פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
09 11 2017 082 500x3401
 פרופ' אוהד בן שחר (משמאל) והדוקטורנט שלו בועז ארד. צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון.

 

תוכנה חדשה שפותחה על ידי חוקרים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מאפשרת למצלמות רגילות לצלם תמונות וידאו וסטילס היפרספקטרליות באופן מהיר וזול בהרבה מהטכנולוגיות הקיימות היום בשוק.

התוכנה החדשנית לוכדת את החתימה הספקטרלית של כל פיקסל בתמונה – שיפור ניכר על פני טכנולוגיה ספקטרלית קיימת, אשר יכולה למדוד רק נקודה או קו זמן מסוים. התכנה גם מאפשרת יצירת וידאו היפרספקטרלי האוסף מידע על עצמים בתנועה.

התכנה ניתנת להתקנה במצלמות קיימות, כולל מצלמות בטלפונים חכמים, ולמעשה הופכת אותן למצלמות היפרספקטרליות זולות ומהירות.

מצלמות היפרפקטרליות הקיימות כיום בשוק קולטות את מלוא הספקטרום האלקטרומגנטי. שימושים אפשריים בטכנולוגיה כוללים אבחון וניתוח סוגי חומרים והרכבם ואף יכולות זיהוי שינויי הרכב החומר, כדוגמת זיהוי מזהמים בנוזלים כמים או נפט. אלא שמצלמות אלה יקרות ומסורבלות, וצילום של כל פריים אורך לעתים עד דקה.

לדברי פרופסור אהד בן-שחר, דירקטור מייסד של המכון לראייה חישובית וראש המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בן-גוריון, "בעוד שהטכנולוגיה הקיימת מנסה לתפוס את מלוא הספקטרום האלקטרומגנטי, אנחנו הראנו שאורך קרני השמש בטבע מכסה רק חלק קטן מהספקטרום הזה (מכיוון שהקרינה של השמש היא יחסית יציבה וכמות החומרים בעולם היא סופית). באמצעות מחקר חישובי הצלחנו להרכיב מחדש הדמיה היפרספקטרלית מקשת הצבעים מסוג RGB, שזו הקשת שבה משתמשות מצלמות רגילות. ברוב המקרים, ההדמיה הזו מספקת תיעוד היפרפקטרלי ברמה מספקת.

שוק ההדמיה ההיפרספקטרלית צפוי להגיע ל- 12.7 מיליארד דולר עד 2021, לפי דוח של Markets and Markets שיצא בינואר 2017.

"החוקרים באוניברסיטת בן-גוריון מבצעים מחקר מוביל בתחום הראייה החישובית והנדסה אלקטרו-אופטית," אומר נטע כהן, מנכ"ל BGN טכנולוגיות, חברות המסחור הטכנולוגי של אוניברסיטת בן-גוריון. "חלק גדול מהמחקר הזה ניתן ליישום מסחר".
BGN טכנולוגיות רשמה בקשת פטנט על ההמצאה ועובדת יחד עם החוקרים כדי למצוא שותף מסחרי משמעותי לפיתוח מוצר.

לדברי בעז ארד, דוקטורנט במחלקה למדעי המחשב וממציא שותף בפרויקט, "הטכנולוגיה שלנו תאפשר להגדיל את השימוש בתכונות היפרספקטרליות וליישם אותן בתחומים חדשים, כגון שיפור הצבע והרגישות לאור של צילום רגיל".
אודות BGN Technologies

BGN Technologies היא חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. החברה ממסחרת את המצאות חוקרי האוניברסיטה ומטפחת שיתופי פעולה ויזמות בקרב חוקרים וסטודנטים. BGN Technologies הקימה מעל 100 חברות הזנק במגוון רחב של תחומים טכנולוגיים כגון ביוטכנולוגיה, פארמה, סייבר, קלינטק, מכשור רפואי, אופטיקה ועוד. בנוסף, הקימה BGN Technologies חממות ומאיצים טכנולוגיים בשיתוף עם גופים מובילים בשוק הישראלי. בעשור האחרון יצרה החברה שותפויות ארוכות טווח עם חברות רב-לאומיות כגון דויטשה טלקום, Dell-EMC, לוקהיד מרטין, IBM ו-PayPal, ובכך היא מסייעת ליצירת ערך ולצמיחת אוניברסיטת בן גוריון והנגב. למידע נוסף בקרו באתר האינטרנט של BGN Technologies.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
הארכיטקט הראשי של אינטל: חוק מור "נחוץ – אבל לא מספיק"
אינטל חשפה מיקרו-ארכיטקטורה חדשה בשם Sunny Cove לדורות הבאים של מחשבים ושרתים, תחת שם הקוד Ice Lake - המעבד הראשון...
קרא עוד
שבבים
מחקר: ישראל הגיעה למיצוי ההון האנושי בהייטק
בשל כך קיים חשש שהתוכניות הרבות שנפתחו בשנים האחרונות במטרה לעודד צעירים ללמוד מקצועות רלוונטיים להייטק...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות