פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
ANAND
 

"המעבר לענן והעובדה ששבבים לטלפונים חכמים מיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות יותר משבבי ה-PC יאפשרו לנו להצליח לנגוס בחלקה של אינטל בשוק השרתים. כך אמר אנאנד צ'נדרשקר (Anand Chandrasekher), סגן נשיא בכיר ומנכ"ל חטיבת טכנולוגיות הדטה סנטרים בקוואלקום, אמר את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים לרגל הגעת משלחת בכירים מאינטל לבחון שיתופי פעולה עם חברות סטארטאפ ישראליות. 

 

"חטיבת טכנולויות הדטה סנטר של קוואלקום היא יוזמה חדשה שהקמנו בשנת 2014, אז הודענו במפגש האנליטסים כי אנחנו עומדים להכנס לכמה תחומים חדשים. בשנת 2015 הכרזנו על שותפות אסטרטגית עם זיילינקס ומלאנוקס.


"במהלך 2016 הוצאנו לשוק פלטפורמת פיתוח תוכנה. בדצמבר 2016 הודענו כי נשלח דוגמאות מסחריות ראשונות של מעבדי Qualcomm centric processor. השנה נתחיל במשלוח מסחרי. אנחנו במסלול הנכון, שלחנו דגימות לרבים מלקוחותינו בכל רחבי העולם, אנחנו מקבלים משובים פנטסטיים. מה שאנחנו בונים הוא מעבד לדטה סנטורים ומחדירים חדשנות לשוק.

"ההיפותזה שלנו היא כזו: מדובר בשוק יציב שהניב מרווחים מצויינים בעשורים האחרונים והוא עובר כעת שורה של הפרעות משמעותיות בסדר גודל של תנודות טקטוניות: השינוי הגדול הראשון הוא כמובן הענן. כאשר אנו מסתכלים 4-5 שנים אחורנית ראינו שהחלק של הענן מכלל צריכת השרתים היה זניח. כיום הוא כבר עומד על 30% ועומד להגיע ל-50% בשנת 2020 והוא ימשיך לגדול. יש למעבר זה השלכה עצומה על האקוסיסטם של התוכנה. יש לו גם השפעה על שרשרת הערך וזה לבד יצר צונאמי בשוק. התזוזה הטקטונית השניה היא השינוי בטכנולוגית המעבדים מנקודת המבט של מבנה התעשייה. הייתי 25 שנים באיטנל לפני המעבר לקוואלקום. במשך שנים, טכנולוגית העיבוד המובילה היתה טכנולוגית ה-PC. כיום, מובילות טכנולוגית העיבוד אינה מובלת עוד על ידי ה-PC. היא למעשה מובלת על ידי הטלפונים משום שהטלפונים זקוקים למעבדים מתקדמים והקצב של השינויים בקצה העליון מהיר יותר מאשר השינויים הטכנולוגיים במעבדי ה-PC. כתצואה מכך נוצר מעבר מובילות מהאקוסיסטם של המיחשוב לאקוסיסטם של הטלפונים, ואותו סוג של הזדמנויות שאינטל ניצלה ללפני כעשרו לחדור לשוק השרתים עם מעבדים שפותחו תחילה למחשבים אישיים. כעת אנחנו רוכבים על מגמות השיבוש שהזכרתי – ענן וטכנולוגית עיבוד ויהיו לנו מוצרים מובילים בשוק שהלקוחות ישמחו לדבר עליהם."


בתשובה לשאלת CHIPORTAL האם אינו חשש שמא קוואלקום תיכשל בהדחת אינטל משוק השרתים כפי שאינטל עצמה נכשלה מול קוואלקום בתחום הטלפונים אמר צ'אנדרהשקר: "השוק עובר שינויים בסיסיים. בלי השינויים הללו לא היה קל להכנס לשוק שיש בו שחקנים חזקים." המחסום לכניסה לשוק היה האקוסיסטם של התוכנה, ושה-OEM עובדים צמוד עם אינטל וכמובן היה צורך בעדיפות בביצועים. בענן המצב שונה. יצרניות הענן ממילא מפתחות את השבבים בעצמן ומייצרות אותן בטאיוואן, כך שנושא ה-OEM כבר לא רלוונטי. גם בכל הקשור למובילות בביצועים – אנו יודעים כיצד לעשות זאת. ההתמחות שלנו בתחום העיבוד מאפשרת לנו להוביל. אם עד לפני כמה שנים מי שהובילה בטכנולוגיות הייצור המתקדמות ביותר היתה אינטל. השוק נע הרחק משם לעבר היצרניות העצמאיות – יריבותיה של אינטל מקדימות אותה ב-10 ננומטר ויקדימו אותה גם ב-7 ננומטר. יש איפה שינוי מבני, ואנחנו מנצלים אותו כדי להניע חדשנות עבור קוואלקום."


"מכיוון שאנחנו בישראל ניתן לומר שמדובר בדוגמה חזקה של קרב דוד מול גוליית. אנחנו דוד." הוא הוסיף.


צ'נאדרשקר גם ציין את שיתוף הפעולה של קוואלקום עם מיקרוסופט שהביא להכרזה על מערכת ההפעלה חלונות 10 למחשבי PC וטבלטים על גבי מעבד מבוסס ARM של קוואלקום – זה שיתוף פעולה עם חטיבת הטלפונים החכמים שלנו. ההכרזה השניה היתה הכרזה אסטרטגית על שיתוף פעולה בתחום הדטה סנטר, שתאפשר להאיץ את פעולת טכנולוגית הענן AZURE על גבי שרתי סנטריק של קוואלקום. כחלק מכך גם הראנו הדגמה ראשונה בעולם של מערכת Windows server רצה על ARM.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
מלאנוקס מציגה שיא בהכנסות הרבעוניות
ההכנסות הרבעוניות הגיעו לשיא של 251 מיליון דולר המהווים עלייה של 6% בהשוואה לרבעון הקודם ועלייה של 33% בהשוואה...
קרא עוד
‫שבבים‬
בכירי תעשיית השבבים העולמית יגיעו לישראל כדי לקחת חלק ב ChipEx2018
בין המשתתפים פרופ' אנדרו ויטרבי, ממייסדי קוולקום וממציא אלגוריתם ויטרבי, ד"ר אי סי יונג, נשיא סמסונג פאונדריז,...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות