פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

קיידנס משיקה את הדור החמישי של מעבדי Tensilica מבוססי AI

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
 
 

 

חברת קיידנס (Cadence Design Systems) השיקה את Cadence Tensilica HiFi 5 DSP עבור יישומי קול ושמע. מדובר בליבת ה-IP המיועדת לעיבוד עתיר ביצועים מרחוק , ולעיבוד זיהוי דיבור מבוסס בינה מלאכותית (AI). הדור החמישי של מעבדי ה-HiFi DSP מציע עיבוד שמע משופר פי שניים ושיפור של פי ארבעה בעיבוד רשתות נוירונים (NN) בהשוואה לדור הרביעי של HiFi DSP. בכך הופך מעבד ה- Tensilica HiFi 5 DSP למתאים במיוחד עבור ממשקי משתמש מבוססי קול, בתחום מערכות המידע והבידור לרכב ויישומי הבית החכם.


בעקבות הפופולריות הגוברת של פלטפורמות הבית החכם, הופכים ממשקי המשתמש מבוססי קול לחשובים יותר עבור היצרניות של מוצרי צריכה חדשניים. אלגוריתמי DSP מתקדמים, מונעים רעש ומבודדים את קולם של הדוברים, כדי לשפר את ההבנה. כל זה מצריך יכולות עיבוד גבוהות יותר ושיפור בנצילות האנרגיה. בנוסף, אלגוריתמי זיהוי דיבור מבוססי רשתות נוירונים , מבצעים יותר משימות ברמה המקומית, במקום בענן, כדי להתמודד עם בעיות של השהיה, פרטיות וזמינות רשת.

העלייה הדרמטית בפופולריות של פלטפורמות בית חכם, המציעות חוויות אטרקטיביות של ממשק משתמש מבוסס קול, הולידה גל חדשה של חדשנות בתחום אלגוריתמי העיבוד למרחקים גדולים ובתחום של זיהוי דיבור מבוסס רשתות עצביות. ה-HiFi DSP מתמודד עם שתי הבעיות הללו של מחשוב עתיר ביצועים, עם שיפור יכולות ה-DSP בנקודה קבועה ובנקודה צפה ועם תמיכה מוטמעת בסוגי משתנים חדשים, תוך חיסכון בזיכרון ובהספק. ה-HiFi 5 DSP שומר על תאימות קוד עם קו מוצרי ה-HiFi DSP הקיימים, והמשמעות לכך היא מגוון גדול של תוכנות שמע (אקו-סיסטם) הנגיש למשתמש.


"עיבוד AI ביחידת הקצה הוא בגדר המציאות כיום בשוק המכשירים הדיגיטליים הביתיים," מציין מייק דמלר, אנליסט בכיר בקבוצת Linley. "בגלל דרישות הצרכנים להשהיה נמוכה, דרישה לפרטיות ויותר אינטראקציות של ממשק משתמש המבוסס על קול טבעי, עומס עבודת העיבוד המוטלת על ההתקן גדל במהירות. ה-HiFi 5 DSP מציע את הביצועים הדרושים כדי להתמודד עם עיבוד בממשק הלקוח, הכולל משימות של ביטול הד והפחתת רעשים. מנוע רשת הנוירונים החדש עם 32-MAC ל-cycle, עם תמיכה מוטמעת עבור גדלים קטנים של משקולות , מציע פתרון יעיל להרצת אלגוריתמים מורכבים של זיהוי דיבור."
עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אינפיניבנד מאיצה ששה מתוך עשרת מחשבי העל המהירים בעולם
פתרונות האינפיניבנד והאיתרנט של מלאנוקס מקשרים 296 מערכות או 59% מתוך כלל פלטפורמות ה- TOP500, המייצגים 37% צמיחה תוך 12 חודשים (יוני 2018-יוני 2019)
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דיווח, אפל עדיין מבקשת לרכוש את פעילות המודמים לדור החמישי של אינטל
זאת למרות ההסדר אליו הגיעה עם קוואלקום באשר לשימוש במודמים של האחרונה.
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות