פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
amit6001
עמית דרור, מנכ"ל ננו דימנשן בביתן החברה בתערוכת CES. צילום: אבי בליזובסקי

 

כך אומר עמית דרור מנכ"ל ננו דימנשן, המפתחת מדפסת וחומרים ננו טכנולוגיים שיאפשרו לבנות מעגלים מודפסים בתוך שעות במקום שבועות.

פארק המדע הוא ה"מכה" העולמית של תחום ההדפסה. כך אומר עמית דרור, מנכ"ל ננודימנשן, בראיון שהתקיים בביתן הישראלי בתערוכת CES שהתקיימה בימים האחרונים בלאס וגאס. לדבריו שם נמצא המטה של יצרנית מדפסות התלת ממד סטרטסיס העולמית, וכל פעילות ההדפסה של HP.

 

"אנו עוסקים בהדפסת תלת ממד בתחום ייעודי. פיתחנו מדפסת וחומרים ייחודיים בננו טכנולוגיה שהתוצר שלה הוא מעגלים אלקטרוניים מקצועיים (PCB) רב שכבתיים. המערכת מאפשרת למהנדסים לייצר אבי טיפוס  בשעות במקום שבועות רבים, היום כדי לייצר אבות טיפוס מוציאים את העבודה לחברות חיצוניות כגון אלטק או מספר חברות בטאיוואן שמייצרים שכבה אחר שכבה ומחברים יחד. אנחנו אומרים שאפשר לפשט את התהליך כי בייצור הדרגתי אתה פשוט מדפיס את השכבות בכל שכבה יש חומר מבודד וחומר מוליך והחיבור בין השכבות הוא חלק מהשכבה.

אנחנו לוקחים את כל היתרונות של מהפכת תלת ממד ומביאים את זה לעולם של האלקטרוניקה המקצועית.

"ננו דימנשן היא חברה רב תחומית.  בחברה 45 עובדים, רובם אנשי פיתוח מדיסציפלינות שונות – פיתוח התוכנה נעשה אצלנו. למעשה אנחנו הקמנו חברה שהיא סביבה מולטידיספלינירי כדי לספק פתרון שלם לא רק חומר, או רק הדפסה התוצאה היא פתרון שניתן להשתמשבו כדי ולקצר את זמני הפיתוח בצורה דרמטית. מעגל מקצועי של עשר שכבות יכול לקחת מספר שבועות עד לקבלת אב הטיפוס מבחוץ. עם מדפסת DRAGON FLY  (שפירית) ניתן לעשות זאת בתוך שעותץ

אנו עוסקים בפיתוח כל המרכיבים הקשורים לפתרון. החל מהתכנון המכאני ותהליך העבודה של המדפסת המשך בהיבטים של פיזיקה ושילוב הננו חומרים יש לנו מחלקה שלמה של ננו טכנולוגיה עם חומרים. המדפסת עובדת על טכנולוגיה של הזרקת דיו,  אנחנו מפתחים את החומרים -  ננו כסף, מתבסס על פטנטים שפיתח פרופ' שלמה מדגסי מהאוניברסיטה העברית באמצעות רשיון מחברת ייסום. מדובר בחומר דיו שמדפיסים אותו והפך להיות מוליך. בגלל זה הוא יכול לייצר קווים דקים אך למרות זאת הם מוליכים חזקים. במקביל אליו פיתחנו את הדיו המבודד שהוא גם ננו חומר, למעשה שילוב של זכוכית ודבק אפוקסי שלמרבה ההפצתעה הוא נמצא במצב צבירה נוזלי. כשהוא מתקשה נוצרת שכבה של חומר מאוד מבודד, ומצד שני הוא עמיד בטמפק גבוהה – 300 מעלות ושומר על תכונות בידוד גבוה. זה בא להחליף את החומרים הקיימים בתעשיה. זה חומר ייחודי שאין אותו למיטב ידיעתנו לאף חברה.

השנה גם נתחיל למכור את המדפסת ללקוחות בתחום האלקטרוניקה ובתחום הצבאי. הפידבק שאנחנו מקבלים בינתיים מהלקוחות חיובי, ללקוחות TIER 1   עולמיים מהתחום האלקטרוניקה, וכמובן לגופים מהתחום הצבאי יש גם יתרון נוסף של שמירה על בטחון המידע – שבגללו הם מעדיפים לעשות את כל מה שניתן בתוך החברה ולא להוציא החוצה, זאת כמובן בנוסף לחסכון בזמן.

ננו דימנשן היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בת"א  ולדברי דרור, היא נמצאת בתהליך רישום גם בנאסד"ק. "אנו רואים בארה"ב שוק משמעותי חשוב עבור המדפסת ולכן חשוב שיכירו אותנו.

דרור הוא המנכ"ל ואחד מארבעת המייסדים. עוד שני מייסדים המשמשים כסמנכ"לי פיתוח בתחומים השונים – שרון פימה ודגי בן נון וכן סיימון פריד, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי.

דרור: "החברה גדלה מאוד במהלך 2015 היא גייסה הרבה כסף בבורסה בתל אביב ועכשיו בתהליך לעבור לנסדא"ק. גם ישראל היא שוק חשוב. נכון שהוא לא גדול אבל שיתוף הפעולה שמקבלים מאנשי טכנולוגיה בישראל הוא תמיד ברמה הגבוהה ביותר. חלק גדול מהשותפים ולקוחות גרסאות הבטא הם ישראלים – חברות בטחוניות וחברות הייטק.עוד בתחום תוכנות משובצות

כתבות נוספות בתחום

‫תוכנות משובצות‬
רנסאס רוכשת את IDT תמורת 6.7 מיליארד דולרים
חברת השבבים היפנית המתמחה בתחומי מוצרים מעורבים, קישוריות וכוח אלחוטי מצרפת אליה חברה העוסקת בתחום דומה, אך מציעה פתרונות משלימים
קרא עוד
‫תוכנות משובצות‬
עליבבא רכשה את C-Sky Microsystems מפתחת מעבדים למערכות משובצות מחשב
המהלך מדגיש מגמה גוברת בקרב חברות כמו גוגל, אמזון ועליבבא, שלהוטות לבלוע חברות שבבים מתוך מטרה לתכנן שבבים שמתאימים לעסקים שלהן.
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות