש סיכון משמעותי ש-Fujian Jinhua תהיה מעורבת בפעילויות שמנוגדות לאינטרסים של הביטחון הלאומי של ארצות הברית", אמר משרד המסחר בהודעה. "המשך הייצור, לאור הטכנולוגיה שמקורה כנראה בארה"ב, מסכן את יכולת הקיום הכלכלית בטווח הארוך של ספקים אמריקנים של רכיבים חיוניים אלה של מערכות צבאיות אמריקניות".

"כשחברה זרה עוסקת בפעילות שמנוגדות לאינטרסים של הביטחון הלאומי שלנו, ננקוט בפעולות תקיפות להגן על הביטחון הלאומי שלנו", אמר שר המסחר של ארה"ב ווילבור רוס בהודעה.

משרד המסחר הוסיף את Fujian Jinhua לרשימה של חברות וגופים שכפופים לתקנות של מינהל היצוא האמריקני, שמטילות דרישות רישוי נוספות ומגבילות את הזמינות של רוב החרגות הרישוי לגבי יצוא, יצוא חוזר והעברות בתוך המדינה לחברה. משמעות המהלך היא שחברות אמריקניות צריכות רישיון לכל יצוא, יצוא חוזר והעברות של סחורות ותוכנה ל-Jinhua. בקשות לרישיונות כאלה ייבדקו מתוך הנחה של סירוב, אמר משרד המסחר. "הכנסת Jinhua לרשימת הגופים תגביל את יכולתה לאיים על שרשרת האספקה של רכיבים חיוניים במערכות הצבאיות שלנו", אמר רוס.

כמעט ודאי שהמהלך יגביר את המתיחות בין ארה"ב וסין שכבר גדולה בתוך מלחמת סחר מסלימה וטענות של ארה"ב שההתנהלות התעשייתית של סין מביאה חברות אמריקניות לעמדת נחיתות ומאיימת על הביטחון הלאומי של ארה"ב.
עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אינפיניבנד מאיצה ששה מתוך עשרת מחשבי העל המהירים בעולם
פתרונות האינפיניבנד והאיתרנט של מלאנוקס מקשרים 296 מערכות או 59% מתוך כלל פלטפורמות ה- TOP500, המייצגים 37% צמיחה תוך 12 חודשים (יוני 2018-יוני 2019)
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דיווח, אפל עדיין מבקשת לרכוש את פעילות המודמים לדור החמישי של אינטל
זאת למרות ההסדר אליו הגיעה עם קוואלקום באשר לשימוש במודמים של האחרונה.
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות