פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מרעננים את תאי הזכרון

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
AUS 4607 koby hannoch
 קובי חנוך, מנכ"ל Weebit Nano במפגש מועדון השבבים, דצמבר 2017. צילום: שמואל אוסטרכמו בכל מפגש מועדון השבבים, גם הפעם הוצגה חברת סטאטרפ. הפעם היה זה קובי חנוך, המנכ"ל הטרי של חברת Weebit Nano. "החברה הוקמה לפני שלוש שנים אני הצטרפתי לפני חודשיים – חברה צעירה שעדיין לא מוכרת מוצרים, ויקח עוד זמן עד שהמוצר יגיע לשוק. אנו חברה ציבורית הנסחרת באוסטרליה, בורסה שהפכה פופולארית וכבר רשומות בה היום 16 חברות ישראליות וצפויות הנפקות נוספות.


"מדובר בסוג חדש של יחידות זכרון המבוססות על טכנולוגיה יחודית שפותחה ע"י פרופסור ג'יימס טור, מאוניברסיטאת רייס שביוסטון, טקסס. פרופ' טור, דמות ידועה בתחום הנדסת חומרים וננוטכנולוגיה מבוסס על סיליקון אוקסייד ומטרתו לפתח יחידת זכרון הנקראת (Resistive Random Access Memory (ReRAM. חב' Weebit קיבלה רשיון שימוש בטכנולוגיה של פרופ' טור המשמש גם כמדען הראשי של החברה. יחידות הזכרון שמפתחת החברה אמורות להחליף את יחידות הפלאש בהן אנו משתמים כיום ולספק פתרון שהוא לדברי החברה זול יותר, מהיר יותר, יעיל יותר וצורך פחות הספק."


החברה מפעילה מרכז מו"פ בישראל אבל רוב העבודה נעשית בעיר לטי שבצרפת, כאמור על בסיס הפטנטים של אוניברסיטת רייס. בנוסף אלי כוללת הנהלת החברה את אמרי רגב, הcto, ובראש מועצת המנהלים עומד דדי פרלמוטר.


"היכולת של טכנולוגית ReRAM תאפשר לשמור הרבה זכרון בתוך הנגן, ולא רק שיוכל להחליף חלק מזכרונות הפלאש אלא יוכל לסייע ליישומים עתירי זכרון, כגון אינטלגנציה מלאכותית. יש הרבה חברות שעוסקות בתחום של זכרונות עתידים. מה שמייחד את Weebit Nano הוא שאנחנו מקפידים להשתמש בחומרים הסטנדרטים של הפאבים – סיליקון אוקסייד עם אותם תכונות. בסופו של דבר בעולם השבבים אם יש משהו חשוב זה התפוקה. כדי להשיג תפוקה גבוהה, 50 שנה אנשים עובדים על פיתוח טכנולוגיית של ה-CMOS. אנחנו נוכל לרכב על זה. כשנגיע לייצור תכונו זו תהפוך גורם משמעותי.


"החברה מתקדמת בקצב מהיר. בשנתיים האחרונות הספקנו לעשות את מה שלוקח למתחרים שבע ועשר שנים בזכות זה שאנחנו עובדים עם טכנולוגיה סנטדרטית הצלחנו להתקדם מהר מאוד. יש לנו תאים עובדים ב-40 ננומטר – התוכניות היא לאפשפר אחסון של מגהביטים ב-40 ננומטר ושנה מהיום – נעבוד על טכנולגיות של 20 ננומטר. הלחץ עלי כמנכ"ל – תראה פרטנרים ואת הצד העסקי, הדגש של החברה הולך על מציאת שותפים עסקיים והנעה בצד העסקי." מסכם חנוך.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
הארכיטקט הראשי של אינטל: חוק מור "נחוץ – אבל לא מספיק"
אינטל חשפה מיקרו-ארכיטקטורה חדשה בשם Sunny Cove לדורות הבאים של מחשבים ושרתים, תחת שם הקוד Ice Lake - המעבד הראשון...
קרא עוד
שבבים
מחקר: ישראל הגיעה למיצוי ההון האנושי בהייטק
בשל כך קיים חשש שהתוכניות הרבות שנפתחו בשנים האחרונות במטרה לעודד צעירים ללמוד מקצועות רלוונטיים להייטק...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות