פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מלאנוקס הכניסה ארבעה מתאמים למחשב הבינה המלאכותית של NVIDIA

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
WALSMAN HUANG
 איל ולדמן מנכל ומייסד מלאנוקס וג׳נסן הואנג מנכל ומייסד אנבידיה צילום ניב קנטור.

 

המחשב המקבילי החדש של אנבידיה לפיתוח תוכנות בינה מלאכותית, DGX, מגיע לשוק ביחד עם ארבעה כרטיסי תקשורת של חברת מלאנוקס המצויים בתוך המארז של המחשב. הכרטיסים מסוג ConnectX-4 EDR 100Gb/s InfiniBand HCA, מקשרים בין המחשב למערך הזיכרון בטכנולוגיית GPUDirect RDMA שפותחה במסגרת שיתוף פעולה בין מלאנוקס לבין חברת אנבידיה.

המחשב DGX-1 של אנבידיה הוא אחד מהמוצרים החשובים של החברה: זהו מחשב המבוסס על מעבדים גרפיים (GPU) ומיועד למשימות בינה מלאכותית, ובעיקר לאימון רשתות מיחשוב נוירוניות במשימות למידה עמוקה (Deep Learning). לצד מחשב DGX אשר מבצע את עבודת המיחשוב המאסיבית של תהליך הלימוד, הוציאה חברת אנבידיה גם את סדרת מחשבי Jetson שהם מחשבים קטנים ופשוטים יותר אשר מריצים בנקודות הקצה את ההסקות (Inferences) שהופקו בתהליך הלימוד שנעשה במחשבים החזקים דוגמת DGX.

שיתוף הפעולה בין מלאנוקס ואנבידיה נמשך מספר שנים וקשור בין השאר למשקלם הגובר של מעבדי GPU במרכזי מיחשוב על. מערכים של מחשבי GPU מוקמים כדי לבצע משימות עתירות חישוב שיש בהן יתרון למקביליות, דוגמת חישובי דינמיקה של נוזלים, הדמיות מולקולריות, משימות בינה מלאכותית תובעניות וכדומה. מכיוון שמדובר במחשבים מרובי ליבות המטפלים בו-זמנית בכמויות גדולות של מידע, הם מקושרים באמצעות פרוטוקול InfiniBand המהיר.

אלא שהביצועים של מערכי מחשבים כאלה נתקלו בצוואר בקבוק של התקשורת: כדי לקשר ביניהם היה צורך להעביר את המידע דרך מעבד ה-CPU המנהל את המערך, והדבר כלל העתקת המידע בחוצץ מיוחד בזיכרון לפני העברות האלה. טכנולוגיית GPUDirect RDMA התגברה על הבעיה באמצעות שימוש במעבדי ConnectX של מלאנוקס המספקים מעבר ישיר העוקף את ה-CPU ומקשר במהירות את מחשבי ה-GPU הנמצאים במערך (Cluster).

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
קיסייט משיקה סדרת אוסילוסקופים חדשה
הסדרה החדשה תומכת ברוחב סרט של עד GHz110 ברזולוציה של 10bit; מתאימה לדרישות פיתוח טכנולוגיות בקשת רחבה של תחומים,...
קרא עוד
‫שבבים‬
XJET הקימה ברחובות בית הדפסה בתלת ממד מבוססת ננו חומרים
הסטרטאפ הישראלי XJet שפיתחה טכנולוגיית ננו המכונה NanoParticle Jetting להדפסה תלת מימדית במתכת ובחומרים קרמיים, מבטיחה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות