פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
general4
 

 

 

חוקרים ממעבדות הסייבר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב הצליחו לייצר תקשורת סמויה דו-כיוונית הכוללת הזלגת מידע וקבלת מידע מרוחק וזאת דווקא באמצעות מצלמות אבטחה שנועדו להגן על ארגונים.

המחקר, בראשותו של ד"ר מרדכי גורי, ראש המחקר והפיתוח (מו"פ) של מעבדות הסייבר של אוניברסיטת בן-גוריון CBDC , נעשה בשיתוף עם ד"ר דימה בחובסקי ופרופסור יובל אלוביץ, מראה כיצד ניתן להשתמש באור בתדרי האינפרא-אדום (IR), שאינם נראים לעין האנושית, על מנת לייצר ערוץ תקשורת נסתר בין פוגען המצוי בתוך הרשתות הפנימיות של הארגון לבין תוקף הנמצא במיקום של עשרות ומאות מטרים ואף קילומטרים מהארגון.

על מנת להזליג מידע רגיש, הפוגען משתמש בנורות האינפרא-אדום של המצלמה, המשמשות לראיית לילה. נורות אלו מסוגלות להאיר למרחק רב בעוצמות שונות – באור שאינו נראה לעין האנושית. החוקרים הראו כיצד פוגען יכול לשלוט בעוצמת הארת ה-אינפראדום כך שתוקף מרוחק יכול לקלוט אותות אלו באמצעות מצלמה פשוטה. על גבי אותות אלו הפוגען יכול להזליג מידע רגיש.

על המחקר ניתן לקרוא כאן

ד"ר מרדכי גורי: "מצלמות האבטחה ייחודיות בכך שהן נמצאות 'רגל אחת' בתוך תוכי הארגון ומחוברות לרשתות הפנימיות ו'רגל שנייה' הם מכוונות דווקא כלפי המרחב הציבורי הקרוב והמרוחק – ועם גישה אופטית נוחה מאוד לתוקף עם כוונים וזוויות שונות. באמצעות אור אינפרא-אדום ניתן לא רק להזליג מידע, אלא גם לתקשר עם פוגען הנמצא בתוך הארגון. בשיטה זו, התוקף יכול לשדר אותות נסתרים על גבי אור אינפרא-אדום במרחק של מאות רבות של מטרים ואף קילומטרים ממצלמות האבטחה – לדוגמא באמצעות לייזר בתחום האינפרא-אדום. מצלמות האבטחה מסוגלות לקלוט את תדרי האינפרא-אדום שהעין האנושית לא רואה. באופן זה פוגען הנמצא בתוך הארגון יכול לזהות את שידור האותות באמצעות יירוט הווידאו ולתרגם אותו חזרה למידע בינארי".

השיטה, המכונה AIR-Jumper, מאפשרת לייצר תקשורת סמויה דו-כוונית בין רשתות פנימיות שמורות ואף מנותקות מהאינטרנט, לביו תוקף מרוחק וזאת מבלי צורך בגישה פיסית לארגון: התוקף יכול לשלוח פקודות ולקבל תשדורות תגובה וכן הלאה.


של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקס
ט המרכזי של הכתבההטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט
המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה ה
טקסט המרכזי של הכתבה
הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכת
בה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבההטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכת
בה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכת בה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבהבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכת בה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבהבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכת בה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבהבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכת בה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבהבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכת בה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבהבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכת בה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה הטקסט המרכזי של הכתבה


עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
תכולת השבבים במערכות אלקטרוניות צפויה להגיע ל-31.4% ב-2018
תכולת השבבים תעלה על 30% השנה, ותנפץ את השיא הקודם שנקבע רק בשנה שעברה
קרא עוד
‫שבבים‬
מנכ"ל טקסס אינסטרומנטס פוטר על רקע "הפרת קוד ההתנהגות"
בהודעה שמסרה החברה נאמר כי "קראצ'ר התפטר בשל הפרות של קוד ההתנהגות של החברה. ההפרות קשורות להתנהגות אישית...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות