פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

דו קרב בין מקסים ורנסאס על אינטרסיל

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

maxim
מקסים - תיאבון לפס רחב

החיזור אחרי אינטרסיל (Intersil) הופך לדו-קרב בין ענקית האלקטרוניקה היפנית רנסאס, והחברה האמריקנית מקסים.

כלי התקשורת הכלכליים דיווחו ביום רביעי כי Intersil עשויה להכריז על מכירתה ל- Renesas כבר בשבוע הבא, כשהיא מעדיפה את השבבים היפני על חברת השבבים האמריקנית.
עם זאת סוכנות רויטרס הוסיפה, , כי מקסים עשויה עדיין לשבש את העסקה עם הצעה חדשה.


מקסים נדחפת למרדף של רנסאס אחר אינטרסיל ומבקשת לקחת חלק בגל המיזוגים הנוכחי בקרב חברות המוליכים למחצה. עד כה צץ שמה של מקסים לעתים קרובות כיעד לרכישה, ולא כמחזר אחר יצרני שבבים אחרים.

רוב לינבק, אנליסט בכיר ב- IC Insights אומר: "מקסים לא הציבה את עצמה כיעד להשתלטות אבל מוכנה לדון על רכישה אפשרית על ידי טקסס אינסטרומנטס או אנלוג דיוויסס.
אינטרסיל אטרקטיבית לחברות כמו רנסאס ומקסים משום שהשבבים שלה נמצאים בשוק הרכב והתעשייה הגדלים. אינטרסיל יכולה לעזור לרנסאס להשיג לקוחות נוספים בתחומים הללו, אומר ג'ונתן ליאו, אנליסט בכיר בתחום המוליכים למחצה ב-IHS.

לינבק מאמין כי באמצעות רכישת אינטרסיל תזכה רנסאס בכוח להרחבת נוכחותה של החברה היפנית בתחום הרכב, בעיקר מחוץ ליפן, ולהרחבת עסקיה בכלל. לדבריו, הפסד שם המותג של אינטרסיל עלול לפגוע בעסקי התעופה והחלל שלה, במיוחד מול יצרני מטוסים אמריקנים אבל זה לא בטוח."

מה זה נותן למקסים?

שני שלישים מהכנסותיה של אינטרסיל בשנת 2015 שעמדו על 522 מיליון דולרים הגיעו ממערכות תעשייה ותשתיות (כולל אוטומציה ומערכות עמידות לקרינה לשימוש בחלל. השבבים של מקסים משמשים רכבים, מערכות תקשורת ונתונים מרכזים, מערכות מחשוב, מערכות צרכניות ושווקים תעשייתיים. בשווקים אלה יימצא שפע של מכנה משותף.

מקסים דוחקת באינטרסיל שלא לבחור ברנסאס בשל הסיבוכים העלולים להגרם כתוצאה מבדיקה ממושכת על ידי הוועדה להשקעות זרות בארה"ב (CFIUS), אשר בוחנת עסקות בעלות השלכה פוטנציאלית בנושאי ביטחון לאומי.

לאינטרסיל יש בין היתר יישומים צבאיים המצויים ברשימת הגבלת היצוא הבטחוני לפי תקנות ITAR של ממשלת ארה"ב.

עוד בתחום תוכנות משובצות

כתבות נוספות בתחום

‫תוכנות משובצות‬
רנסאס רוכשת את IDT תמורת 6.7 מיליארד דולרים
חברת השבבים היפנית המתמחה בתחומי מוצרים מעורבים, קישוריות וכוח אלחוטי מצרפת אליה חברה העוסקת בתחום דומה, אך מציעה פתרונות משלימים
קרא עוד
‫תוכנות משובצות‬
עליבבא רכשה את C-Sky Microsystems מפתחת מעבדים למערכות משובצות מחשב
המהלך מדגיש מגמה גוברת בקרב חברות כמו גוגל, אמזון ועליבבא, שלהוטות לבלוע חברות שבבים מתוך מטרה לתכנן שבבים שמתאימים לעסקים שלהן.
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות