פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
פרופ אמנון שעשוש יור מובילאיי ודר הרברט דיס יור מותג פולקסווגן
 פרופ אמנון שעשוש יור מובילאיי ודר הרברט דיס יור מותג פולקסווגן


חברת מובילאיי וקבוצת BMW הודיעו אתמול (ג') על חתימת הסכם לפיו טכנולוגית יצירת הנתונים Road Experience Management (REM™) של מובילאיי תשולב בדגמים חדשים שקבוצת BMW תפתח ותשיק ב-2018. הסכם זה, שמטרתו מיקור המונים של נתונים בזמן אמת ממכוניות המצוידות בטכנולוגיית סיוע מתקדם לנהיגה (ADAS), בעל חשיבות מרבית לנהיגה אוטונומית – מפות הדור הבא, הקיימות ברזולוציה גבוהה, הופכות את הנהיגה לבטוחה ויעילה יותר עבור הצרכנים.

מטרת ההסכם היא יצירת שיתוף פעולה עם כלל התעשייה לקראת קידום נהיגה אוטונומית בטוחה ואמינה. את נתוני החיישנים של קבוצת BMW ניתן יהיה לשלב עם נתונים של יצרניות רכב אחרות, ובכך ליצור גוף נתונים גדול שישמש את ה-Global RoadBook (GLRB) של מובילאיי ויתמוך בעדכון מהיר של מפות HD בעלות יכולת מיקום מדויקת. המכוניות האוטונומיות זקוקות למפות HD המסוגלות לזהות ולעדכן שינויים בסביבה במהירות הקרובה לזמן אמת, על מנת ל"שקף מציאות" עבור כלי הרכב.

המצלמות, אשר מאפשרות איסוף נתונים אנונימיים ממספר גדול של כלי רכב, פועלות כסוכנים חכמים - באמצעות מעבדי ותוכנת EyeQ® של מובילאיי מסוגלות המצלמות לזהות מידע בעל ערך הנשלח לענן פורמט דחוס מאוד (10 קילובייט לקילומטר). נתונים אלו ישמשו להוספת רובד דינמי למפות הניווט הקיימות והעתידיות, ויאפשרו ללקוחות קבוצת BMW להשתמש במידע בזמן אמת באשר לצפיפות התנועה, מפגעים בכביש, תנאי מזג אוויר, מקומות חניה ברחוב ומידע שימושי נוסף.

על מנת לתמוך ביצירה ועדכון מהיר של מפות HD, מובילאיי וקבוצת BMW יעבירו את הנתונים האנונימיים ל-HERE, שירות המיפוי והמיקום המוביל. HERE ישתמשו בנתונים ובמידע לעדכון ה- HD Live Map; שירות הענן של HERE המסופק בזמן אמת לכלי רכב אוטונומיים באופן חלקי, רב או מלא ולשיפור פלטפורמת Open Location המבטיחה תיאור מדויק של העולם הממשי תוך כדי שהוא משתנה. מובילאיי ו-HERE הודיעו בעבר על כוונתן לשלב נתונים שנאספו באמצעות טכנולוגית REM™ כרובד של HD Live Map של HERE. קבוצת BMW חזרה והדגישה בעבר כי היא פתוחה לשיתופי פעולה עם שותפים נוספים, בין אם הם יצרני ציוד מקורי או שותפים אחרים מצד שלישי.

ההכרזה של היום מדגישה את הפתיחות של קבוצת BMW באשר לשיתופי הפעולה סביב נהיגה אוטונומית. גישה זו כוללת, בין השאר, שיתוף פעולה עם HERE כמו גם עם חברות אינטל ומובילאיי, העובדות על השקת נהיגה אוטומטית עד שנת 2021 במכונית BMW iNEX. מלבד מומחיותה בייצור כלי רכב ובסטנדרטים של בטיחות, תוכנה ובקרת תנועה, קבוצת BMW תורמת את מומחיותה בשילוב מערכות מקצה לקצה. יכולות אלו חיוניות להטמעת טכנולוגיות פורצות דרך כגון נהיגה אוטונומית והעברתן לייצור סדרתי.

"ההכרזה של היום ממחישה שהשותפות שלנו מביאה במהירות את החדשנות לשוק ומאפשרת ללקוחות להפיק תועלת מהטכנולוגיה החדשה ביותר," אמר קלאוס פוהרליך, חבר מועצת המנהלים של חטיבת הפיתוח ב-BMW AG. "ברמה האסטרטגית, הכרזה זו מבהירה כיצד שיתוף הפעולה שלנו עם מובילאיי ממנף את השקעתנו ב-HERE. הנתונים של מכוניות BMW העתידיות יעשירו את איכות המפות והשירותים לכל המשתמשים. בנוסף, זהו צעד משמעותי לקראת השקת BMW iNEXT עם מאפיינים של נהיגה אוטונומית כמעט לחלוטין ב-2021 וכן לקראת יצירה מערכת אקולוגית סביב פלטפורמת Open Location של HERE שבה ישתמשו 'נחילים' של מיליוני כלי רכב ברחבי העולם."

"אנו מקדמים בברכה את ההזדמנות לקדם בצעד נוסף את קשרינו עם קבוצת BMW" אמר פרופ' אמנון שעשוע מייסד-שותף, יו"ר ו-CTO חברת מובילאיי. "מערכת ADAS מבוססות מצלמה כבר משפרות את הבטיחות בכבישים. ה-Global RoadBook היא יוזמה לניצול נתוני המצלמות האלו ליצירת מפות ברזולוציה גבוהה הדרושות למימוש החזון של נהיגה אוטונומית של הדור הבא בדרך מכילה שתביא ליצירת סטנדרט אחד בתעשייה."

 
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
Airband מטמיעה את פלטפורמת ה-FibeAir IP-20 של סרגון לאספקת קיבולת גבוהה ברשתות תמסורת אלחוטית באזורים כפריים בבריטניה
סרגון ושותפתה חברת ההפצה Skylinks Telecoms תומכות ב-Airband בצמצום הפער הדיגיטלי בבריטניה באמצעות פריסה של רשתות רחבות...
קרא עוד
‫שבבים‬
מלחמת הסחר בתחום השבבים בין סין לארה"ב מתחממת
בסוף חודש מרץ החולף חתם הנשיא טראמפ על תזכיר המנחה את ממשלו לנקוט בפעולות הכוללות הגבלות על ההשקעה הסינית...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות