פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
general4
 

 

כבר שנים שישראל מוכרת בעולם כאומת הסטרטאפ, וקרקע פורייה ליזמות ולחדשנות טכנולוגית. מדובר בתחום המעורר עניין הולך וגובר בארץ ובעולם. המונח 'סטרטאפ' הפך לשגור בפיהם של צעירים, אנשי עסקים ויזמים, המחפשים את הרעיון הבא שיכבוש את השוק.


כיום, הידע על פיו משקיעים מחליטים האם וכיצד להשקיע בסטרטאפים, אינו נלמד בצורה מסודרת באף מוסד אקדמי. הידע מועבר כתורה שבעל פה, מפה לאוזן, ואינו נלמד כמשנה סדורה. בזמן שבכל בית ספר למנהל עסקים ניתן ללמוד כיצד להשקיע בנדל"ן או באגרות חוב, תחום ההשקעות בסטרטאפ, נשאר ללא מענה אקדמי.
ד"ר שי הראל, מהאוניברסיטה העברית, החוקר את התחום של מימון יזמות (Entrepreneurial Finance), זיהה את הצורך בלימודים אקדמיים בנושא.


לראשונה בעולם, נפתחה ביוזמתו תכנית תואר שני למנהלים, Executive MBA+ , המעניקה ידע אקדמי מקיף בכל תחומי הליבה של מנהל עסקים. בנוסף ללימודי הליבה, התוכנית מלמדת תכנים אקדמיים ולצידם, תכנים מקצועיים בתחום ההשקעות בסטרטאפים. הסטודנטים בתוכנית, מקבלים כלים מעשיים כיצד להשקיע, ולאחר מכן, מתרגלים בשיתוף עם אנשי תעשיית ההון סיכון השקעה אמיתית בחברת סטרטאפ. באופן זה, הם רוכשים את המיומנויות הנדרשות לתהליכי הבחירה בהשקעה ובניהול חברות סטרטאפ.
בתוכנית מלמדים מיטב המרצים מהארץ ומאוניברסיטאות מובילות בעולם כמו NYU, London Business School, MIT ועוד. כמו כן, לתוכנית שותפויות רבות עם משקיעים מחברות הון סיכון כמו JVP, Viola Group, Lool Ventures ו- hub:raum מבית Deutsche Telekom. שותפויות אלו, מאפשרות לסטודנטים להתנסות בתהליך השקעה אמיתי בסטרטאפ ובכך ליהנות מהשילוב המושלם של תאוריה ופרקטיקה.

הסטודנטים מקבלים כסף ויוצאים לאתר השקעות
התכנית מייצרת כאמור, שיתוף פעולה ייחודי עם קרנות ההון סיכון. הקרנות מקצות לסטודנטים סכום כסף להשקעה בסדר גודל שנע בין 0.5 מיליון ל- 10 מיליון דולר.
"זו הדרך האופטימלית ללמוד את התחום ולצאת לשוק, מחד הסטודנטים מקבלים גם את הידע האקדמי וגם את ההתנסות המקצועית, ומאידך, הם נחשפים ומכירים את תעשיית ההון סיכון. שילוב ייחודי זה, מקל עליהם להשתלב בתעשייה עם סיום לימודיהם" על פי ד"ר שי הראל, ועוד מוסיף, "לדוגמא, שני סטודנטים מהמחזור הראשון, השתלבו מיד עם סיום לימודיהם בקרנות הון סיכון".
ד"ר שי הראל מאמין ש"ככל שיוכשרו יותר אנשים לעסוק בתחום, הפוטנציאל העסקי של הסטרטאפים הישראליים יגדל. זהו אינטרס לאומי. כיום לא מספיק רק רעיון מבריק, צריך גם לדעת להוביל את הסטרטאפ בחכמה ובמקצועיות, לדעת לאתר משקיעים ולהתנהל נכון מולם ומול היזמים. כל אלו יגדילו את סיכויי ההצלחה של אותם סטרטאפים".

התכנית פונה למגוון רחב של בעלי מקצוע המתעניינים בתחום זה ביניהם עורכי דין, רואי חשבון, אנשי מערכות מידע, אנשי שיווק, יועצים עסקיים ואפילו יזמים. "בעוד שכל תכניות היזמות, הן באקדמיה והן מחוצה לה, בנויות כך שהן מלמדות איך להפוך רעיון למוצר" מוסיף ד"ר הראל, "התכנית שפיתחתי מאפשרת ליזמים להבין כיצד המשקיעים חושבים, מהם בוחנים ואיזו חשיבות הם נותנים לכל נושא ונושא. בצורה זו, יזמים הלומדים בתוכנית, יכול להתכונן בצורה מיטבית למפגש עם המשקיעים.".

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
חוקרים בטכניון יצרו מערכת אופטית חדשה
"קיפודי אור" ננומטריים הסוללים דרך ליישומים חדשים בעיבוד מידע, בהעברתו ובאחסונו. המערכת צפויה להוביל לגילוי...
קרא עוד
‫שבבים‬
תכולת השבבים במערכות אלקטרוניות צפויה להגיע ל-31.4% ב-2018
תכולת השבבים תעלה על 30% השנה, ותנפץ את השיא הקודם שנקבע רק בשנה שעברה
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות