פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

פוטר מנכ"ל טליט עוזי כץ – הסתיר את עברו

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
oozi catz1
 עוזי כץ, מנכ"ל TELIT המודח

לפני ימים אחדים יצאה חברת טליט בהודעה חריגה לבורסת לונדון, שם היא נסחרת, לפיה "ישנן ספקולציות בדבר כתבי אישום היסטוריים אשר הוגשו נגד מנכ"ל החברה, עוזי כץ, בדבר עניינים שלא קשורים אליה ואשר אירעו זמן רב בטרם הוקמה".

החברה הודיעה אז כי הנהלת טליט מינתה עורכי דין לבדיקת הפרשה וכי עד אז, הנהלת החברה מינתה את יוסי פייט נשיא טליט ומנהל הכספים שלה, לתפקיד מנכ"ל זמני. כץ "ביקש לצאת לחופשה בלא תשלום והנהלת החברה קיבלה את הבקשה".

אתמול הודיעה החברה לבורסת לונדון כי כץ, שהושעה – עזב את תפקידיו כמנכ"ל החברה וחבר בדירקטוריון שלה, ולמעשה, הוא פוטר.

גורמים בחברה אמרו שלא לייחוס לעיתונות הבריטית, כי "בטליט שרר זעם רב ומוצדק" על כך ש-"כץ הסתיר את עברו, שינה את כיתוב שמו באנגלית באופן מגוחך, ולא דיווח על פרשיית ההונאה בה היה מעורב – לא לחברה ולא לבורסת לונדון". טליט הפסידה יותר ממחצית משווייה בשל הפרסום מהשבוע שעבר. כץ עובד בחברה מיום הקמתה - למעשה רכישתה מממשלת איטליה בידי כץ וחבריו. מאז 2009 ועד היום הוא הרוויח מיליונים רבים של ליש"ט.

"יש צידוק סביר לכעס שבקרב חברי הנהלת טליט", מסרה החברה בהודעתה, "שהאירוע ההיסטורי בו היה כץ מעורב, מעולם לא נחשף על ידו בפניהם בישיבות ההנהלה המרובות בעבר, והם גילו אותו דרך צד שלישי".

החברה ציינה כי הם פנו לצורך הבדיקה על עברו של כץ לפירמת עורכי הדין CMS, וזו מצאה עדויות לכך שאכן כץ נתבע בעברו בארצות הברית, וכי הדבר הוסתר מהחברה.

כץ ואשתו, רות, מתגוררים בוילה יפייפיה בשטחו של מבצר מהמאה ה-12, בפרברי רומא שבאיטליה. על פי העיתונות הכלכלית בארצות הברית, כתב אישום הוגש במחוז בוסטון, מסצ'וסטס ב-1992 נגד השניים בגין הונאה.

בטרם החל משפטם של השניים, כך דווח, הם ברחו מארצות הברית. בכתב האישום נטען כי ב-1991 בני הזוג כץ ואדם נוסף, פעלו בדרכי מירמה והשיגו כסף ורכוש בדרכי הונאה. מדובר ברכישת דירה במחירה האמיתי, השגת משכנתא ברמייה ובמכירת הדירה במחיר גבוה משוויה האמיתי.

"אם תרצה להחביא ספר, המקום הטוב ביותר לעשות זאת – הוא בספריה"

במסמכים המשפטיים עוזי כץ מאויית כ-Uzi Katz, ולעומת זאת, בדיווחים של טליט שמו של כץ מאוית כ-"Oozi Cats". אף שכתב האישום נגד כץ נמחק בשנת 2006, האישום נגדו לא צוין במסמכים אותם הגישה טליט לבורסת לונדון AIM בשנת 2005.

טליט נוסדה בשנת 2000, והיא עסקה בתחילה ביבוא מכשירי סלולר מדרום־קוריאה. כיום היא פועלת בעולם התקשורת של מכונה למכונה, M2M (ר"ת Machine to Machine) ומספקת יכולות לקישוריות בין רכיבים שונים, לרבות התקנים של אינטרנט של הדברים.

בין לקוחותיה נמצאת טסלה (Tesla Motors). כץ היה ממייסדי אוטו דיפו ב-1995 ושימש כמנכ"ל שלה במשך ארבע שנים. הוא החל את דרכו בטליט כמנכ"ל שכיר וב-2007 הפך לבעל השליטה בה. בין השנים 2010-2013 רכשה טליט חמש חברות בעשרות מיליוני דולרים במצטבר, ביניהן ב-2011 את פעילות חטיבת M2M של מוטורולה (Motorola) ישראל ביותר מ-20 מיליון דולרים.

אחד הבלוגרים באתר ShareProphets ערך תחקיר כדי לבחון האם המדובר באותו עוזי כץ. הוא צילם צילומי מסך של אתרי אינטרנט שהוקמו בשנת 2015 על ידי אנשים בשם זה, המציגים עצמם כמתגוררים בבוסטון.

הוא גילה נתון מפתיע: יחסית לשכיחות של השמות "עוזי" ו"כץ", מתוך כלל 274 אלף היהודים במסצ'וסטס, יש יותר מדי ישויות "עוזי כץ-ים באינטרנט: איש נדל"ן, עיתונאי, פרופסור לספרות אנגלית, ספורטאי, מהנדס בנין אזרחי, מעצב גרפי, רקדן ועוד, כיד הדימיון הטובה.

הבלוגר ציטט את הסופר ארתור קונאן דויל, מחבר שרלוק הולמס, שאמר: "אם תרצה להחביא ספר, המקום הטוב ביותר לעשות זאת – הוא בספריה".

החשדות נגד כץ נחשפו בשבוע שעבר על ידי הבלוג הפיננסי, כמו גם בעיתון האיטלקי Il Fatto Quotidiano. לפיהם כץ וכץ – בשני האיותים השונים באנגלית – חולקים תאריך יום הולדת זהה וכי לשניהם יש אשה בעלת שם פרטי זהה, רות.

באחרונה הוסרו שמו ותמונתו של כץ מהאתר של טליט.

עוזי כץ היה איש עסקים מוצלח כמעט מאז שהוא זוכר את עצמו. כבר ב-1995 הקים את רשת אוטו דיפו שמכרה אביזרים לרכב וכבר אז הצליח לגייס את קבוצת אינטרפייס של שלדון אדלסון , חברת תיאום של יהודה פדרמן והיפון של מיכה גבעון . בשנת 1999 מכר את אוטודיפו לקבוצת גאון אחזקות ויזם את הקמתה של חברת דאי טלקום. דאי הוקמה במטרה לשווק טלפונים סלולרים בישראל אך כשגם שוק זה הראה סימנים של שוק רווי רכש ביחד עם קבוצת פולאר חברה איטלקית קטנה בשם טליט. טליט הוקמה בעיר טריאסט בשנת 1986 כחברה שסיפקה שירותי פיתוח הנדסים לחברות תקשורת רב לאומיות. בשנת 1997 החלה טליט למכור טלפונים תחת המותג טליט ושנה אחר כך כבר החלה למכור את המוצר הראשון לתחום ה- M2M (Machine to Machine).

כץ וחברת דאי הגיעו לטליט כדי לשווק את הטלפונים מתוצרתה אך גילו כי החברה האיטקלית טובה מאד מבחינה הנדסית ופחות חזקה בצד העסקי. בשנת 2002 רכש כץ את טליט שהיתה על סף פשיטת רגל והחל למנף את הטכנולוגיות שפותחו בה. הוא זיהה את תחום ה- M2M המתפתח ושלוש שנים מאוחר יותר, בשנת 2005 כבר הנפיק את טליט כחברת M2M בבורסת AIM בלונדון וגייס 20 מילון ליש"ט. השילוב של יכולות הנדסיות גבוהות ביחד עם ידע והבנה בשיטות התקשורת הסלולאריות הוכיחו עצמן כשילוב מנצח. עם כספי ההנפקה פיתחה טליט יכולות תקשורת לרשתות GSM/GPRS, CDMA, EVDO, UMTS ויותר מאוחר גם HxPA & LTE. כץ המשיך לפתח בהצלחה את תחום ה-M2M והשתמש בו כמנוע צמיחה רב עוצמה הרבה לפני שרבים אחרים שמעו על שוק זה שהיום נקרא בפי כל שוק ה-IOT .עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
ראדא מדווחת על גידול של 29% בהכנסות ברבעון הראשון ביחס לרבעון המקביל אשתקד
דב סלע, מנכ"ל ראדא: "לאחרונה הקמנו חברה בת בארה"ב וכבר קיבלנו מספר הזמנות ראשוניות מלקוחות בארה"ב"
קרא עוד
שבבים
רדקום - גידול של 36% בהכנסות מעבר לרווח
• הכנסות של 10.9 מיליון דולר ברבעון הראשון - גידול של 36% לעומת הרבעון המקביל אשתקד• מזומנים, שווי מזומנים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות