פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
toshiba_SATELLITE_L30
טושיבה

 

ווסטרן דיגיטל, הגדילה באופן משמעותי את הצעתה לרכישת עסקי המוליכים למחצה של טושיבה, כאשר הציעה כמעט 17.8 מיליארד דולר, כך עולה מדו"ח שפורסם ביום רביעי (24 במאי) על ידי אתר ג'אפאן טיימס באנגלית.

הצעה כזו משמעותה גידול ניכר מ -14 מיליארד דולר כפי שהוצע בעבר, ותביא את ווסטרן דיגיטל לאותו המגרש כמו מחזרים אחרים ובהם ברודקום, SK Hynix והשילוב של חברת ההשקעות הפרטית Kohlberg Kravis Roberts (KKR) ו-INCJ.
Hon Hai Precision, ענקית קבלניות המשנה הטאיווניות, הפועלת תחת השם המסחרי Foxconn, הציעה עד כה כ -27 מיליארד דולר לרכישת יחידת השבבים של טושיבה, השניה בגודלה בקרב יצרניות זכרונות פלאש NAND.

ווסטרן דיגיטל וטושיבה מפעילות במשותף מפעל זכרון פלאש NAND גדול בעיר היפנית Yokkaichi, בשבועות האחרונים מבקשת טושיבה למכור את כל עסקי המוליכים למחצה שלה, לרבות המפעל ביוקאיצ'י. בשבוע שעבר הודיעה ווסטרן דיגיטל כי ביקשה רשמית בוררות עם טושיבה באמצעות לשכת המסחר הבינלאומית, אשר עלולה לסבך או לעכב את תוכניתה של טושיבה למכור את היחידה.

טושיבה מקווה לממש את עסקי שבבי הזיכרון שלה, "Toshiba Memory", כדי לסייע בהפחתת הפסדים כבדים שנגרמו על ידי חטיבת הכוח הגרעינית שלה בארה"ב. לדבריה, טושיבה נמצאת בסיכון של מחיקה מהבורסה בטוקיו משום שיש לה כעת שווי שלילי.

חברת ווסטרן דיגיטל טוענת כי ל- Toshiba אין זכות למכור את אחזקותיה במיזם המשותף בין שתי החברות לצד שלישי ללא הסכמת ווסטרן דיגיטל ורוצה זכויות מו"מ בלעדיות לרכישת העסק.

מכירת החטיבה ל - Western Digital תפתור את המחלוקת בין שתי החברות, אך עלולה להגביר את הפיקוח הרגולטורי על העסקה המוצעת. הוא חשב שממשלת יפן והנהגתה של טושיבה עצמה מעדיפות לראות את טכנולוגיית הזיכרון של טושיבה ואת תיק המוצרים שלה נשארות בידיים יפניות או יגיעו לארה"ב על פני מתחרה ישירה או חברה כלשהי (גם חברת השקעות) שבסיסה בטייוואן או בסין.

עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מחקר: ערך התפוקה הגלובלית של זכרונות ה- DRAM מגיע לשיא נוסף: 28 מיליארד דולר ברבעון
הגידול נבע בעיקר מעליה במשלוחי הזכרונות במונחי בייטים, אך המחיר לבייט החל להראות חולשה במהלך הרבעון  
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון רוכשת את חלקה של אינטל במיזם הפלאש המשותף תמורת 1.5 מיליארד דולר
בחודש יולי 2018, הסכימו מיקרון ואינטל לסיים את הפיתוח המשותף של טכנולוגיית 3D XPPoint לאחר השלמת הדור השני, אשר צפויה להתרחש במחצית השנייה של 2019...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות