פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הודיעה על הגשת הפטנט האלף שלה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
Rivka Carmi 301108 0871
 פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון. צילום: אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, CC BY-SA 2.5

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הגישה השבוע בקשה לרישום פטנט האלף שלה. הפטנטים, שהוענקו לחברי סגל ולסטודנטים באוניברסיטה מאז היווסדה, מקיפים את רוב תחומי המדע שהם בליבת הפעילות שלה, לרבות הנדסה, מדעי המחשב, ביו-רפואה, רוקחות, מדעי הבריאות, חומרים, מים ואנרגיה מתחדשת. מנתוני האוניברסיטה עולה כי חוקריה הגישה בשנה החולפת בקשות לרישום פטנטים פי שלושה יותר מאשר לפני עשור.

האוניברסיטה, המתקרבת לשנת היובל שלה, ממצבת ומבססת את עצמה כגוף אקדמי-מחקרי מחולל חדשנות במגוון תחומי מפתח במדע, לרבות אבטחת סייבר, אנרגיה מתחדשת וביו-רפואה. מדו"חות האקדמיה הלאומית של ארצות הברית לממציאים ושל האגודה לבעלי קניין רוחני, מתברר כי בשנים האחרונות נכללת האוניברסיטה בין 100 האוניברסיטאות המובילות ברחבי העולם שקיבלו אישור לפטנטים אמריקניים.

"כאוניברסיטה אנו מחויבים להפוך את התגליות מהמחקרים שלנו לטכנולוגיות מסחריות המועילות לחברה", אומרת נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' רבקה כרמי. רבים מהפטנטים שהאוניברסיטה רשמה, הובילו להקמת חברות מצליחות, ואחרים תרמו לפיתוח מוצרים של חברות בינלאומיות, בשיתוף פעולה עם המוסד האקדמי.

אחת הדוגמאות לכך היא חברת ElMindA, שיצרה את הכלי הראשון להערכה עצבית של טראומות ומחלות מוח, מבוסס מבוסס ויזואליזציה ולא טכנולוגיה פולשנית, אשר קיבל אישור של מנהל המזון והתרופות האמריקני. הכלי, שמודד את הפעילות החשמלית של המוח ומסוגל לזהות שלבים מוקדמים של מחלות ניווניות כמו מחלת האלצהיימר, פותח על-ידי פרופ' אמיר גבע מהמחלקה להנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

דוגמה נוספת היא חברת Botanocap, המייצרת חומרי הדברה ירוקים וטבעיים להגנה על יבולים, המבוססים על ננו-מיקרו-אטימה של מרכיבים נדיפים. מדובר בטכנולוגיה הטכנולוגיה שפיתח פרופ' אריה מרקוס מהמכון למחקר יישומי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

דוגמה אחרת, מהתקופה האחרונה, היא זו של חברת Xact Medical, המפתחת אמצעי רובוטי להחדרה מדויקת של מחט לגוף על פי תמונת אולטרסאונד. בפיתוח הכלי, שמפחית באופן ניכר את חוסר הנוחות של המטופלים ואת משך התהליך, היה שותף פרופ' הוגו גוטרמן מהמחלקה להנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטה.

לדברי מר נטע כהן, מנכ"ל חברת ב.ג. נגב טכנולוגיות, חברת מסחור הטכנולוגיה של האוניברסיטה, הענקת פטנטים להמצאות הינו רק הצעד הראשון בדרך למסחור. "כשם שהאוניברסיטה שואפת לחדשנות, כאן בב.ג. נגב טכנולוגיות יצרנו מספר כלים חדשניים המסייעים לחוקרי האוניברסיטה ליצור טכנולוגיות מסחריות וחברות מצליחות. כלים אלו כוללים חממות לסטארט-אפים, מאיצים טכנולוגיים, מרכזי חדשנות ופארק היי-טק, המתפתח במהירות בסמוך לקמפוס האוניברסיטה".

לדבריו, אף נבנו גם שותפויות חזקות עם תאגידים בינלאומיים מובילים, חלקם פתחו מרכזים מקומיים למחקר משותף בתוך קמפוס האוניברסיטה. חברות רב-לאומיות כגון דויטשה טלקום, PayPal, Oracle, Lockheed Martin-Leidos, IBM ו-Dell-EMC ממוקמות בפארק ההיי-טק של האוניברסיטה. כהן: "שיתוף פעולה עם התעשייה הוא מטרתנו העיקרית. בשנת 2016, למשל, חתמנו על כמאה שיתופי פעולה והסכמי מחקר משותף.

"השימוש של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בפטנטים אינו מוגבל למסחור", מוסיפה פרופ' כרמי "חשוב לנו למנף את הקניין הרוחני שלנו על מנת לסייע בפיתוח את אזור הנגב והקהילה המקומית. לשם כך ייסדנו מרכזים אקדמיים, כגון מרכז בנג'יס ליזמות ולחדשנות ומרכז המחקר לאבטחת סייבר; הקמנו את פארק ההיי-טק של האוניברסיטה במטרה לטפח אשכול היי-טק משגשג שימשוך עסקים ועובדים לאזור הנגב. אנחנו רואים בפיתוח הנגב את אחת ממטרותיה המרכזיות של האוניברסיטה ורותמים את חוקרנו למשימה חשובה זו".
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אוני' בן גוריון מקימה קרן של מיליון דולר לסטאטרפים של סטודנטים
הקרן תשקיע מיליון דולר במשך שלוש שנים, ובבן גוריון מציינים כי היא הראשונה מסוגה שהוקמה על ידי אוניברסיטה...
קרא עוד
שבבים
ראדא מדווחת על גידול של 29% בהכנסות ברבעון הראשון ביחס לרבעון המקביל אשתקד
דב סלע, מנכ"ל ראדא: "לאחרונה הקמנו חברה בת בארה"ב וכבר קיבלנו מספר הזמנות ראשוניות מלקוחות בארה"ב"
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות