פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
ceva
 

ספקית טכנולוגיות העיבוד והקישוריות סיוה הודיעה כי מעבד הראייה הממוחשבת שפיתחה ישולב בסמארטפון החדש של Vivo הסינית, הצפוי לצאת לשוק בקרוב. מעבד זה כולל בתוכו גם את טכנולוגיית הצילום וזיהוי הפנים של ארקסופט האמריקאית (ArcSoft), שפתרונותיה שולבו עד כה ביותר מ-1.5 מיליארד סמארטפונים.
הפתרון המשותף של סיוה וארקסופט יאפשר יכולות צילום - וידאו ותמונה - משופרות, כמו רזולוציה גבוהה גם בתנאי אור נמוכים, ייצוב תמונה, והפחתת רעשי רקע – תוך צריכת הספק נמוכה.
מעבד הראייה הממוחשבת CEVA-XM שפיתחה סיוה, תומך ביישומי עיבוד תמונה ו-וידאו מתקדמים, המתאימים למגוון רחב של מוצרים – החל מסמארטפונים ועד למערכות נהיגה חכמות. בין השאר, הוא מאפשר לפתח יישומים ברזולוציית תמונה גבוהה במיוחד גם בתנאי אור נמוכים, צילום 360 מעלות, מיפוי תלת-מימד, מציאות רבודה, וכן ניתוח מידע חזותי וזיהוי עצמים באמצעות שימוש בטכנולוגיות בינה מלאכותית, למידה עמוקה ורשתות נוירונים.


יישומי בינה מלאכותית

בנוסף, מספקת סיוה תשתית תוכנה מובנית לפיתוח מהיר של יישומי בינה מלאכותית על מעבד ה-XM, תוך חיסכון משמעותי בצריכת ההספק ומשאבי הזיכרון בהשוואה למעבדים גרפיים ומעבדים מרכזיים אחרים.
"טכנולוגיות הצילום שלנו נמצאות בשימוש רחב היום בשוק הסמארטפונים, ומשולבות במגוון מעבדים", אמר סמנכ"ל השיווק של ארקסופט, פריסון קסו. "שילוב האלגוריתמים שלנו במעבד הראייה הממוחשבת של סיוה יצר תוצאות שהרשימו אותנו. מעבד ראייה זה, שניתן ליישם באמצעותו את האלגורתימים המתקדמים ביותר, מאפשר ליצרני סמארטפונים לבדל את מכשיריהם ולזכות ביתרון תחרותי".
מנהל חטיבת הראייה הממוחשבת של סיוה, אילן יונה, הוסיף: "שילוב טכנולוגיית הצילום של ארקסופט עם מעבד הראייה הממוחשבת של סיוה יאפשר ליצרני סמארטפונים לשפר את איכויות הצילום, להוסיף יישומי צילום חדשים תוך חסכון בחיי הסוללה, ובכך לייצר מכשירים בעלי יתרון תחרותי".

 


15 הסכמים חדשים ברבעון


במהלך הרבעון הרביעי חתמה סיוה על 15 הסכמים חדשים לרישוי טכנולוגיות לתכנון שבבים. 8 מההסכמים היו בתחום הראייה הממוחשבת לסמארטפונים, מכוניות אוטונומיות, מצלמות מעקב חכמות ומצלמות ללא עדשה; הסכם אחד בתחום התקשורת הסלולרית לסמארטפונים; ו-6 הסכמים לאספקת טכנולוגיות קישוריות בלוטות' ו-Wi-Fi המיועדות למוצרי IoT. מתוך 15 ההסכמים שנחתמו, 4 היו עם לקוחות חדשים. בפילוח גיאוגרפי, 4 מתוך 15 ההסכמים נחתמו עם לקוחות בארה"ב, ו-11 עם לקוחות באסיה-פסיפיק.

בהתייחס ל-2016 כולה, גדלו הכנסות סיוה ב-22% לשיא של 72.7 מיליון דולר. ההכנסות מתמלוגים גדלו ב-49% ל-40.8 מיליון דולר, ואילו ההכנסות ממכירת רישיונות וכלי פיתוח לתכנון שבבים הסתכמו ב-31.9 מיליון דולר, לעומת 32.1 מיליון דולר ב-2015. הרווח הנקי והרווח המדולל למניה על בסיס GAAP ב-2016 גדלו ב-109% וב-103% והסתכמו ב-13.1 מיליון דולר וב-61 סנט, בהתאמה. בנטרול רישום עלות האופציות לעובדים והוצאות הקשורות לרכישת RivieraWaves, גדל הרווח הנקי ב-2016 ב-82% לשיא של 20.4 מיליון דולר, ואילו הרווח המתואם למניה גדל ב-75% ל-93 סנט. תזרים המזומנים התפעולי של סיוה ב-2016 הסתכם ב-14.5 מיליון דולר.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
Airband מטמיעה את פלטפורמת ה-FibeAir IP-20 של סרגון לאספקת קיבולת גבוהה ברשתות תמסורת אלחוטית באזורים כפריים בבריטניה
סרגון ושותפתה חברת ההפצה Skylinks Telecoms תומכות ב-Airband בצמצום הפער הדיגיטלי בבריטניה באמצעות פריסה של רשתות רחבות...
קרא עוד
‫שבבים‬
מלחמת הסחר בתחום השבבים בין סין לארה"ב מתחממת
בסוף חודש מרץ החולף חתם הנשיא טראמפ על תזכיר המנחה את ממשלו לנקוט בפעולות הכוללות הגבלות על ההשקעה הסינית...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות