פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

ווינד ריבר משיקה פלטפורמת IoT לרכבים מקושרים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
WindRiver-Logo

ווינד ריבר, הציגה פלטפורמת תוכנה  - Wind River Helix Cockpit, המיועדת למערכות שליטה של רכבים מחוברים (Connected Cars). Cockpit תוכנן מלמטה למעלה כדי לעמוד בצרכים הצולבים של תעשיית הרכב וה- IoT. ווינד ריבר גם עדכנה את התוכנה שלה, Wind River Helix Drive, המיועד לפיתוח אפליקציות רכב בטיחותיות תחת תקן ISO 26262. פתרונות Cockpit ו- Drive הם הפתרונות האחרונים של ווינד ריבר המסופקים תחת מערך Wind River Helix Chassis.

Helix Chassis משלב טכנולוגיות ממערכות משובצות מחשב לצרכנים, כגון מידע ובידור (infotainment), telematics ומערכות דיגיטליות משורשרות; מערכות בטיחות, כגון מערכות מתקדמות לסיוע לנהג (ADAS); ומערכות לנהיגה אוטונומית, וכלי פיתוח מבוססי ענן ושיפורים עבור אפליקציות.

לאור האיחוד של פונקציות בתוך המכונית עם חווית קישוריות חלקה, נוצרת תנועה מואצת של מידע אל הענן. כתוצאה מכך, ישנו צורך חיוני ברמה גבוהה יותר של מודיעין נתונים וקישוריות לרוחב מערכות רכב. עתיד מורכב ומחובר זה יתבסס רבות על תוכנה חזקה ומתקדמת. כדי לענות על מורכבות זו, מערך Helix Chassis תוכנן כדי לאחד את הרשת הפנימית של הרכב עם ה- IoT החיצוני, ובסופו של דבר, לגשר בין הטכנולוגיות השונות בתוך הרכב, ובכך לספק הזדמנויות עסקיות חדשות. Helix Chassis מאפשר לנתונים, שירותים ופעולות, לזרום מסביבה אחת לאחרת בצורה חלקה ומאובטחת. כתוצאה מכך, אפשר לחלץ תובנות רבות יותר מהמכונית המחוברת, כך שיצרני רכב יכולים להשיג אופטימיזציה של מרחב, משקל ועוצמה של הרכב, ולהטמיע יכולות חדשות, כגון נהיגה אוטונומית, אשר מסתמכת על קישוריות בין רכיבי תוכנה שונים. התוצאה הסופית היא רכבים בטוחים ויעילים יותר, חווית נהיגה משופרת, משאבים חדשים לבידול מותג והזדמנויות בשוק.

בנוסף, לווינד ריבר יש Drive  מעודכן, שבעבר נקרא Automotive Profile for VxWorks, אשר כולל את הידע והטכנולוגיות האחרונים הקשורים במערכות הסמכה ותקינה עבור ADAS ותרחישים של נהיגה אוטונומית. DRIVE היא תוכנה בסביבת AUTOSAR המציעה לסייע ללקוחות לפתח אפליקציות בטיחותיות תחת תקן ISO 26262. בהתבסס על VxWorks, מערכת הפעלה זמן אמת המובילה בתעשייה עבור מערכות תוכנה חיוניות למשימה, Drive תוכננה כדי לספק ביצועים ברמות הבטיחות הגבוהות ביותר ולענות על הצרכים הגוברים בבטיחות, אבטחה, והסמכה של אפליקציות לנהיגה.

"הצמיחה של ה- IoT מקדמת הפיכה של מערכות הרכב להתחבר לאינטרנט בתוך ומחוץ לרכב, באמצעות שימוש בתוכנה. לשם כך, יצרני רכב חייבים לאמץ תפיסה של סביבת תוכנה כוללת ברכב שתאפשר לנהל בהצלחה את חזון המכונית המחוברת", אמר מרקז מקאמון, מנכ"ל רכבים מרושתים בווינד ריבר. "Wind River Helix Cockpit מספק ליצרני רכב את הסביבה המתאימה כדי להיות בבעלות מלאה על סביבת התוכנה ולהוציא לפועל את החזון. על סמך עשרות שנות הובלה של ווינד ריבר ומומחיותה בשילוב תוכנה במערכות חיוניות, כגון מערכות תעופה וביטחון, תעשיית הרכב יכולה להפוך במהירות לבעלת שליטה בתוכנה ולהתחיל את המעבר ל- IoT".

מאפייני המפתח של Cockpit כוללים:

 • · סביבת קישוריות: פתרונות קישוריות משולבים המסייעים להרחיב את החוויה סביב הרכב ולגשר אותה עם מכשירים ועם אופק הפיתוח של IoT, כולל הענן.
 • · חומרה ותוכנה בניהול מהאוויר (OTA): Cockpit כולל את היכולת לנהל ולעדכן תוכנה מהאוויר במהלך מחזור החיים שלה.
 • · פלטפורמה גמישה: גמישות בתכנון מערכת רכב, מארכיטקטורה מאוחדת ועד למבוזרת, מאפשרת יצירת שירותים פונקציונאליים לרוחב ECUs.
 • תמיכה ארוכת טווח: לינוקס מאובטח, ממובילת השוק בלינוקס למערכות משובצות מחשב, מאפשר הרחבה לאורך זמן עם גידול ההיצע של IoT, פרוטוקולים ופיתוחים.
 • · אבטחה מובנית: פרופיל אבטחה עבור Wind River Linux מספק טיפול מאובטח בנתונים מהאתחול ועד להרצה


עוד בתחום רכיבים

כתבות נוספות בתחום

‫רכיבים‬
לאור קריסת ZTE ונזקים ל-200 חברות בארה"ב החליט טראמפ לשקול מחדש את הצעדים נגד החברה
האם עזרה ממקור מפתיע - מלשכת נשיא ארה"ב - תציל את ZTE מפני הסנקציות שהוטלו עליה בשל קשריה המסחריים עם איראן על ידי הממשלה האמריקנית?
קרא עוד
‫רכיבים‬
בואינג רוכשת טכנולוגיית אבטחת מידע בהדפסת תלת ממד מחברת אסמברקיס הישראלית
דוד עברי, נשיא בואינג ישראל, אמר: "הסכם זה מרחיב את הקשרים של בואינג עם התעשייה הישראלית תוך סיוע לחברות כמו אסמבריקס להרחיב את עסקיהן....
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

 • 1-Synopsys_Logo_HQ
 • 2-Umclogo
 • 3-EMC
 • 1
 • 5-Gary
 • 6-SIA
 • 7-muadon-shovevim
 • 8-Logo_Chipex
 • 9-Chiportal_logo_HR
 • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות