פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

StoreDot גייסה 60 מיליון דולר בהובלת דיימלר

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

simon_litsyn_chip_club
פרופסור סימון ליצין במפגש מועדון השבבים. צילום: שמואל אוסטר

חברת סטארט-אפ הטעינה המהירה StoreDot, שהוקמה ע"י פרופ' סימון ליצין וד"ר דורון מאירסדורף, ואשר מתכוונת לפתח סוללה לרכב חשמלי, שניתן יהיה להטעין בתוך דקות ספורות הודיעה על השלמת סבב גיוס שלישי בהובלת חטיבת מכוניות היוקרה והרכבים המסחריים בדיימלר.

סבב הגיוס הנוכחי עומד על 60 מליון דולר, והוא נעשה בהשתתפות Lucion venture capital ומוסדות פיננסים מישראל וסין. כמו כן לוקחים בו חלק משקיעים ותיקים יותר של סטורדוט, כמו סמסונג ונצ'רס ונורמה השקעות, המיוצגת על-ידי רומן אברמוביץ. למשקיעים הוותיקים מצטרף דיימלר, כשותף אסטרטגי אשר יאיץ ויקדם הפצה של טכנולוגית FlashBattery בשוק הרכב החשמלי.

סבב המימון הנוכחי מתמקד בקידום של טכנולוגיית FlashBattery, המיועדת לטעינה מהירה לתחום הרכב החשמלי. לפי החברה, טכנולוגית Flash Battery של StoreDot מאפשרת לנהג לטעון את סוללת הרכב החשמלי בזמן דומה לזה של מיכל דלק – 5 דקות בלבד; בהתאם לקיבולת הסוללה, הרכב יוכל לנסוע מרחק של 300 קילומטר או יותר.

הטכנולוגיה שפירסמה את סטור דוט מאפשרת טעינה מהירה של סמארטפונים - תוך 30 שניות בלבד, וכידוע לכל בעל מכשיר טלפון חכם איטיות ההטענה דורשת להשאיר את המכשיר מחובר לחשמל לילות שלמים, או לחילופין להיסחב עם סוללה המשמשת להטענת סוללת הטלפון.. טכנולוגיה זו עדיין נמצאת בשלב הניסויים ותיכנס לייצור מסחרי כנראה בתחילת 2017.
בתחילת השנה כללנו כאן ב-Chiportal את StoreDot ברשימת עשר חברות הסטארט-אפ המבטיחות לשנת 2015. "חברה מעניינת וחדשה היא חברת Storedot שהוקמה ע"י פרופ' סימון ליצין וד"ר דורון מאירסדורף. שניהם יוצאי סנדיסק אשר יצאו לדרך חדשה במטרה לפתח שבב המבוסס על פפטידים ביולוגים ולא על הסיליקון הרגיל. מניסויים אותם הציגה החברה היא הראתה יכולת לפתח טכנולוגיה שתאפשר אגירת אנרגיה בסוללות למכשירי סלולאר והחלפת המסכים של הטלפונים החכמים בחומרים שאינם רעילים. הוכחת היכולת המרשימה סייעה ליזמים לגייס בשנה החולפת כ-40 מליון דולר ממשקיעים שונים בינהם 10 מליון דולר מרומן אברמוביץ' ועוד סכום לא מבוטל מאחת מיצרניות הסלולר הגדולות בעולם. בשנה הקרובה תתמקד החברה בפיתוח וישום הטכנולוגיות שלה ואנו מאמינים כי עוד נשמע עליה בעתיד הקרוב."

StoreDot נכללה ברשימת עשר חברות הסטארט-אפ המבטיחות לשנת 2015 של אתר Chiportal. "חברה מעניינת וחדשה היא חברת Storedot שהוקמה ע"י פרופ' סימון ליצין וד"ר דורון מאירסדורף. שניהם יוצאי סנדיסק אשר יצאו לדרך חדשה במטרה לפתח שבב המבוסס על פפטידים ביולוגים ולא על הסיליקון הרגיל. מניסויים אותם הציגה החברה היא הראתה יכולת לפתח טכנולוגיה שתאפשר אגירת אנרגיה בסוללות למכשירי סלולאר והחלפת המסכים של הטלפונים החכמים בחומרים שאינם רעילים. הוכחת היכולת המרשימה סייעה ליזמים לגייס בשנה החולפת כ-40 מליון דולר ממשקיעים שונים בינהם 10 מליון דולר מרומן אברמוביץ' ועוד סכום לא מבוטל מאחת מיצרניות הסלולר הגדולות בעולם. בשנה הקרובה תתמקד החברה בפיתוח וישום הטכנולוגיות שלה ואנו מאמינים כי עוד נשמע עליה בעתיד הקרוב."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
תכולת השבבים במערכות אלקטרוניות צפויה להגיע ל-31.4% ב-2018
תכולת השבבים תעלה על 30% השנה, ותנפץ את השיא הקודם שנקבע רק בשנה שעברה
קרא עוד
‫שבבים‬
מנכ"ל טקסס אינסטרומנטס פוטר על רקע "הפרת קוד ההתנהגות"
בהודעה שמסרה החברה נאמר כי "קראצ'ר התפטר בשל הפרות של קוד ההתנהגות של החברה. ההפרות קשורות להתנהגות אישית...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות