פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Jeff Chu
 ג'ף צ'ו מנהל פתרונות ארגוניים ב-ARM. צילום: אבי בליזובסקי

"פיתחנו שבב מיוחד המותאם לאיחסון נתונים וחשוב לנו לעזור ללקוחות שלנו להבין מה ניתן לעשות איתו". כך אמר ג'ף צ'ו מנהל פתרונות ארגוניים ב-ARM בראיון ל-CHIPORTAL במהלך כנס SUSECON 2017 שהתקיים בפראג. "ARM מפתחת IP לשבבים ומוכרת רשיונות ליצרני שבבים כגון קוואלקום או קאביום ואחרים כדי שישתמשו בהם בתוך השבבים שהם מייצרים.

מה אתם מציגים בכנס של יצרנית התוכנה בקוד פתוח SUSE?

יש לנו לקוחות משותפים רבים. רשיונות טכנולוגיה רבים שאנו מוכרים משמשים ביישומים לתעשיית השרתים. לדוגמה מערכות איחסון נתונים. ל-SUSE יש תפקיד מרכזי בעולם הזה, משום שהיא מספקת בנוסף לפתרונות הלינוקס גם פתרונות איחסון. אנחנו פיתחנו שבב מיוחד המותאם לאיחסון נתונים וחשוב לנו לעזור ללקוחות שלנו להבין מה ניתן לעשות איתו. אנחנו משתפים פעולה עם צוות האיחסון של SUSE כדי לאפשר למפתחים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם שתי החברות ברמה הטכנית, וכן תפקידנו לבחון הזדמנויות אצל לקוחות כדי ליצור ארכיטקטורה חלופית לאיחסון.

תחום האיחסון הוא תחום רחב מאוד ולא ניתן להשתמש באותם שבבים המשמשים לניהול פעולות של טלפונים. אחד ההבדלים הוא בכך שליבות הטלפונים נועדו להגיע למקסימום ביצועים בצריכת מתח נמוכה כדי שהשבב יתאים למעטפת הכוח של התקנים ניידים. כמובן בשרתים יש אפשרות להשתמש בהרבה יותר מתח כך שניתן להוסיף לו צפיפות חישובית הרבה יותר גדולה.

JEFF CHU


כך למשל קוואלקום פיתחה שבב בעל 48 ליבות המיועד לשרתים, והם משלבים חיבורי אתרנט ופורטים לדיסקים (SATA), כלומר שבבים המיועדים מראש לשמש לשרתים. באמצעות ארכיטקטורת ARM יכולה קוואלקום לספק צפיפות חישובית גבוהה. היישומים יכולים להיות יותר סקלביליים ולנצל הרבה יותר יכולות I/O ויותר ליבות.
אנו עדים בזמן האחרון להכרזות של יצרנים רבים על שבבים חדשים כאלה. ב- Open Compute summit של מיקרוסופט שנערך במארס האחרון דיברו אנשי מיקרוסופט על העבודה המשותפת הן עם קוואלקום והן עם קאביום ויצרנים אחרם כדי ליצור סביבת שרתים ליישומים ארגוניים. הם אמרו אז שלמעלה מ-50% מעומסי העבודות במערכות הפנימיות של מיקרוסופט מתאימים לארכיטקטורת ARM, בניגוד לחלונות למשל. דוגמה לכך – מנוע החיפוש שלהם ((Bing ויישומי גיבוי רצים על סביבת ARM.


באופן דומה השבבים מאפשרים להריץ שרתים המשמשים את הענן, OPEN STACK פועל מעל ARM. אנחנו חלק מקונסורציום OPEN STACK לניהול הענן.


וכיצד בא לידי ביטוי שיתוף הפעולה שלכם עם SUSE?


צוותים של ARM ו-SUSE עובדים ביחד כדי לוודא שכל התוכנה שהם מפתחים פועלת על ארכיטקטורת ARM. מדובר על שיתוף פעולה הן עם המחלקה ההנדסית של SUSE והן עם מנהלי המוצרים, כדי לוודא שהקוד פועל היטב. שיתוף פעולה זה נותן לנו יתרון תחרותי.


מנהלי ה-IT צריכים לבחור את היישום הנכון לניצול הזדמנויות בשוק ולהגביר את המבחר של פתרונות בעלי TCO טוב יותר ולספק אלטרנטיבה לסביבות הסגורות.


תעשיית השבבים מכירה היטב את פתרונות ARM ואת ה-IP שלה. הגיע הזמן שהיא תנצל את השבבים שלנו לשיפור ביצועי השרתים משום שאלו יצטרכו לנתח את המידע העצום שמגיע ממערכות הקצה, ובפרט IOT. למערכות אלה יהיה צורך בעיבוד יעיל יותר ויש לנו עיצובים רבים של שבבים כאלה. המערכות הללו יוכלו להריץ את התוכנות הייעודיות להתקן שבו יוטמעו אבל גם יוכלו להריץ תוכנות סטנדרטיות.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
קיסייט משיקה סדרת אוסילוסקופים חדשה
הסדרה החדשה תומכת ברוחב סרט של עד GHz110 ברזולוציה של 10bit; מתאימה לדרישות פיתוח טכנולוגיות בקשת רחבה של תחומים,...
קרא עוד
‫שבבים‬
XJET הקימה ברחובות בית הדפסה בתלת ממד מבוססת ננו חומרים
הסטרטאפ הישראלי XJet שפיתחה טכנולוגיית ננו המכונה NanoParticle Jetting להדפסה תלת מימדית במתכת ובחומרים קרמיים, מבטיחה...
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות